Skocz do zawartości

Stereo Salon - nowy temat bo stary zniknął :(


wushu81

Recommended Posts

Nie wiem jak to się stało ale cały temat z dwiema stronami zniknął... Nie wiem, czy ja to usunąłem czy w jakiś inny sposób. Jedynie co, to pisałem odpowiedź jak zawsze a teraz gdy wszedłem to tematu nie ma... :/

Wkrótce wrócę i opiszę czego szukam. Może do tego czasu temat się odnajdzie i wróci... 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Słuchałem już CXA80, Cyrus One HD, Roksan K3 i Atoll in 200 signature. Na moich kolumnach Monitor audio silver 2, które mam od niedawna i raczej zostaną. Podłogówki nie przejdą ze względu na żonę. I tak mam z nią problem i nawet nie wiem, czy sprzęt docelowo wyląduje w salonie czy innym pokoju. Wiem, trochę lipa. 

Po odsłuchach najbardziej wpadł mi w ucho Atoll i Cyrus. Wcześniej słuchałem też Magnata MR780 ale z innymi kolumnami i w innym miejscu. Też mi się podobało. 

Planuje przesłuchać jeszcze moon 240i (lub 250i) i musical Fidelity m5si. 

Wcześniej planowałem CD ale koniec końców chyba na razie się wstrzymam i rozważę coś do streamowania. Może Blue Node2? 

Warunek jest taki, żeby wzmacniacz nie był za wysoki, najlepiej max 11-12 cm, bo jeżeli będzie w salonie, to raczej we wnęce. Inaczej nie przejdzie. 

Lubię muzykę rockową, instrumentalną, coś z pogranicza  jazzu i soulu, czasem coś mocniejszego z metalu ale to raczej w aucie i na słuchawkach. Nie męczę rodziny... Słucham też dużo radia. Brzmienie raczej cieplejsze, bo zbyt detaliczne mnie męczy ale to może kwestia sprzętu. Nie mam zbyt dużego obicia z dobrym stereo. 

Budżet: Max 10 tyś. Sprzęt nowy z fv. 

Dobrze, jakby wzmak miał DACa, żeby nie było potrzeby dokładania klocków. Nie wiem jak ma się do tego streamer, bo może DAC we wzmaku wtedy nie potrzebny...? Nie znam się i poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie. 

Polecano mi sprawdzić m.in. Caspiana M2, ale przyznam szczerze, że wizualnie totalnie nie podchodzi. 

 

No i jeszcze jedno. Jak się do tego wszystkiego ma sprzęt typu Haiku Bright MK4, który jest naszym rodzimym podobno bardzo dobrym wyrobem. Jest to hybryda jak MR-780, mniej funkcjonalna jednak. Ale pewnie klasa sprzętu inna...Co musiałbym dołożyć do takiego wzmacniacza, żeby mieć pożądaną funkcjonalność, tj. streaming i ew. rzadkie bo rzadkie ale zawsze, podłączenie pod tv.

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

posłuchaj koniecznie urządzenia Moon, model 240i i 250i powinny Ci się spodobać. Chyba że od razu ze streamerem Moon Ace. Do listy koniecznie dopisałbym jeszcze polską hybrydę lampową Haiku Audio Bright MK5. To wzmacniacz o bardzo kulturalnym, spójnym brzmieniu, świetnej plastyce i wypełnieniu.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wushu81 napisał:

To już jest mk5? Myślałem, że mk4 jest dopiero od niedawna. Szybko robią nowe wersje.

Trochę do Was daleko. Obadam jeszcze coś jeszcze w 3mieście. Potem albo decyzja albo ew. wypożyczenie. Chciałbym już to mieć za sobą :)

A co?!

Po co od razu zrobić coś dobrego, jak można w pięciu wersjach, zawsze nowsze lepsze od poprzedniego podobno, a kasiora musi się zgadzać 😁

Nie wiesz jak to jest, w kolejnej wersji znowu zostawią jakieś widełki, żeby w mkVI wyjść z czymś "nowym" do klienta.

 

9 godzin temu, wushu81 napisał:

Dobrze, jakby wzmak miał DACa, żeby nie było potrzeby dokładania klocków. 

To nie jest dobry pomysł, wiele razy pisałem już, że wbudowane daki we wzmacniacze to dodatek, podobnie jak dziurka do słuchawek, ale nijak się mają do pełnoprawnych zewnętrznych daków, czy wzmacniaczy słuchawkowych. 

9 godzin temu, wushu81 napisał:

Nie wiem jak ma się do tego streamer, bo może DAC we wzmaku wtedy nie potrzebny...? Nie znam się i poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie. 

Streamer będzie miał wejście optyczne, tym możesz sobie podłączyć TV, chyba że nie masz wyj. toslink w TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu być może coś wezmę, ale czekam na standy. Bo na razie kolumny w innym miejscu na szafce. A jak będą standy to będzie walka z żoną o miejsce docelowe. 

Jutro postaram się caspiana przesłuchać i być może coś z moon i musical Fidelity m5si. Zależy co będzie na miejscu, zaraz przedzwonię. 

Ten Caspian jest kuszący choć ceny finalnej jeszcze nie  znam, ale przyznam, że jego wygląd totalnie mnie zniechęca. Nowe Roksany tak, ale Caspian już niekoniecznie. Może czarny na żywo lepiej wygląda...

Czy taki Moon 240 lub 250 nie będzie za słaby do moich kolumn? Przypomnę, że być może sprzęt zostanie w salonie a pomieszczenie nie małe. W dodatku skuteczność silverów niecałe 90 dB, konkretnie 88 dB. 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie pamiętam, czy była, ale chyba nie pisałem tak szczegółowo. Moja druga połowa generalnie ma focha i jest trochę obrażona, że coś chce zmieniać i znowu kupować, dlatego nic nie mam z nią obgadane, bo te rozmowy do niczego dobrego nie prowadzą. Jak już z grubsza przesłucham to co polecacie, to rozstawie sprzęt, i wtedy będę z nią negocjował :) (Ostatecznie może wyląduje ze sprzętem w innym mniejszym pokoju, choć wolałbym zostać w salonie, bo tam więcej czasu spędzam). Dlatego staram się za bardzo nie wyskakiwać z tym sprzętem w sensie wizualnym. Wiem, że na komodzie rtv za bardzo nie przejdą duże klocki, więc kombinuje zawczasu z wysokością, żeby rozlokować co się da w tej komodzie co jest. A że ma ona tylko jedną małą wnękę to mnie niestety ogranicza. Także zazdroszczę tym, co nie mają takich problemów :)

Żona ma awersję do kolumn, standów i generalnie sprzętów w salonie i nie mogę jej tego wybić z głowy a mnie krew zalewa. W moim domu zawsze był sprzęt, ojciec miał starą wieżę Unitrę, która sporo miejsca zajmowała na segmencie ale widok jej mam w pamięci do dziś. Brzmienie też, bo na tamte czasy to było coś. Potem jakiś lepszy Technics i tak to przeszło na mnie. Przywiązuje dużo uwagi do tego na czym słucham ale też i jak to wygląda. Tylko te ograniczenia czy to osobowe w postacie żony czy finansowe...:) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) 

Ostatnio zrobiłem jej nawet wykład, że dla mnie muzyka ma bardzo ważne miejsce w życiu, że chciałbym żeby to uszanowała i nie odbierała m tej przyjemności, jaką daje mi jej słuchanie. Czy to na żywo czy to w domu...

No ale staram się też uszanować to, że ma swoje zdanie i też nie wszystko musi się jej podobać i na wszystko się zgadzać. Także zobaczymy...

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 14 cm. , szeroka na niecałe 60 cm, głębokość chyba ok 50 cm, są tam plecki, ale mogę to np. ponawiercać, żeby więcej powietrza było...Czy to też za mało? Tylko z tego co czytam odnośnie wzmacniaczy to z nimi jest różnie, niektóre się grzeją niektóre mniej.

Z tymże, rzadko jest tak, żeby sprzęt jakoś długo grał. Niekiedy jest godzina czy dwie. Raczej nie dłużej. 

Niekiedy nie zdąży się dobrze wygrzać  ;/

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze pracujące w klasie AB z zasady wymagają dobrej cyrkulacji powietrza przez ich radiatory i zamykanie ich w szafce jest zupełnie niespuszczalne. Gdy jest mało miejsca nad wzmacniaczem, sytuacja jest również nienajlepsza. Sama obudowa może się nawet za bardzo nie nagrzewać lecz wysoka temperatura radiatora może ograniczać dynamikę wzmacniacza. W takiej sytuacji trzeba szukać lepszego miejsca na wzmacniacz. Innym wyjściem jest użycie wzmacniacza impulsowego, nazywanego zwykle niesłusznie cyfrowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon ma 30m2 i łączy się z jadalnią ok 14m2, potem kuchnia i przedpokój. Odległość od  szafki do ściany to ok. 5m, do miejsca odsłuchowego ok. 4m. Jadalnia z boku salonu. 

Jeżeli audio zostanie w salonie, to może przejdzie posadowienie wzmaka na szafce, a wtedy ew. Streamer, i w późniejszym czasie DAC we wnęce. Chociaż zaczynam bardziej się interesować maliną i jej połączeniem z DAC w jednym. Obniży to wydatki, jest małe i funkcjonalne. I więcej mogę na wzmaka przeznaczyć. 

20191204_170454.jpg

Screenshot_20191204-172649_Drive.jpg

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wushu81 napisał:

Salon ma 30m2 i łączy się z jadalnią ok 14m2, potem kuchnia i przedpokój. Odległość od  szafki do ściany to ok. 5m, do miejsca odsłuchowego ok. 4m. 

 

Masz pole do popisu. Szczerze to zazdroszcze takiego wielkiego pomieszczenia.

 

7 minut temu, MobyDick napisał:

We wnęce widział bym coś takiego jak np. NuPrime IDA-8.

Swietna propozycja do MA Silver 2, a cena nie ta wysoka tylko 4K w porownaniu do tego co zalozyles.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silvery mam stosunkowo niedługo i nawet ich jeszcze dobrze nie przesłuchałem, także pewnie na razie przy nich zostanę. A tak z ciekawości, jakie bardziej by się sprawdziły, tzn. w co mógłbym celować później? :)

A jeżeli na dobry wzmak wydam mniej to nieszkodzi :) Może lepiej dorzucić  dobry DAC (jeżeli zostanie to może RME Adi-2 DAC i wtedy np. sama malina lub bluesound jako stream? ) 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuPrime IDA-8 ma wprawdzie wbudowany DAC, lecz zawsze można do niego podłączyć zewnętrzny, bo to analogowy wzmacniacz impulsowy. Nie zaczynał bym od rozbudowy o kolejny DAC. Myślę ze malina jako streamer była by dla niego dobrym pomysłem. Kolumny też nie trzeba od razu zmieniać. Jest wiele dobrych monitorów. Wyżej w MA od Silverów są jeszcze Gold i Platinum. KEF ma kilka dobrych monitorów, które powinny z nim dobrze zagrać. Z tańszych od IDA-8 wzmacniaczy impulsowych myślę ze warto posłuchać SMSL A8. Sam go wprawdzie nie słyszałem, lecz spotkałem się z opiniami że gra na poziomie sprzętu hi-end , a jego cena jest bardzo umiarkowana. On również ma kilka wejść cyfrowych , analogowe  i do podłączenia gramofonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjadę do kilku sklepów i obadam sytuację, ale raczej odsłuch w przyszłym tygodniu, bo z ulicy to ciężko. W przynajmniej jednym miejscu w 3mieście mają w ofercie nuprime, musical Fidelity i Atolla. Ciekaw jestem porównania. Trn NuPrime ma dobre opinie, może okaże się czarnym koniem. Byłoby super bo rozmiar i cena taka, że chyba na cd bym się też zdecydował. Ale zobaczymy, bo to jednak na dźwięku mi najbardziej zależy. Porządnego All in one nie odrzucam choć ceny już wyższe. A jeszcze dojdą kable 2x3m i może jakiś lepszy sieciowy, jeśli będzie potrzeba. 

 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...