Skocz do zawartości

Stereo Salon - nowy temat bo stary zniknął :(


wushu81

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Na wstępie dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze sprzętu. Nie ukrywam, że tak naprawdę za wiele odsłuchów nie było. Głównie ze względu na brak czasu i okres na umawianie trochę trudny bo świąteczno-noworoczny. 

Atoll jakoś tak podświadomie mnie chyba kupił, bo wcześniej marki specjalnie nie znałem. Ale gdy go wygooglałem wraz z dziesiątkami innych wzmacniaczy chyba utkwił mi po prostu w głowie.

Słyszałem go w salonie i mi podpasował, podobnie jak Cyrus One. Ciągnie mnie do przekazu mniej ostrego a bardziej ciepłego i Atoll z moimi Ma Silver 2 raczej się zgrał i w ten przekaż wpasował, póki co. 

Dlaczego Atoll in200 signature? No dzwiekowo to już po krótce mówiłem. Poza tym jego wygląd - ma coś w sobie a na żywo zdecydowanie jeszcze lepiej wygląda. Bardzo prosty ale dla mnie z klasą. W dodatku jakość wykonania na pierwszy rzut oka też bardzo dobra. Poza tym jego wymiary... Większość wzmacniaczy jest dość głęboka. Z kablami wychodzi grubo ponad 40-50 cm. Ciężko to ustawić i w moim przypadku słabo wygląda. 

Na razie sprzęt wygrzewam, poza tym późno jest i na resztę wrażeń mam nadzieję pozytywnych przyjdzie czas. 

Budżet przekroczyłem dość znacznie, bo niespodziewanie doszedł DAC Nostromo, Malina no i trochę lepsze przewody sieciowe i rca w porównaniu do standardowych. 

Poza tym zaczynałem od rozmyślań nad Magnat MR780 I CD z Magnata a to dużo mniejszy budżet :( Także popłynąłem... Mam jednak nadzieję, że sprzęt ze mną zostanie na długo i że się dogadamy. 

Chciałbym się tylko upewnić jeszcze w jednej kwestii na początku. Wzmak ma tylko jedno wejście Aux i do niego mam w tej chwili maline. Żeby czasem było łatwiej z streamingiem z tel. (głównie żonie) to chce podpiąć adapter bluetooth APTX, ten co mam z Accoustic Advance. Czy mogę go podpiąć pod nieużywane inne wejście, np. DVD? 

Jak na moje  i z tego co gdzieś wyczytałem to tak, ale wolę się upewnić. 

Jak się mają do tego one wejścia z tego wzmaka? 

Dziękuję i pozdrawiam w szczególności Q21 i S4Home za negocjacje w tym trudnym okresie. Trochę to trwało i wyszło jak wyszło. 

PS. Na razie sprzęt stoi na komodzie w niezbyt dobrym miejscu i konfiguracji, ale myślę, że dość emocji (raczej złych) przysporzyłem żonie i nie będę jej męczył o miejsce pod tv. Może z czasem... Dziś będę miał kilkanaście godzin wolnego od żony i dzieci (🤘) i przetestuję sprzęt w innej konfiguracji, właśnie pod tv i kolumnach na stojakach. Tak na przyszłość, żeby wiedzieć. 

 

20200116_010715.jpg

atoll-in200-signature-integrated-amplifier.jpg

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem wzmacniacz na górze, ale w instrukcji CD piszą, żeby nic na nim nie kłaść. A w instrukcji wzmacniacza nie ma takiej informacji. Dlatego zamieniłem... :/

Dwa klocki nie przejdą obok siebie. Muszę zamienić w takim razie. 

Może jakiś błąd, bo trochę ich mają w tej krótkiej instrukcji. Wymiary fizyczne mają inne podane niż w rzeczywistości, tak samo z danymi tech. Podają, że ma 150 zamiast 100W dla 8ohm i 300 zamiast 200 W dla 4 Ohm. Zasilanie też większe podają, bo ponad 800 VA zamiast 670. Dziwne. 

Nostromo wer. limit, z dodatkowym zasilaniem. Bez konwertera. To co na nim stoi to malina. 

A adapter BT spisuje się całkiem dobrze, żonie na pewno styknie :)

 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No porównania z innym DACiem to nie mam, na nawet całościowo system ciężko mi oceniać, bo doświadczenie żadne. 

Sam jestem jednak ciekaw jak ten DAC, bo na Harmanie różnicy żadnej chyba nie wyłapałem pomiędzy 4 ustawieniami. Jedynie różnica między toslinkiem bezp. z maliny do Harmana. Tutaj dźwięk słabszy niż z DACiem. Ale to chyba normalne, sam toslink jest jakimś ograniczeniem. 

Poza tym trochę to musi pewnie pograć zanim będzie jakieś optimum. 

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj trochę godzin muzyki już za mną. Dziś prawie cały dzień jestem w domu i przez większość czasu leci muzyka. Ogólnie po tylu godzinach nic mnie nie męczy więc chyba jest dobrze :) Gra fajnie a myślę, że będzie jeszcze lepiej. 

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, a mianowicie DAC. Nie bardzo słyszę różnicę pomiędzy ustawieniami ze zdjęcia. Jak pisałem wcześniej z producentem P. Markiem, to pisał, że te różnice są niekiedy subtelne i nie zawsze słyszalne. Zależeć to może od sprzętu... 

Łatwiej by mi było wychwycić ew. różnice, gdyby zmiany robiło się zdalnie, w odleglosci  od głośników. Tutaj niestety muszę wyłączyć DAC, przełączyć pokrętło i włączyć ponownie, bo tak kości Wolfsona działają. Może przez tą chwilę i z bliska nie wyłapuje różnicy? 

Czy może problemem jest źródło czyli tidal/Spotify przez Volumio z 16bit/44Hz? 

A może czekać cierpliwie aż się wszystko wygrzeje? 

Screenshot_20200116-222753_Drive.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w ustawieniach od maliny(volumio) coś namieszane? 

Czy tutaj jest ok? Czy opcja DAC nie powinna być wyłączona? Może mam to źle podłączone? 

Mam RPI 4 i Hifiberry Digi+Pro. Z tego optykiem RCA do Wolfa. I z Wolfa 2xRCA wyjściem do wzmacniacza. Czy ta Hifiberry to też DAC? :/ Zgłupialem już... Za dużo tego i za szybko w to wszedłem i nie ogarniam już :)

Screenshot_20200116-231815_Volumio.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawienia DAC-a nie dają dużych różnic w brzmieniu. Sporo zależy od kolumn. Najwięcej od nagrania. Największe różnice można zauważyć w brzmieniu i wybrzmiewaniu ostrych dźwięków. Jeśli system wszystkie dźwięki zaokrągla, to różnice mogą być prawie żadne lub ich praktycznie nie będzie. Do tego takie filtry działają wyraźnie na dźwięk cyfrowy o niskich częstotliwościach próbkowania. Przy wyższych te różnice również będą się zacierały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wushu81 napisał:

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, a mianowicie DAC. Nie bardzo słyszę różnicę pomiędzy ustawieniami ze zdjęcia. Jak pisałem wcześniej z producentem P. Markiem, to pisał, że te różnice są niekiedy subtelne i nie zawsze słyszalne.

Do wszystkich audiobajek musisz zacząć podchodzić z większym dystansem.

”wie pan... ten sprzęt jest wrażliwy na okablowanie...w niewiele wyższych pieniądzach dostanie pan...”

i tak makaron nawijamy jest i kasa z kieszeni wyplywa

100/200godzin żeby wygrzać sprzęt ;)

jasne

wystarczy kilkanaście godzin żeby sprzęt pokazał swoje oblicze

zmiany filtrów w nostromo są subtelne ale do zauważenia. Daj sobie czas na dostrojenie „siebie” do aktualnego sprzętu i okaże się że coraz to nowe elementy słyszysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że mogłem pomóc w wyborze i zaoferować dobra cenę. Cieszy mnie jak widzisz przetnie klienta który jest zadowolony i pomogłem mu go nabyć. 

Co do samego ustawienia. 

Często producenci piszą aby nic nie kłaść na CD gdyż zaburza to jego prace. Zmienia sposób wibracji odtwarzacza z którymi "wolny nie dociążony" sobie radzi.

Nie piszą jednak na odwrót gdyż pracy to nie zaburza a jedynie żywotność :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD na razie nie słuchałem za długo, bo zdecydowanie bardziej wolę streaming. Cd to tak trochę w kierunku żony, bo niekiedy włącza płyty. Ja rzadziej, ale jak sieć nawali to jest alternatywa... :)Cd póki co bezpośrednio .,bez DAC. W późniejszym czasie zrobię takie próby. Na razie sprawdzałem jak gra CD  w bezpośrednim porównaniu z malina i tidalem w podstawowej wersji , i nie było wg. mnie żadnej różnicy. 

Może warto jeszcze dodać : Kabel coaxial to melodika.

RCA wzmak-DAC to Chord Clearway

RCA wzmak - CD Wireworld Oasis 7

Sieciowe do wzmaka i CD Wireworld Stratus 7

Głośnikowe Chord Clearway - gołe. 

 

W przyszłości nie omieszkam sprawdzić innych kolumn, tak nawet z czystej ciekawości Przy obecnym niezbyt pewnie udanym umiejscowieniu zestawu, gra to wszystko w mojej ocenie bardzo dobrze. Myślę, że sprawdzę jakieś mniej typowe konstrukcje typu GATO FM-15. Gdzieś były jeszcze wspomniane przes S4Home Neat Accoustic, że świetne i można za ułamek ceny dostać. Nie wiem o co chodziło, bo w tamtym w wątku Pan Piotr nie rozwinął myśli. No ale to nie teraz...:) Teraz rozpaczam nad wydanymi pieniędzmi i cieszę się nowym brzmieniem i muzyką jaka płynie z systemu. A MA Silvery 2 też dają radę.

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...