Skocz do zawartości

Porada odnośnie KD: 2.1 vs 5.1


ecolek

Recommended Posts

Witam!

Chciałbym się poradzić odnośnie doboru sprzętu (amplituner) pod kino domowe. Zależy mi po równi na dobrym odtwarzaniu muzyki w stereo z płyt CD, jak i jako takiej przestrzenności dźwięku przy odtwarzaniu koncertów i filmów z DVD.
Byłem niedawno na odsłuchu koncertu i o ile na systemie 5.1 koncert DVD szedł bardzo przyjemnie, o tyle jak odtworzylismy później płytę CD to jakość stereo była dosyć beznadziejna icon_sad.gif
Więc raczej jestem skłonny by wybrać zestaw 2.1 tylko mam pytanie czy da się dobrać taki by mieć jako taką przestrzenność?

Odnośnie amplitunera mam dodatkowe 2 wymagania:
-jako źródło obrazu mam filmy DVD ale tez obraz z telewizji cyfrowej (na razie bez wersji HD). Niestety telewizje nadają w róznych systemach obrazu (4:3 lub panoramiczny) co powoduje, że każdy kanał jest inaczej wyświetlany - co gorsza przy sygnałach 16:9 nie mam trybu pełnego ekranu tylko czarne paski z każdej z krawędzi icon_sad.gif
Czy któryś z amplitunerów AV 2.1 ma możliwośc takiego przeskalowania obrazu, że na telewizorze panoramicznym kanały 4:3 będe miał wyświetlane na pełnej wysokości, ale będę czarne pasy z lewej i prawej, a kanały 16:9 bedą zawsze pełnoekranowe?

- potrzebuję też wbudowane radio z RDSem.

Czy ktos mi może doradzić jakiś amplituner do 2kPLN?

Z góry dzięki
E
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sesownego systemu 2.1, które mi da porządne przestrzenne brzmienie zarówno do koncertów DVD jak i płyt CD. Więc z tej perspektywy temat był zasadny w umieszczeniu go w wątku "Stereo". Ale faktem jest, że potrzebuję też funkcji znamiennych dla KD więc przeniosłem tam wątek.
Dzięki za sugestię.
E
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...