Skocz do zawartości

Słuchawki wokołouszne, przewodowe AH-D1200 czy ATH-M50x


Recommended Posts

Witam,

 

zamierzam zakupic sluchawki wokolouszne, przewodowe i im wiecej czytam tym bardziej jestem niezdecydowany. Nie jestem audiofilem. Na zakup chcialbym przeznaczyc do powiedzmy 800zl.

Slucham bardzo roznej muzyki (glownie rock, metal, ale takze muzyka klasyczna, elektroniczna, rap - rozstrzal zalezny od nastroju, gatunkowo wszystko) wiec zalezy mi na uniwersalnym odsluchu, moze z delikatnie podbitym basem, ale i klarowna gora. Sluchawki w zastosowaniu rowniez mozliwie elastycznym tj. podroze, relaks na kanapie, czasem gra pc/ps.

Nie chce anc, sluchawki moga wygluszac, ale nie do cna.

I tutaj ten przydlugi, ogolny opis zostawiam, generalnie uniwersalnosc i jakosc, tak chyba moge okreslic to czego szukam. Zawiesilem sie nad dwoma modelami podanymi w tytule, posiadam denon ceol n10 i zestaw heos - bardzo go cenie, design tych sluchawek takze mnie przekonuje. ATH natomiast ma wiecej opinii, oferuje dluzsze kable w zestawie co stacjonarnie bedzie mi potrzebne i wedle opini mocniejszy bass. Odsluchac mialem okazje jedynie Denona, czy ktos jest w stanie porownac te modele? Lub dorzucic mi zmartwien proponujac alternatywe?

Odsluch z telefonu, ceola, komputera.

Edytowano przez Neysmeey
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O same porownanie sie nie pokusze, ale jesli chodzi o sluchawki AH-D1200 to graja podbitym basem i gory tez nie brakuje a srednica raczej wycofana.

Sa bardzo dobrze wykonane, a jesli chodzi o wyposazenie to trzeba zaznaczyc ze nie maja w komplecie przejsciowki na 6,3 (jesli ktos oczywiscie taka potrzebuje).

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym jeszcze pod uwagę SONY MDR-1AM2 . Tym bardziej że można je kupić ostatnio za niespełna 500 zł, czyli tyle co Denon AH-D1200. Te z kolei widziałem ostatnio w promocji która się skończyła kilkadziesiąt zł taniej. Jeśli słuchawki mają być napędzane wprost z telefonu lub zintegrowanej karty dźwiękowej komputera, ważne jest aby były łatwe do napędzenia. Warto jednak pomyśleć o przynajmniej jakimś przynajmniej niedrogim DAC/Ampie słuchawkowym do tego celu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...