Skocz do zawartości

Stereo Salon - nowy temat bo stary zniknął :(


wushu81

Recommended Posts

Większość wzmacniaczy i tak u ciebie odpada. Niestety. Nie możesz tam wsadzić ani Roksana ani musical fidelity. Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. 

Chyba że chcesz polować widziałem że ktoś jeszcze miał na ekspozycyjny roksan oxygene. Świetny wzmacniacz cyfrowy z potężnym zasilaniem. Ale nie grzeje się. 

Ewentualnie cyrusy. Żona może go nawet nie zauważyć 😛

ale pierwotne niestety musisz ominąć :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

S4Home nie zwróciłeś uwagi, bo w poprzednim temacie o tym nie pisałem, że jest to wymóg. Sytuacja u mnie się zmienia pod wpływem przemyśleń i Waszych rad, dlatego temat jest podatny na zmiany. Z tą wnęką to też nie jest mus, bo jeśli jakiś sprzęt mi podejdzie a będzie większy to będę próbował go usadowićy na szafce. Tych maluchów nie brałem wcześniej pod uwagę, stąd  pomysł o wnęce i większej szansie, że sprzęt zostanie w salonie. Roksana może być ciężko odsłuchać ale se gdzieś go mają...Dziś nic nie wskurałem, będę na poniedziałek się umawiał na odsłuch. 

7 godzin temu, S4Home napisał:

ale pierwotne niestety musisz ominąć :(

Jak mam to rozumieć? Czy z Oxygene, Cyrusa czy NuPrime nie mam się co spodziewać jakiś super efektów? W porównaniu do Twoich wcześniejszych typów? 

PS. Dziękuję za pomoc, i niekiedy wałkowanie w kółko tego samego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wushu81 to nie tak ,że zawsze na klasie D tracisz. Po klasa AB jest na rynku dłużej i jest więcej dobrze brzmiących na rynku wzmacniaczy w tej klasie. Jest też już sporo tak samo dobrych wzmacniaczy w klasie D ale dalej nie tak dużo. Przewaga klasy D to na pewno skuteczność prądowa i mniej ciepła i mogą być mniejsze. Swoją drogą taki Roksan Oxygen wygląda świetnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwszy zakup, tzn. zamówiona Malina z Hifiberry Digi+ Pro, także temat streamingu chyba już poza mną i mam nadzieję, że to jakoś ogarnę, chociaż pewnienie obejdzie się bez Waszej pomocy.

Czuje też po kościach, że już bliżej niż dalej i przyszły tydzień przyniesie jakieś "owoce". 

Ciekawe jakby wypadło w konfrontacji Oxygene z NuPrime Ida-8. Chyba dość podobne urządzenia? 

 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po małej przerwie. Odsłuchy okazały się bardziej trudne niż myślałem. A to nie nie ma sprzętu na miejscu, a to ciężko zgrać swój wolny czas z wolnym terminem w salonie. Dodam, że w moim mieście nie mam salonu i najbliżej mi do 3miasta.

Byłem już zdecydowany do wypożyczenia m.in. Moona. Chciałem sprawdzić też creek'a Evo 100a bo odpowiadał mi wielkością i możliwościami. Ale koniec końców jestem niemalże zdecydowany na Atolla. 

Słyszałem już go z moimi kolumnami, może mieć też DACa, pewnie gorszy niż zewnętrzne ale jest. Z maliną powinno być chyba ok? 

Duże ZA to jego wymiar, bo nie jest głęboki. In 200 signature ma tylko 28cm. Jak zacząłem mierzyć i wirtualnie układać klocki typu moon, roksan, które mają po 38 czy więcej to zaczęło brakować miejsca. Z kablami czy to na komodzie pod tv czy na innej (jeżeli w innym miejscu) te klocki zajmują całą głębokość szafki - słabo to będzie wyglądać w oczach żony, moich zresztą trochę też. 

Pytanie czy brać pod uwagę In300 signature? Jest droższy, ale ma już DACa, jest mocniejszy i pewnie lepszy od In200 Signature. Jest też używka za trochę ponad 8k. Może bym to rozważył... 

Do kogo uderzać po wycenę? Audio Forte jest dystrybutorem Atolla. Czy u nich jest szansa na lepszą cenę niż u innych pomocnych sprzedawców z tego forum? :) Jeżeli zostanę przy in200 signature i będzie dobra cena to może i na CD200 Atolla się skuszę. Jeżeli In300 signature w dobrej cenie, to CD Atolla może na później.

PS. U Ciebie Tomasz S. też widzę, że chyba Atoll gra. Zadowolony jesteś?Jaki model i z czym gra? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wushu81 u mnie trochę nietypowo bo Atoll in100se gra z Jamo c103. Do tego mam solidne podstawki a na Black Friday kupiłem nowe podkładki pod kolce ,żebym mógł sobie przesuwać i dostosować akustykę jak dziewczyny nie ma w domu :) Dac to Topping D50s , jako źródła mam Chromecast audio, laptop z Daphille, malinę z hifiberry dac+ pro. W poniedziałek będzie Allo Digione signature player. Jestem z tego wzmacniacza bardzo zadowolony. Lubię taki pełny dociążony dźwięk, jeżeli dodamy do tego odpowiednie lekko jaśniejsze kolumny to zdecydowanie mój typ grania. In200 lub In300 będą kolejne przy upływie lat / spadku cen :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In 200 używany widziałem za 3200 zł używana. Nowy wypożycz sobie od branży. 

Do tego limitowana seria Nostromo dac Wolf za 1500 zł i dedykowany zasilacz. (możliwy zwrot) 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/34-dac-nostromo-wolf-2-wersja-limitowana.html

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta używka in200 to pewnie Se. Signature trochę drożej chodzą. Bardziej stylistycznie pasuje mi signature no i tego słyszałem. 

Co do Nostromo... Wziąłem go :)Trochę pod wpływem chwili. Wiem, że poprzednie wersje mają dobre opinie. Spodobał mi się, bo nasz krajowy, opis też bardzo zachęcający a to ze względu na użyte części. W dodatku mały. No i chyba powinien być  lepszy od tego modułu DAC z Atolla. Jakoś go ukryje a jak nie, to podłącze do małego wzmaka harmana i też pewnie się sprawdzi. (swoją drogą, wcześniej nie zaglebiałem się czym jest mój mini zestaw harman. Parę dni temu wygooglałem, że ten mały wzmak z zestawu to w klasie AB. Te jego 2*65W też wbrew pozorom daje radę. Kto wie jak to zagra z maliną i tym DACiem...) 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale za duży. Głęboki, wysoki i srebrny. A ja szukam w kolorze czarnym, żeby był niezbyt wysoki i głęboki. 

Zobaczę. Chyba pozostanę przy Atolu. Kusi mnie ten in300. :/ Jest chyba też na sprzedaż demo z gwarancją, za ok 9k. Może warto to rozważyć. 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wyprzedawalismy dopiero co te atolle. Bo weszła nowa seria. Jeśli jeszcze są to mogę ci zrobić dobrą cenę. W atolluj Edyta AK że każdy model wyżej gra lepiej ale ta sama charakterystyka. Wiesz e naszej czynienia z atollem. W ciemno bym jednak do 300 nie dokładał. Bo czasem nie ma takiej potrzeby s czasem po prostu już deczko inny dźwięk zaburza połączenie z kolumnami.

Więc jeśli chcesz a jesczze jest to mogę ci załatwić odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedawaliście in300? A jaka jest nowa seria? Czy chodzi o to, że później weszły in200 signature?

Podobno in300 trochę hałasują (tzn. ich trafo, wyczytałem to na francuskich forach), czy w in200 signature też ten problem występuje? Czy to kwestia kabli zasilajacych itp.? 

 

Wkrótce będę miał tego Nostromo Wolf 2 SE, więc do in200 signature DAC by był. Jedynie Bluetooth będzie brakować, ale może wykorzystałbym mojego WTX-500 Advance Accoustic. Tylko taki bluetooth podłącza się wtedy do DACa czy wzmacniacza? Bo jak do DAC to nie da rady, bo WTX ma gotowy rozstaw złącz RCA, a w Nostromo są rozdzielone, na lewą i prawą stronę. 

5 godzin temu, S4Home napisał:

Więc jeśli chcesz a jesczze jest to mogę ci załatwić odsłuch.

S4Home: Czy pracujecie między Świętami? Chciałbym jeszcze w tym roku się zorganizować z ew. wypożyczeniem i zakupem. 

Jeszcze wypatrzyłem coś takiego jak Rega Elicit-r, wizualnie bardzo fajny, dźwięk raczej też po ciepłej stronie. Cena tylko za wysoka moim zdaniem jak na kilkuletni sprzęt. Bo jeszcze fajnie by było CD dorzucić. Ale może warto go sprawdzić? 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...