Skocz do zawartości

malinka dac+ vs digi+ vs chromecast audio


nietakipawel

Recommended Posts

Cześć,

z gory przepraszam jeśli kategoria "Stereo" to niewlasciwe miejce na tego typu pytania. Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia w temacie, zastanawiam sie która z opcji będzie brzmieć lepiej.

1. malinka z dac+ i zasilaczem liniowym podpieta bezposrednio do wzmaka stereo;

2. malinka z digi+ i zasilaczem liniowym podpieta tym razem do Cambridge Audio DacMagic'a i do wzmaka;

3. chromecast audio podpiety swiatlem do Cambridge Audio DacMagic'a i do wzmaka;

4. malinka podpieta do Cambridge Audio DacMagic'a i do wzmaka po usb.

 

Zakladam ze opcja 3 jakosciowo najslabsza (i nie mowie tu o ograniczeniu 16bit/44),ale najbardziej uniwersalna.

Jesli dobrze kombinuje to ktora z pozostalych bedziej najlepsza?

Czy podpinanie chromecasta do zasilacza liniowego cos tutaj zmieni?  

Czy digi+ podpieta coaxialem pod dacmagica bedzie lepsza opcja niz dac+podpiety bezposrednio?

Dziekuje za informacje.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Temat dobry ale trudny, bo chyba nikt kto nie miał wszystkich tych komponentów jasnej odpowiedzi Ci nie da. Mam malinkę ale hifiberry dać + pro, mam też Chromecast audio ale podpięty do innego DAC a dacmagic 100 nie miałem. Najlepiej zabrzmiał dla mojego ucha Onkyo 6130. Najwygodniejszy jest dla mnie Chromecast audio. Najlepszy stosunek cena / jakość ma malina. To w co ja będę celował to malina + allo digione signature + dac, opcjonalnie zasilacz liniowy. Opcjonalnie po prostu kupię Onkyo 6170 lub bluesound mode 2i lub volumio primo. Jeżeli okazyjnie trafi się jakiś Auralic Altair lub Atoll ms120 to też nie wykluczam. Ogólnie to nikt Ci nie odpowie jeżeli sam nie potestujesz. Oprócz samej jakości dźwięku i różnic ( często niewielkich ) dochodzi wygoda obsługi, pytanie czy streamujemy z tidala czy z Nas czy może USB, czy chcemy obsługi tylko z telefonu, komputera czy może tylko pilotem ,  czy zależy nam na MQA itd. jeżeli DAC już masz to zamów z botland obydwie karty, Chromecast audio i testuj.  Kartę ,która Ci nie przypasuje odeslij a Chromecast sobie zostaw bo jest tani, fajny i już ich nie produkują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, @Tomasz S., czyli  nie jest to tak że z zalozenia to czy inne rozwiazanie jest "technicznie" gorsze juz na wstepie? to czego troche nie kumam, to fakt jak malinka z dac+ moze konkurowac z zewnetrznym dac'iem ktory jest kilka razy drozszy. Myslisz ze zasilacz liniowy w przypadku chromecast audio ma znaczenie? dzienks

btw. zakladam ze skoro wybierasz digione a nie dac+ to oczekujesz lepszych rezultatow po podpieciu zewnetrznego daca, right? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nietakipawel  w audio jest tak, że to co się podoba Tobie to nie koniecznie komu innemu i na odwrót. Po przewaleniu całej kupy sprzętu to co wiem na pewno, że nie warto wydawać dużo na streamer jeżeli reszta toru leży. Jeżeli masz już wzmacniacz i kolumny zestawione w pokoju gdzie słuchasz tak,że Ci się podoba to wtedy zaczyna się zabawa że streamerami. Są " prawdy objawione" które powtarzają się często na forach  takie jak Focal i Klipsch są zawsze ostre , zewnętrzny Dac jest zawsze lepszy, Jamo nie nadają się do stereo  itd. natomiast nie koniecznie musisz to słyszeć a tym bardziej się z tym zgadzać. Ja wolę testować sam. Jeżeli masz taką możliwość to nie idź ślepo w konkretne rozwiązanie skoro możesz to sam sprawdzić. Nikt nie walczy tu o poważanie na forum tylko o dobry dźwięk u siebie w domu więc jeżeli coś dla Ciebie brzmi lepiej a ktoś mówi inaczej to co to ma za znaczenie :) zrób sobie założenia początkowe tzn z czego słuchasz, co jest dla Ciebie najważniejsze, co nie jest koniecznie, ile realnie mogę na to wydać i potem testuj i wybieraj. Jak masz dac zewnętrzny i we wzmacniaczu to porównaj, jak masz do wyboru 2 karty to sprawdź obie i odeslij gorszą, kolumny odsłuchaj w sklepie itd.

Koniecznie sprawdź malinę i Chromecast bo są super. Moim zdaniem najlepiej będzie malina z wyjściem cyfrowym + dac i to do wzmaka ale nie koniecznie to coś co Tobie najbardziej się spodoba.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z @Tomasz S. W streamer inwestowalbym dopiero kiedy reszta toru bedzie dobrze dobrana.

@nietakipawel Ciekawy problem, fajnie gdyby ktos z doswiadczeniem, najlepiej bezposredniego porownania, sie wypowiedzial. Ja glownie ze wzgledu na wygode ciagle gram chromecastem i niedrogo dokupilem do niego kilka akcesoriow, m.in. zasilacz liniowy ifi ipower. W internecie mozesz znalezc pomiary cyfrowego wyjscia chromecasta, ktore pokazuja, ze na nim jitter jest stosunkowo wysoki, wiec na pewno taki zasilacz w tej kwestii pomaga i u mnie roznica jest slyszalna.

BTW czy ktos z aktywnych uzytkownikow maliny moglby powiedziec mi jak w obecnej chwili wyglada sprawa jej kompatybilnosci z Tidalem? Wiem, ze jeszcze jakis czas temu niespecjalnie to dzialalo, chyba trzeba bylo wykupic dodatkowa subskrypcje w Volumio? Dzieki.

Edytowano przez jsp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromecast audio + dac magic 100 + wzmak tego rozwiązania używałem kilka lat. Grało dobrze, ale do tak zwanego "kotleta", zwykle gdzieś tam w tle. Natomiast jak tylko miałem czas na słuchanie "poważne" (żona wyjechała :0), to podłączałem laptopa przez USB do dac magic 100 - cudowne połączenie - przede wszystkim scena szeroka, lokalizacja instrumentów wspaniała. Cuudoo. Dwa dni temu (w black friday) kupiłem w dobrej cenie cxn v2 - po wstępnych testach porównawczych hmm.. wciąż laptop + dac magic 100 + wzmak wygrywa... Lecz to dopiero początek testów. Mam także Pre box s2 digital, ale na razie nie brało udziału w tych testach. Marzy mi się S2 ultra streamer do testu porównawczego... 

Tidal gra bezproblemowo na chromecast.

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje pięknie, ok to dodam że obecnie mam przetestowane takie opcje, NAD 356+Sapphire31:

1. malinka, dac+ podpiety pod wzmak, tak juz mialo zostac. Tidal podpiety przez myvolumio, dziala swietnie, szybko, wygodnie, obslugiwane przez interfejs webowy volumio. Bez myvolumio, BubbleUPNP dzialal z Tidal rowniez i to calkiem ok.

2. Podpialem maline bezposrednio po usb do dacmagica, po sugestii @Tomasz S., jest lepiej;

3. Zastanawiam sie czy nie zamowic digi+ zeby miec juz pelen obraz po tym co napisal @S4Home.

Zdecydowanie najbardzie wygodnym rozwiazaniem jest chromecast audio (Deezer, Tidal, Spotify, etc.), ale faktycznie gra nieco slabiej. Ale chyba poki co zostawie tak jak pisal @Tomasz S., do sluchania w tle CHromecast, na specjalne okazje malinka. Aha, zasilacz to takie chinskie cudo na Talema:

https://pl.aliexpress.com/item/32858945424.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.164f78ecxP15JN&algo_pvid=3fbbf12f-a0a7-43d1-b0e5-a8497c164eeb&algo_expid=3fbbf12f-a0a7-43d1-b0e5-a8497c164eeb-50&btsid=d9e91b80-3baf-498f-866e-6ebff7c98e08&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nietakipawel ale ja byłem za opcją właśnie z maliny po digi do dacmagic ( w sumie to samo co S4home ) bo w sumie teraz omijasz tą nakładkę na malinę tylko wypuszczasz z USB. Jest lepiej bo masz zasilacz liniowy :) poszedłbym nawet krok dalej na Twoim miejscu. Zamówił i zamontował allo digione, ona ma oddzielne zasilanie. Najpierw zasil górę z powerbanka czy Twojego zasilacza liniowego, potem dół już obojętnie, może być ładowarka do telefonu i to coaxialem do dacmagica. To powinno być najlepsze rozwiązanie jakościowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S. sorry, right @TiT, wspominal o usb podpietym bezposrednio pod maline. Tak jestem w pelni swiadomy ze teraz omijam dac+, podpinam usb bezposrednio do dacmagica i naprawde wg mnie jakosc jest lepsza niz w przypadku dac+ po RCA. Teraz faktycznie pozostaje dodac do tego digi+ zeby miec pełny obraz, dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...