Skocz do zawartości

Stereo czy kino domowe do pokoju 10m2


Lolek90

Recommended Posts

U mnie największym problemem jest tył, ze względu na miejsce. Z przodu bez problemu mogę postawić monitory jak i centralny. Mikro 5.1 przekonuje mnie tym, że taki zestaw rozstawie bez żadnych kombinacji. Przy monitorach nie wiem czy najlepszym wyjściem nie byłoby odsunąć trochę kanapę i postawić na standy z tyłu. Te heco mogłyby zdać egzamin, tylko że wisialyby w linii prostej do sluchacza. Z tego co się orientuję to surrondy powinny być pod lekkim kątem więc nie wiem na ile takie rozwiązanie by się sprawdziło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lolek90 napisał:

Ostatnie rzecz, jak wypada zestaw micro do monitorów? Wiadomo, że przy monitorach mówimy juz o sporo większej membranie głośnika, ale jeśli nie będzie kolosalnej różnicy to taki zestaw najłatwiej by było zaadaptować do mojego pokoju. 

Jeśli Twoim głównym zastosowaniem są filmy to zestaw malutkich kolumn z subwooferem jest bardzo dobrym wyjściem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, idąc na kompromis stawiam na mały zestaw 5.1. Ciężko upchnąć monitory z tyłu, a heco 200f mimo w miarę kompaktowej budowy wisiałby grając na wprost. Wydaje mi się że w przypadku kolumn tylnych to słabe rozwiązanie. Ciekawą opcją są te MA Bronze, ale z takim kompletem cena szybko przekracza budżet. Na tą chwilę przemawiają do mnie zestawy HKTS16 (jestem ciekaw jak wypada w porównaniu do HTKS 30 i 65, warto dopłacać?) i Tannoy TFX. Z magnata w tej półce cenowej wynalazłem jedynie cinemotion 510, ale tu już satelitki wydają się mikroskopijne, chyba że jest jeszcze jakiś model który przeoczyłem. Cały czas chodzi mi po głowie ten zestaw Klipsch-a (Reference Theater Pack), jest na pograniczu budżetu, ale z tego co czytałem na forum to w przypadku kolumn i monitorów firma zbiera dobre opinie jako zestaw kd. Ciekawi mnie jak to jest w przypadku wersji mini ;).

Na forum trafiłem też na amplituner Marantza NR1609. Spodobał mi się ze względu na niewielkie rozmiary, ale nie mam pojęcia jak wypada na tle yamahy 485 czy onkyo 686. Rozmiarem pasowałby estetycznie, ale jeżeli odbiega od nich jakościowo to stawiałbym raczej na onkyo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Fakt, ale jak byś trafił używki 4+ centralny to myślę że 1800-1900.Ja placilem za Bronze FX 4 lata temu 1230 bodajże. Ale to luźna propozycja, takich chyba oczekiwałeś 😉. Pzdr

Dobre pomysły zawsze mile widziane ;) Rozwiązanie ciekawe, tylko budżet nie ten. Za 2 bronze fx trzeba wyłożyć 1690, używek nie widziałem. Jak doliczyć do tego fronty, centralny i suba to zamykamy się w budżecie, ale bez amplitunera. Z tego typu konstrukcji wynalazłem też Melodika BLS 20. Z takim zestawem (2x BL20 2xBLS20 i BLC20) zmieściłbym się w budżecie ale BLS20 będą trochę bardziej wystawać. Wrócę z pracy to będę musiał jeszcze dokładnie pomierzyć na ile by to wyglądało. No i przede wszystkim jak taki zestaw wypada dźwiękowo?

Zastanawiam się też czy nie poczekać na zastrzyk dodatkowej gotówki do stycznia i nie uderzyć w półkę wyżej, choć jak się znam to mogę tak celować w nieskończoność, dopóki czegoś nie kupię. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal75 napisał:

Zawsze będzie mało, taka kolej rzeczy 😁. Powodzenia 

Na olx są czarne bxfx para 699 do negocjacji ale rezerwacja. 

Oferta fajna ale drugi koniec Polski, a bez odsłuchu i możliwości zwrotu wolę nie ryzykować ;) Nie mniej dzięki za chęci! A tak z ciekawości, mógłbyś pokazać jak to u Ciebie wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lolek90 napisał:

Oferta fajna ale drugi koniec Polski, a bez odsłuchu i możliwości zwrotu wolę nie ryzykować ;) Nie mniej dzięki za chęci! A tak z ciekawości, mógłbyś pokazać jak to u Ciebie wygląda?

Daj na priv tel to później postaram się  jakieś foty przesłać jak dzieciarnia pozwoli  zrobic 😋. Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dyskusji z Dedalem przekonałem się, żeby jednak postawić na zestaw składający się z monitorów. ;) Jako że zdurniałem już w jaką półkę cenową celować mam zamiar wybrać się na odsłuchy i porównać kilka zestawów, żeby ocenić jaki dźwięk będzie dla mnie zadowalający. Auto odebrane i wiem na czym stoję, także maksymalny budżet to coś pod 6 tyś. Z tym że w tej kwocie chciałbym już też zakupić całe okablowanie. Na tą chwilę wybrałem kilka zestawów, które chciałbym porównać. Jestem ciekaw Waszej opinii na ten temat, bo może uda się znaleźć coś innego wartego odsłuchu. Tak więc oto co wymyśliłem:

1. Magnat supreme 202 + 102 + 252 + sub - przy subie zastanawiam się czy bardziej iść w stronę 202A czy 302A. Różnica w cenie minimalna, a nie wiem czy 302A nie będzie po prostu za duży.

2. Indiana Line Nota 260X + 240X + 740X - polecaliście ten zestaw w innym temacie, więc myślę że jest wart uwagi. Pytanie jaki sub do tego?

3. Monitor Audio Monitor 100 + 50 + C150 - niestety zestaw z serii bronze nie mieści się w budżecie, ale ciekawi mnie jak wypada taka alternatywa?

4. Klipsch 4xR-51M + R-52C + R-120SW, lub to samo z R-41 na tyle

Drugie pytanie dotyczy amplitunera. Z dyskusji wynika, że do kina najlepiej postawić na Onkyo 686 (w tej półce cenowej oczywiście). Zastanawia mnie czy w podobnej kwocie znajdzie się coś w wersji slim, co zagra podobnie.

 

Edytowano przez Lolek90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2019 o 09:10, S4Home napisał:

A do nas masz ile? Pamiętam dajemy opcje wypożyczenia sprzętu na odległość. Jeśli więc nie masz w okolicy żadnego solidnego salonu to napisz do nas to ogarniemy transport. Ale trzeba to zacząć robić już abyś przed świętami mógł cieszyć się z docelowego audio. Kwota pozwala na zbudowanie i stereo i kina. 

Zapraszam

Jeszcze jedno pytanie, ale nie mogłem już edytować. Jak wygląda u Was wypożyczenie na odległość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam za 1 lub 3. Jedynka za cenę 3 za jakość.

14 godzin temu, Lolek90 napisał:

Jeszcze jedno pytanie, ale nie mogłem już edytować. Jak wygląda u Was wypożyczenie na odległość?

Wpłacasz kaucję i wysyłamy towar. Nie dostajesz paragonu tylko dokument wypożyczenia. Dogadujemy się na ilość dni. Testujesz j albo odsyłasz albo zostawiasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

Obstawiam za 1 lub 3. Jedynka za cenę 3 za jakość.

Wpłacasz kaucję i wysyłamy towar. Nie dostajesz paragonu tylko dokument wypożyczenia. Dogadujemy się na ilość dni. Testujesz j albo odsyłasz albo zostawiasz. 

Fajna opcja z tym wypożyczeniem. Na pierwszy ogień pójdą magnaty, jak jakość będzie zadowalająca to zostają jeśli nie to będę myślał nad ma. A jakiego suba byś proponował do takiego pokoju? Nie wiem czy 302a nie będzie zwyczajnie za duży. Przez weekend jeszcze wszystko pomierze, bo o ile monitorki mam jak rozstawać to muszę wymyślić coś na amplituner. Mam w szafce rtv polke o wysokości ok. 20cm więc onkyo by się tam ugotował. Chyba będę musiał powiesić tv na ścianie. Ciekawi mnie czy przy takiej polce dobra alternatywa byłby jakiś amplituner slim. Jak sądzisz? Zawsze to więcej miejsca na oddychanie, ale nie mam pojęcia jak slim by wypadł na tle ampli o normalnych gabarytach. Wieszania TV się trochę obawiam, bo na ścianę przyklejona jest płyta gk (ściana pod nią to żelbet). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kubakk napisał:

Slim ma mniej wejść/wyjść , w większych ampli w środku zazwyczaj elementy nisko jak w slimie ;) 

Ilość wejść/wyjść mnie nie przeraża, bardziej martwię się czy slim będzie w stanie tak samo napędzić kolumny w 5.1. No i czy slim przy takiej samej cenie nie zagra po prostu gorzej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzebię temat ;)

Już się miałem wybierać na odsłuchy i dopadła mnie choroba, więc zaczęło się wertowanie forum. Zainteresował mnie model melodiki BL30 MK3 (polecany do trochę większego pomieszczenia), a że chodzą mi po głowie BLS20 w roli kolumn tylnych pytanie czy taka, raczej nieduża podłogówka, nie będzie mimo wszystko za duża do mojego metrażu? Czy jednak lepiej postawić na BL20 i BLS20 z tyłu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...