Skocz do zawartości

Szukam Zestawu Stereo


Gość

Recommended Posts

2 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

No ale wtedy to już chyba raczej nie mogę zastosować wzmacniacza stereo? A mówili mi, że jak chcę stereo to mam mieć wzmacniacza stereo, czy się mylę.

Adam musisz tez sie zastanowic czy chcesz do swojego stereo dokladac subwoofer do kolumn aby je uzupelnic w dolnym pasmie (niskie tony) czy chcesz klasyczne stereo tz. wzmacniacz + dwie kolumny?

Dnia 2.12.2019 o 11:17, Adam Wesolowski napisał:

Wizualnie podobają mi się Monitor Audio Bronze 5 (wiem, głupie podejście). Głównie chodzi o to, aby kolumny nie odbiegały zbytnio estetyką i wymiarami od Bronze 5.

 

Druga sprawa co z tego, ze bedzie wygladac jak nie bedzie fajnie gralo choc niektorzy tak kupuja w koncu to Tobie ma sie podobac. My tu proponujemy tez inne kolumny bo o takie tez prosiles. Co do samych kolumn zamiast MA Bronze 5 lepszym rozwiazaniem beda MA Bronze 6 choc nie wiem czy sie zmieszcza bo cos piszesz o wymiarach kolumn?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Oczywiście nie mam ciśnienia na Bronze 5 chociaż kolumny będą stać w salonie więc aspekt estetyczny też ma swoje znaczenie powiedzmy trzeciorzędne.

Jakbym się kierował tylko estetyką to bym już dawno kupił Bronze 5 albo 6. Po prostu byłem jakiś czas temu w takim niby salonie i te mi pokazali i nie wiedziałem czy dlatego, że są dobre czy dlatego, że nikt ich już nie chciał i komuś trzeba było je wcisnąć. Nie mam problemu o nich zapomnieć raz na zawsze. Heco i inne przez wszystkich proponowane też dobrze wyglądają. O wymiarach pisałem z punktu widzenia laika. Jeśli trzeba coś podwyższyć to się podwyższy.

Wałkuje już temat od jakiegoś czasu i gdzieś (nie pamiętam gdzie) usłyszałem/przeczytałem, żeby zainwestować w dobre stereo, więc w tym kierunku idę. Już takim audiofilem to ja nie jestem i nie chce miec zestawu do wszystkiego. Chcę tylko mieć komfort posłuchania dobrej muzyki. Subwoofer też nie jest wykluczony tylko wiązałoby się to z wymianą mebla, więc gdyby się dało pozostać przy stereo to byłoby idealnie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie ale serio? Subwoofer. Dobry subwoofer do tej powierzchni to 2000 oczywiście plus minus. Serion je warto tego włożyć w kolumny i nie bawic się w zestrajanie dźwięku. Moim zdaniem 5ki omiń. 5 + sub no to sory ale w tej cenie masz magnata 575 któremu nie podskoczy ten zestaw.

Takie jest moje zdanie.

Nie jestem przeciwny subom w stereo. Ale tu chyba lepiej wyjdzie kupic Duże podłogowe. Ostatecznie możesz wypożyczyć od nas dwie konfigurację.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2019 o 16:24, Adam Wesolowski napisał:

Dziki wszystkim za wszystkie porady. Te Heco mi sie podobaja. I na wzmacniacz wiecej zostanie.

Hejka

Jak Ci się Heco podobają to już bardzo duży plus bo grają też fajnie :) . Do tego wzmacniacz Cambridge cxa80/60 , nad 356 albo amplituner yamaha rn-803d.  

Ja osobiście polecam Ci wzmacniacz:) . Kolumny heco możesz brać w ciemno będziesz z nich zadowolony.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Magnaty jak i Heco są OK, czyli pierwsze typy są i za tę pomoc serdecznie dziękuję !!!

Ze wzmacniaczem to będę miał dopiero dylemat. Latając po różnych forach i dyskusjach widziałem, że często polecane są Cambridge, NAD. Nic nie chciałem wcześniej pisać, żeby się nie kompromitować, ale miałem nadzieję, iż wystarczy pozostać przy marce Yamaha tj. że przeskoczę na jakiś lepszy wzmacniacz/amplituner stereo Yamahy, bo nakupiłem muzyki z Qobuz we FLAC/WAV, którą odtwarzam z USB i nie uśmiecha mi się teraz wypalać CD. W tej sytuacji ten R-N803D najbardziej by mi odpowiadał (można wszystkim sterować z tableta) o ile te wszystkie bajery, które ma na pokładzie nie powodują obniżenia jakości dźwięku. 

Mam nadzieję, że mi teraz nie powiecie, żebym jeszcze na winyle przeskoczył.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2019 o 13:04, Adam Wesolowski napisał:

W tej sytuacji ten R-N803D najbardziej by mi odpowiadał (można wszystkim sterować z tableta) o ile te wszystkie bajery, które ma na pokładzie nie powodują obniżenia jakości dźwięku. 

 

Wzmacniacz w tej samej cenie zawsze wypadnie lepiej niz amplituner stereo, ale nie masz sie co martwic i tak bedzie lepszy niz Twoj obecny amplituner KD.

Co kolumn to zwroc uwage jeszcze na KEF Q750 teraz mozna je dostac w dobrej cenie.

https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=7457

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polatałem" po różnych modelach kolumn zarówno tych przez Was proponowanych jak i innych porównując je z parametrami kolumn, które mam (i które zostały już mianowane do opuszczenia domu...). 

I tak np. Maganty mają czułość 92 dB vs. moje Sony 89 dB. Magnaty mają pasmo przenoszenia 20 - 50kHz a moje Sony tylko 20-20 kHz. Magnaty mają 2 głośniki basowe o średnicy 16.5 cm a moje Sony jeden o średnicy 20 cm.  

I takie mi przychodzi pytanie powiedzmy prowokacyjne i skierowane do fachowców: co powoduje, że jedne kolumny są lepsze a drugie gorsze. W tym powyższym przypadku będzie to pasmo przenoszenia, czy może liczą się jeszcze np. materiały, z których wykonane są głośniki. Na pewno elektronika w zwrotnicach jest o niebo lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że według mnie lepsze jest to co sprawia większą przyjemność podczas słuchania. Ale żeby nie było łatwo trzeba kilku posłuchać żeby wiedzieć co nam pasuje a co nie. Czyli same Hz i dB nie pomogą jak kolumna będzie grała w taki sposób który Ciebie męczy.

Raz już miałem na forum sytuacje że napisałem że te kolumny to paździerz a ktoś ripostował ze gadam bzdury 🙂 

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale w tym przypadku mówimy tylko o niuansach. Jednemu się podoba takie brzmienie innemu inne itd. oczywiście przy danym rodzaju muzyki.

Byłem w sklepie, stały jakieś niepozorne kolumienki Yamahy za 1000 PLN i grały o niebo lepiej niż moje. Kolumny za 6000 PLN na pewno nie będą grały 6 razy lepiej, ale muszą się czymś różnić od tych za 1000, bo inaczej nikt by nie wydawał pieniędzy na te droższe. 

Gdyby jedynym kryterium były wrażenia odsłuchowe, to by trzeba posłuchać wszystkich kolumn, żeby się zdecydować. Wstępnej selekcji chyba się dokonuje na podstawie parametrów ("numerków") a już tej dokładnej i ostatecznej na podstawie odsłuchów. Tak ja bynajmniej myślę.

Patrząc też z innej perspektywy: jak się ktoś zabiera za projektowanie głośnika czy kolumny to jakimiś założeniami się musi kierować i z własnego doświadczenia wiem, że to najczęściej są "numerki" a później w fazie prototypu zespół projektowy sie boksuje, czy to jest lepsze czy może coś innego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam Wesolowski napisał:

Zgadzam się, ale w tym przypadku mówimy tylko o niuansach.

Według mnie nie są to niuanse, brzmienia niektórych wzmacniaczy czy kolumn są tak specyficzne że bez problemu rozpoznaje przysłowiową „krew z uszu” 🙂 

Słuchamy w domu muzyki w tle, długo i na niskim poziomie głośności. Bardzo ważne dla mnie było żeby muzyka nie męczyła a tego bez domowego odsłuchu nie sposób sprawdzić.

100% racji w budżecie 2-6KPLN dostaniesz fajne monitory. W sypialni mam zestaw z tych budżetowych i bardzo przyjemnie wieczorami przygrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na stronie masz fajny temat cena a jakość sprzętu. Poczytaj sobie. 

Jest wiele wyznaczników ceny produktu. Niestety nie zawsze jest to jakość. Ale nie o tym bo będzie kolejna gow.... Burza.

Wracając do elektroniki. Model rn803 to na prawdę udana stacyjka. Nadal są tacy którzy uważają że nie ma różnic pomiędzy nim a 701. Zwłaszcza jeśli mówimy o dolozonej kalibracji. Nie jest to jakiś specjalistyczny system stereo. Ale jednak potrafi przynieść korzyści.

Jeśli chcesz spać spokojnie to weź as 701 i wxad10.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...