Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy do KEF Q750


Recommended Posts

Cześć,

Zastanawiam się nad rozpoczęcie przygody z lampą. Może być nowa lub używana - budżet tak między 2000 a 3500 . 

Pytanie tylko czy jest sens dawać do tych KEFów lampę czy jednak lepszy wzmacniacz?

Niezłe przeceny mają teraz na Yaqina. Używek też trochę jest na runku

http://www.4hifi.pl/okazje.html

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką wzmiankę w teście na https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/767-kef-q750

"Maksymalny kąt fazy elektrycznej nieznacznie przekracza +51 stopni. Żadne z czterech jego maksimów nie zbiega się z małą wartością modułu impedancji (jest to zawsze około 9 Ω ). Tym samym Q750 nie powinny sprawić problemów żadnemu współczesnemu wzmacniaczowi – tym bardziej, że czułość napięciowa jest niezła. Można się nawet pokusić o podłączenie wzmacniacza lampowego o mocy  30 W przy 4 Ω."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl o wzmacniaczu lampowym póki budżet nie osiągnie 6-8tysi , niestety tanie lampy Cię zawiodą i zniechęcą do tego typu wzmacniaczy.

30W z takich tanich wzmacniaczy nie ma podejścia do ~10W wyższej klasy.

4hifi ma fajne przeceny , więc przekalkuluj ile kosztowała produkcja tego , ale często nie więcej jak 25% ceny detalicznej ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubad napisał:

Zgadzam się z kolegą lampa w tym budżecie który zakładasz to słaby pomysł.  

Lepszy wzmacniacz tak ale jaki masz obecnie?

Grałem przez kilka miesięcy z Nad 368 a aktualnie z  Yamaha RN 803D. 

Z tranzystorowych myślałem o używanym Roksan Caspian, Roksan K3, Cambridge Audio Azure 851A, Atoll In 200 SE, Advance Accoustic 125i.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kubad napisał:

Tak z ciekawości przesiadłes się z nada 368 na Yamahę 803 hmmm? 

Mam Yamahę prawie 2 lata,. Nad 'a 368 kupiłem w dobrej cenie w międzyczasie i testowałem przez kilka miesięcy. Nad w niektórych aspektach wypadał trochę lepiej w innych trochę inaczej ale nie była to spektakularna różnica. Dzięki swej uniwersalności i porównywalnej klasie dźwięku została Yamaha. No i teraz szukam dalej czegoś innego :).

Więc decyzja nie była impulsywna :)

 

Edytowano przez ksi3zyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się iż w kwocie do 3,5 tyś zł z lampą będzie lipa. Nigdy nie brałem poważnie pod uwagę Yaginów i temu podobnych klonów. Wszystko jest i tak potem upgradowane bo nie gra tak jak powinno ale upgrade po polsku to wymiana lamp, kondów, okablowania - to jest ważne ale o jakości lampiaka decyduje przede wszystkim jakość użytych traf głośnikowych i topologia układu a tego się nie zmienia. Co z tego, iż ktoś wstawi kondensator sprzęgający za 300 zł za sztukę jak na końcu jest kiepskie trafo..jak dla mnie to jest bez sensu - oszukiwanie samego siebie.

8 tyś na lampę tak ale można znaleźć dobry, uznany, markowy wzmacniacz używany w nieco mniejszej kwocie; 5-6 tyś. Warto posłuchać również konstrukcji DIY - te również w konkurencyjnej cenie , potrafią być bardzo solidnie wykonane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę na przekór zaproponowałbym Ci dwa wzmacniacze lampowe w zadanym budżecie - Yaqin MS-30L oraz polską konstrukcję Fezz Audio Silver Luna. Nie namawiam na zakup, ale na posłuchanie. To dwie dobre konstrukcje, szczególnie w swoim budżecie, które warto przesłuchać i wtedy stwierdzisz czy przede wszystkim lampa podoba Ci się, czy ograniczenia klasy tych wzmacniaczy są do zaakceptowania (lub nie, wtedy może warto poszukać droższej, lepszej lampy), czy może pozostaniesz przy tranzystorze, tylko lepszym. W danym budżecie do Kef Q750 możesz kupić kilka bardzo ciekawych wzmacniaczy np. Audiolab 6000A, Cambridge Audio CXA60, Cyrus One czy Advance Acoustics X-i105.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu. Oczywiście dla forumowicza indywidualna, atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2019 o 11:29, elektron6 napisał:

Zgadzam się iż w kwocie do 3,5 tyś zł z lampą będzie lipa.

Zgadzam się , to dobra kwota na lampy , na całość trochę mało. Po moim ostatnim zakupie stałem się fanem WBA . 

Dnia 2.12.2019 o 23:34, ksi3zyc napisał:

No i teraz szukam dalej czegoś innego :).

Normalnie gdyby nie budżet to bym Ci zaproponował :

https://www.wbamp.com/pl/produkt/thunderbird-dual-mono-wzmacniacz-zintegrowany/

ale możesz zadzwonić do WBA , przedstawić sytuację , może coś podpowiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wybadałem fajną opcję w wavelabie , jak obrabiam nagrania z mego rejestratora audio to mogę sobie wrzucić 3d freq analysis :D

Odpaliłem dubstep i cóż nawet malutkie peaki przy 20Hz są  a w okolicach 30-35Hz spore , także śmiesznie , ponoć trzeba dużo mocy ...

lel.jpg

Inna sprawa , przy nagrywaniu w różnych odległościach od kolumn "widać" jak działa akustyka ;) 

Oraz czuć iż wcale nie potrzeba mega niskich Hz by był przyjemny bas , 50-80Hz daje radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2019 o 09:44, Kubakk napisał:

Nie myśl o wzmacniaczu lampowym póki budżet nie osiągnie 6-8tysi , niestety tanie lampy Cię zawiodą i zniechęcą do tego typu wzmacniaczy.

30W z takich tanich wzmacniaczy nie ma podejścia do ~10W wyższej klasy.

4hifi ma fajne przeceny , więc przekalkuluj ile kosztowała produkcja tego , ale często nie więcej jak 25% ceny detalicznej ;) 

 

Bzdura. Kupilem uzywany Cayin A-88T za €1000 i gra rewelacyjne. Mam porownanie z a-s1100.

 

Dnia 1.12.2019 o 17:52, ksi3zyc napisał:

Cześć,

Zastanawiam się nad rozpoczęcie przygody z lampą. Może być nowa lub używana - budżet tak między 2000 a 3500 . 

Pytanie tylko czy jest sens dawać do tych KEFów lampę czy jednak lepszy wzmacniacz?

Niezłe przeceny mają teraz na Yaqina. Używek też trochę jest na runku

http://www.4hifi.pl/okazje.html

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Spokojnie cos znajdziesz w uzywanych, tylko z pewnego zrodla i dobrze sprawdz przed zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...