Skocz do zawartości

Kolumny do YAMAHA A-S501


tomek64

Recommended Posts

Witam serdecznie, czy mógłby ktoś polecić kolumny głośnikowe do wzmacniacza YAMAHA A-S501?
Rodzaj muzyki to głównie elektronika (house, ambient, chill, techno) i klasyczny rock - płyty winylowe. Powierzchnia pokoju to 17m2.  
Dodam, że jestem totalnym amatorem dlatego chciałbym na początek kupić coś w rozsądnej cenie (mogą być używane) do 1000 zł. Jeżeli miałbym dołożyć kilkaset złotych do czegoś naprawdę wartego uwagi, to na pewno to zrobię. Bardzo dziękuje za pomoc.

P.S. Umeblowanie w pokoju przesyłam w załączniku. Jedna uwaga, że nad TV i obok, po prawej stronie od niego, nie ma szafek.484797245_poj.thumb.png.fa8d3687f8ae72ea66b0268931102221.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

podłączę się troszkę do tematu

czy do tego wzmacniacza Yamaha A-S501 nadadzą się kolumny KLIPSCH R-28F? (może ktoś potrafi zaproponować odsłuch takiego zestawu?)

W przyszłości chcę rozszerzyć zestaw o subwoofer aktywny, a ten wzmacniacz ma wyjście na SUB i wejście optyczne. 

 

Generalnie chcę mieć coś co potrafi zagrać muzyką (chyba każdym rodzajem - 4 osoby w domu każda inne upodobania...  :/ ) i od czasu do czasu jako nagłośnienie kina domowego. :)

Głośniki z wyglądu zaakceptowała żona a to spory atut przy zakupie ;)

Pozdrawiam!
Grzegorz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrMl2000

Dobrze jakbyś założył swój temat. 

Odpowiedz na poniższe pytania w swoim wątku

1. Maksymalny budżet na wszystko.

2. Jakiej muzyki słuchasz? A) wymagania co do dźwięku jaki lubisz, opisz własnymi słowami. 

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju, załącz rysunek z dokładnymi wymiarami i lokalizacją sprzętów (stoły, szafki, dywany, zasłony, miejsce odsłuchowe, umieszczenie kolumn i sprzętu RTV, itd).

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat (zakup jednorazowy), czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

7. Podaj co będzie źródłem (gramofon, odtwarzacz CD, pliki i serwisy struminiowe, radio, komputer, itd).

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, GrMl2000 napisał:

Witam, 

podłączę się troszkę do tematu

czy do tego wzmacniacza Yamaha A-S501 nadadzą się kolumny KLIPSCH R-28F? (może ktoś potrafi zaproponować odsłuch takiego zestawu?)

W przyszłości chcę rozszerzyć zestaw o subwoofer aktywny, a ten wzmacniacz ma wyjście na SUB i wejście optyczne. 

 

Generalnie chcę mieć coś co potrafi zagrać muzyką (chyba każdym rodzajem - 4 osoby w domu każda inne upodobania...  :/ ) i od czasu do czasu jako nagłośnienie kina domowego. :)

Głośniki z wyglądu zaakceptowała żona a to spory atut przy zakupie ;)

Pozdrawiam!
Grzegorz.

Absolutnie nie. Klipsch r28f to zupełnie inne granie niż stara seria F2. Nowe nie nadają się do Yamahy.

21 godzin temu, tomek64 napisał:

Długość szafki pod TV to 2,5m.

Ile jest miejsca po prawej i po lewej stronie na kolumny? Tu szafka widać jakby była od końca do końca ściany. To jak tam wejdą podłogowe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Absolutnie nie. Klipsch r28f to zupełnie inne granie niż stara seria F2. Nowe nie nadają się do Yamahy.

Ile jest miejsca po prawej i po lewej stronie na kolumny? Tu szafka widać jakby była od końca do końca ściany. To jak tam wejdą podłogowe? 

23cm z każdej strony szafki. NIe przeszkadza mi jakby co odsunięcie kolumn bardziej od ściany - jeżeli o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...