Skocz do zawartości

Szukam Zestawu Stereo


Gość

Recommended Posts

Takich pytań jak moje było tu już dużo. Przeczytałem prawie wszystkie, ale nie znalazłem odpowiedzi. Niestety nie mogę się pofatygować na żadne odsłuchy.

Szukam zestawu stereo: kolumny podłogowe + amplituner stereo. Wizualnie podobają mi się Monitor Audio Bronze 5 (wiem, głupie podejście). Głównie chodzi o to, aby kolumny nie odbiegały zbytnio estetyką i wymiarami od Bronze 5.

Wymiary pomieszczenia to 34 m2. Nie zależy mi zbytnio na mocy (sąsiedzi), ale na jakości dźwięku.

Muzyka to głównie pop: Tina Turner, Elton John, Phil Collins i tym potobne.

Najważniejsze, budżet. Kolumny 1000-1200 euro, amplituner: 400-500 euro. Jak tam coś delikatnie przekroczy, to też nie będzie tragedii. Dodam, że amplituner już mam (Yamaha RX V481D), ale już zostałem uświadomiony, że zrobiłem głupotę kupując amplituner 5.1, więc mam zamiar go sprzedać. 

 

Mam nadzieję, że da się coś sensownego skonfigurować. Za wszystkie ewentualne propozycje z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten amplituner kinowy "wyleci", więc tak jakby go nie było. Powiedzmy, że zaczynam od zera.

Heco lub Elac mogłyby być. Do tego by trzeba jeszcze jakiś godny wzmacniacza/amplituner stereo.

Przy doborze kolumny do danej powierzchni mam się kierować SPL?

 

Dziękuję za podjęcie tematu.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

No właśnie ten amplituner kinowy "wyleci", więc tak jakby go nie było. Powiedzmy, że zaczynam od zera.

Heco lub Elac mogłyby być. Do tego by trzeba jeszcze jakiś godny wzmacniacza/amplituner stereo.

Przy doborze kolumny do danej powierzchni mam się kierować SPL?

 

Dziękuję za podjęcie tematu.

 

Masz się kierować jakością grania. A nie mocą.

Oczywiście do dużej powierzchni nie stosuje się małych monitorów. Ale pierwsze co to patrzysz na jakość kolumn.

Ich dźwięk.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2019 o 11:17, Adam Wesolowski napisał:

 

Wymiary pomieszczenia to 34 m2. Nie zależy mi zbytnio na mocy (sąsiedzi), ale na jakości dźwięku.

 

I tu popełniasz podstawowy błąd nowicjusza. Im mocniejszy wzmacniacz tym lepsza jakość dźwięku. Większa przestrzeń, lepsza scena, separacja i rozróżnienie źródeł pozornych. Dodatkowo przy mocnym i wydajnym prądowo wzmacniaczu można słuchać cicho z taką samą ilością detali jak przy słabszym którym musisz grać głośniej!!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, 1Ender napisał:

Im mocniejszy wzmacniacz tym lepsza jakość dźwięku. Większa przestrzeń, lepsza scena, separacja i rozróżnienie źródeł pozornych. Dodatkowo przy mocnym i wydajnym prądowo wzmacniaczu można słuchać cicho z taką samą ilością detali jak przy słabszym którym musisz grać głośniej!!! 

Ależ bzdury. Rzadko udzielam się w tego typu tematach, ale czasem trudno pozostać obojętnym. Jeżeli jest tak jak piszesz, to dlaczego nie używasz końcówki mocy typu PA, powiedzmy 2 x 2kW? Tanio i wydajnie. Kolejne pytanie: Co w takim razie ze słabeuszami na lampach? 

Ech..., w ogóle trudno komentować takie teorie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy78

Piszę ze swojego doświadczenia, z tego co zaobserwowałem. To jak to wyjaśnisz? Dlaczego bzdura? Miałem na myśli wydajność prądową. Mocny, wydajny prądowo wzmacniacz pokazuje więcej detali, więcej przestrzeni i powietrza również przy mniejszej głośności. Kolejna bzdura? Ja pisałem o wzmacniaczach tranzystorowych. O lampach się nie wypowiadam, bo nigdy nie miałem. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dowiedziałem.

"Masz się kierować jakością grania. A nie mocą." toż przecież to właśnie stwierdziłem w pierwszym wpisie.

"I tu popełniasz podstawowy błąd nowicjusza. Im mocniejszy wzmacniacz tym lepsza jakość dźwięku." No właśnie dlatego, że jestem nowicjuszem to jestem tutaj i proszę uprzejmie o poradę. Gdybym był ekspertem, to bym nie zawracał głowy i sam sobie odpowiedzał na zadane pytanie. 

Chyba już wiem, o co chodzi: jak się tylko okaże, że gościu nie zostanie niczyim klientem i nie da się go "zaprosić na odsłuchy" to może zapomnieć o jakimś konkrecie. Nic nie poradzę, że mieszkam za granicą (drugi sort) i nie jestem w stanie przywieźć z Polski zestawu Audio.

 

O kant tyłka rozbić te fora. Wszędzie to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, 1Ender napisał:

Miałem na myśli wydajność prądową. Mocny, wydajny prądowo wzmacniacz pokazuje więcej detali, więcej przestrzeni i powietrza również przy mniejszej głośności. Kolejna bzdura?

Tak.

I dodam, że odpowiedziałem bez chwili zawahania :) 

Po pierwsze, każdy tranzystorowy wzmacniacz jest wystarczająco, że użyję tego ciągle powtarzanego słowa, "wydajny", aby wysterować praktycznie każde kolumny. Nie wiem kto wymyślił gł..., ekhm… że tak nie jest i na jakiej podstawie (chyba na ucho ;) ), ale wniosek to błędny, a do tego bezkrytycznie powtarzany. Dlaczego w przynajmniej o rząd wielkości gorszych pod tym względem wzmacniaczach lampowych nikomu nie przeszkadza "brak wydajności"? Cuda jakieś ;) Nie twierdzę przy tym, że wszystkie wzmacniacze brzmią tak samo, ale dajmy już spokój "wydajności". Nie tędy droga.

Po drugie, odnośnie mniejszej głośności, ileż to już razy była przytaczana charakterystyka słuchu ludzkiego (np. w formie wykresu), na której wyraźnie widać, że po prostu inaczej słyszymy przy małych, a inaczej przy dużych poziomach głośności. Aby zniwelować te różnice został wymyślony np. filtr loudness, podbijający skraje pasma słyszalnego gdy słuchamy cicho. A tak na marginesie, to ja akurat uważam, że właśnie przy małych (bardzo względne) poziomach głośności dźwięk odtwarzany ze sprzętu audio jest zwykle lepszej jakości. Zauważyłem to już dawno temu i jeszcze nie słyszałem zestawu w którym byłoby inaczej. Ale to moja opinia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

Chyba już wiem, o co chodzi: jak się tylko okaże, że gościu nie zostanie niczyim klientem i nie da się go "zaprosić na odsłuchy" to może zapomnieć o jakimś konkrecie. Nic nie poradzę, że mieszkam za granicą (drugi sort) i nie jestem w stanie przywieźć z Polski zestawu Audio.

 

Spokojnie nie ma sie co wkurzac.

Napisales w pierwszym poscie, ze mozesz troche zwiekszyc budzet i zalezy Ci na jakosci brzmienia.

Dnia 2.12.2019 o 11:17, Adam Wesolowski napisał:

Mam nadzieję, że da się coś sensownego skonfigurować. Za wszystkie ewentualne propozycje z góry dziękuję.

Marantz PM7005 + Dynaudio Emit 30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no nie wkurzam się. Chętnie bym poszedł to jakiegoś sklepu/studia itp. aby oddać sprawę specjalistom, żeby nie trzeba było się napraszać po ludziach. I zwalić by na kogo było. Niestety.

Już raz tak kupiłem na czuja i teraz muszę drugi raz płacić. 

Marantz PM7005 + Dynaudio Emit 30 - już jakiś konkret jest. Budżet trzeba zwiększyć, ale da się przeżyć.

Wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mozesz to wyjasnic?"

Normalnie. Miałem Technicsa SU-A700 (i całą resztę Technicsa) plus kolumny Sony trójdrożne. Grało jak grało, bez wyrazu, ale 20 lat temu to i tak było coś. 

Chciałem coś polepszyć. Myślałem, że jak wymienię wzmacniacz (i w drugim etapie kolumny)  to będzie o niebo lepiej. Kupiłem amplituner Yamaha 5.1 podłączyłem do tych samych kolumn i ... nic, gra tak samo jak grało. Dobrze, że coś mnie tknęło, żeby od razu też kolumn nie kupić. Zapisałem się na jakieś inne forum z tym samym pytaniem co powyżej i zostałem obsobaczony, że tak się nie kupuje itd. itp. 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lysyrafal napisał:

Miales wzmacniacz, a kupiles amplituner KD to rzeczywiscie zrobiles blad. Nie wiem co Ci powiedzili na innym forum, ale musisz wiedziec iz wszystko weryfikuje odsluch.

No teraz już wiem. Człowiek na błędach się uczy

Dziki wszystkim za wszystkie porady. Te Heco mi sie podobaja. I na wzmacniacz wiecej zostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

No to się dowiedziałem.

"Masz się kierować jakością grania. A nie mocą." toż przecież to właśnie stwierdziłem w pierwszym wpisie.

"I tu popełniasz podstawowy błąd nowicjusza. Im mocniejszy wzmacniacz tym lepsza jakość dźwięku." No właśnie dlatego, że jestem nowicjuszem to jestem tutaj i proszę uprzejmie o poradę. Gdybym był ekspertem, to bym nie zawracał głowy i sam sobie odpowiedzał na zadane pytanie. 

Chyba już wiem, o co chodzi: jak się tylko okaże, że gościu nie zostanie niczyim klientem i nie da się go "zaprosić na odsłuchy" to może zapomnieć o jakimś konkrecie. Nic nie poradzę, że mieszkam za granicą (drugi sort) i nie jestem w stanie przywieźć z Polski zestawu Audio.

 

O kant tyłka rozbić te fora. Wszędzie to samo.

😂😂 Dobrze. Teraz będziesz sam testował i wybierał. Przecież o to chodzi.

19 godzin temu, Adam Wesolowski napisał:

Nie, no nie wkurzam się. Chętnie bym poszedł to jakiegoś sklepu/studia itp. aby oddać sprawę specjalistom, żeby nie trzeba było się napraszać po ludziach. I zwalić by na kogo było. Niestety.

Już raz tak kupiłem na czuja i teraz muszę drugi raz płacić. 

Marantz PM7005 + Dynaudio Emit 30 - już jakiś konkret jest. Budżet trzeba zwiększyć, ale da się przeżyć.

Wielkie dzięki.

O ile emity polecam o tyle 7005 nie. To czemu do nas nie zagladniesz? Posłuchasz sobie kilku zestawie na luzie przy kawie i sam wybierzesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To czemu do nas nie zagladniesz? Posłuchasz sobie kilku zestawie na luzie przy kawie i sam wybierzesz". Z miłą chęcią bym to zrobił (mógłbym nawet sam kawę przynieść). Nie musiałbym latać po forach po prośbie. 

Jeszcze raz powtórzę: "... mieszkam za granicą (...) i nie jestem w stanie przywieźć z Polski zestawu Audio". Wyślecie mi to później za granicę? Pewnie by się i dało, ale taka wysyłka nie będzie kosztować 100 PLN. I jeszcze podstawowy problem: nie jestem z Waszych rejonów tylko ze Szczecina, tj. pochodze ze Szczecina i ewentualnie tam bym mógł chodzić i słuchać.

 

PS. Nie zaczynajmy tematu typu: "to dlaczego nie pójdziesz na odsłuchy tam gdzie mieszkasz" - walka z wiatrakami.

"Możesz wesprzeć się subwooferem, wtedy sobie poradzą. Nie rezygnuj tak łatwo"

No ale wtedy to już chyba raczej nie mogę zastosować wzmacniacza stereo? A mówili mi, że jak chcę stereo to mam mieć wzmacniacza stereo, czy się mylę.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...