Skocz do zawartości

Marshall Minor 2 Bluetooth


Recommended Posts

 

Kupiłem te Marshalle Minor 2 ponieważ nie lubię słuchawek dokanalowych. Osobiście na codzień używam nausznych Pioneerow HDJ i JBL bt50 synchros. Marshalli słucham już ok tydzień czasu i strasznie denerwują mnie wysokie tony. Najpierw myślałem że to wina eq w iPhonie XS posprawdzalem inne opcje ale nic to nie dało. Doczytałem że Marshalle wspierają Atpx quallcoma, więc podłączyłem je pod mojego Nota 10 i grają wyraźnie lepiej, bardziej szczegółowo ale nadal wysokie tony dają strasznie po uszach. Korzysta ktoś z tych słuchawek lub korzystał i ma takie samo odczucie? Przykładowo nawet oryginalne iPhonowe słuchawki przewodowe grają. Nie tyle lepiej co poprostu da się na nich słuchać te 8h muzyki w pracy a na marshallach jest to nie możliwe.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testujemy mnóstwo słuchawek w firmie na iphone i androidach i po prostu czasem tak jest, że dany model gra zdecydowanie lepiej na wybranym smartfonie. 

Jeśli dźwięk rzeczywiście jest tak męczący, to pozostało posiłkować się equalizerami bądź skorzystać z 14-dniowego prawa zwrotu ;) Ostatecznie Marshalle nie cieszą się wybitną sławą w kwestii jakości brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 4.12.2019 o 08:23, rms.pl napisał:

Testujemy mnóstwo słuchawek w firmie na iphone i androidach i po prostu czasem tak jest, że dany model gra zdecydowanie lepiej na wybranym smartfonie. 

Jeśli dźwięk rzeczywiście jest tak męczący, to pozostało posiłkować się equalizerami bądź skorzystać z 14-dniowego prawa zwrotu ;) Ostatecznie Marshalle nie cieszą się wybitną sławą w kwestii jakości brzmienia.

Jeśli macie duże doświadczenie to mogę prosić o radę w doborze słuchawek? Potrzebuję słuchawek:

- bezprzewodowych

- do telefonu (mają być z mikrofonem na tyle dobrym żeby dało się w komunikacji rozmawiać czy na ulicy)

- raczej douszne lub "zauszne" Nie chcę być odcięty od otoczenia mając słuchawki w uchu. A nie chcę ich wyciągać po każdej rozmowie

- raczej połączone kablem niż True Wireless (rozważam obie opcje). Obawiam się że szybko zgubię, albo jak będę chciał wyjąć słuchawkę np w sklepie czy z kimś rozmawiając to o niej zapomnę. 

- czas pracy na baterii im dłuższy tym lepszy

- tak aby miały tryb czuwania jak nie rozmawiam czy nie słucham muzyki czy YT. Teraz mam JBL Endurance które po kilku minutach bezczynności się rozłączają

- sterowanie może być dotykowe ale nie tak jak we wspomnianych JBL gdzie np potrafią same włączyć się w kieszeni albo wisząc na szyi. Ogólnie te JBL były by bardzo dobre dla mnie bo można je sobie lżej lub mocniej włożyć do ucha dzięki czemu decyduję czy chcę słyszeć co dzieje się w okół mnie. Gdyby nie wspomniane wyżej wady i kiepska jakość rozmów jak jestem w ruchliwym miejscu. 

Słuchawki głównie do rozmów i słuchania podkastów na YT czy innych treści. Audiofilem nie jestem :) 

Byłem na państwa stornie internetowej ale wybór jest spory i po samym opisie ciężko coś wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2020 o 09:52, rms.pl napisał:

Moim zdaniem sprawdzą się tutaj MEE Audio X5 G2 lub X6 G2 - w zależności od tego, jaki typ mocowania w uchu bardziej Cię przekonuje. Nie rozłączają mi się z telefonem przy bezczynności i mają wygodny do obsługi pilot, nie ma prawa przełączać się sam.

Dzięki za propozycje, wyglądają interesująco. Natomiast żadne z nich nie obsługują aptX. Nie wiem jaki to ma wpływ na jakość muzyki ale słyszałem że się przydaje :)

Na Waszej stronie znalazłem jeszcze takie modele które wyglądają interesująco:

MEE Audio X8   - Słuchawki sportowe ale całkiem fajnie. Nie mają tylko redukcji szumu - Jak będzie z jakością rozmów?

Klipsch T5 - Te wyglądają na "wypasiony" model. 

Skullcandy Indy True Wireless - Te mi się podobają z wyglądu. Nie mają co prawda aptX ale może dają radę? Nie są połączone ale może da się do nich wykombinować jakiś przewód jak do Airpods. Pytanie znowu jak z jakością rozmów w głośnych miejscach?

Moją uwagę zwróciły jeszcze te dwa modele Klipsch T5 True Wireless oraz Sennheiser M2   (cena już trochę wysoka zwłaszcza za te Sennheiser M2) ale może mają coś takiego w sobie że warto za nie tyle dać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aptX, to ważne, żeby urządzenie nadawcze też je posiadało, nie tylko słuchawki. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o jakieś opóźnienia, to testuję mnóstwo słuchawek i z aptX i bez i nie mam na co narzekać, również przy oglądaniu treści wideo.

X8 - spoko słuchawki, lubię ze względu na te ruchome dysze, bo dobrze leżą w uchu; jakość rozmów jak to ze słuchawek tego typu - jest ok 

Klipsch T5 - nie mam pojęcia jak to gra. tak po prostu :D 

Skullcandy - nie testowałam tego konkretnego modelu, słuchałam tylko nausznych i to, co mnie w tych słuchawkach "boli" to jakość uzytych materiałów 

Sennheiser to w sumie zawsze dobry, bezpieczny słuchawkowy wybór. Propozycje od MEE Audio na pewno będą miały trochę więcej basu niż Sennheisery. Dużo basu bedzie też w Skullcandy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...