Skocz do zawartości

Głosniki 2.0 bardzo dobrej jakości do PC na biurko


Recommended Posts

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Zastanawiam się nad kupnem głośników stereo z wbudowanym wzmacniaczem bardzo dobrej jakości na biurko do PC.  Będzie je obsługiwała karta dźwiękowa Creative Sound BlasterX AE-5 lub lepsza.

Co warto byłoby kupić z podzespołami wysokiej jakości?? Cena głośników powiedzmy do 2000-2500 PLN.

Ewentualnie w grę wchodzą 2 monitory + wzmacniacz również wysokiej jakości. Również na biurko. Głośniki do 2000 PLN  + wzmacniacz do 1500, ewentualnie 2000 PLN max.

Chciałbym, żeby sprzęt ten posłużył mi w PC przez około 10-15 lat, więc dlatego chcę wysokiej jakości podzespoły.

Obecnie mam Edifier R1850DB i są na nich przepięcia, więc będę je reklamował. Dlatego chciałbym coś lepszego.

Edytowano przez Passt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Głośniki Triangle Elara Active LN-01A mają wzmacniacz klasy D, natomiast Focale (bardziej odpowiada mi Shape 40) mają klasy AB. Który z tych wzmacniaczy cechuję się lepszą jakością i trwałością??

Które z tych dwóch wymienionych przeze mnie monitorów mają lepsze inne komponenty (np. przetworniki) ??

Czy te dwa zestawy monitorów byłyby dużo gorsze niż solidny wzmacniacz np. Yamaha A-S701 z jakimiś solidnymi monitorami bliskiego pola??

Nie jestem jakimś zapalonym melomanem, głośniki są do PC do gier, muzyki z YouTube (też flac) i filmów z blu-ray. Być może zacznę też na nich słuchać więcej muzyki z CD, czy DVD. Pokój mam mały, jakieś 6-8 m2 i słucham głośników głównie przy biurku, max 1,3 -1,4 metra od biurka.

Edytowano przez Passt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Passt napisał:

Nie jestem jakimś zapalonym melomanem, głośniki są do PC do gier, muzyki z YouTube (też flac) i filmów z blu-ray. Być może zacznę też na nich słuchać więcej muzyki z CD, czy DVD. Pokój mam mały, jakieś 6-8 m2 i słucham głośników głównie przy biurku, max 1,3 -1,4 metra od biurka.

Jezeli sluchasz z takiej odleglosci i w tak malym pomieszczeniu to moim zdaniem wystarcza same monitory bliskiego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Jezeli sluchasz z takiej odleglosci i w tak malym pomieszczeniu to moim zdaniem wystarcza same monitory bliskiego.

 

Ale co dokładnie Rafale masz na myśli??  Wystarczą monitory aktywne takie jak np. Focal Shape 40 czy monitory bliskiego pola dołączone do osobnego wzmacniacza??

No i który rodzaj wzmacniacza jest lepszy jakościowo: AB czy D ??

Jestem laikiem i do nie trzeba pisać konkretnie, bo moja wiedza w tym zakresie jest praktycznie zerowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trwałość to w dużej mierze decyduje to jak mocno grzeje się wzmacniacz, a klasa D oddaje zdecydowanie mniej ciepła. W tej cenie monitory aktywne zazwyczaj grają lepiej od taniego wzmacniacza i kolumn, bo wzmacniacz w nie wbudowany jest idealnie dopasowany do przetworników zastosowanych kolumnie. Nie płacisz też za obudowę wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

A czy brakuje Ci mocy w tych glosnikach ktore masz bo jakosc brzmienia z tych ktore zaproponowalismy napewno bedzie lepsza?

Mocy mi w zasadzie nie brakuje.

Chciałbym natomiast lepszą jakość dźwięku i lepszą jakość i trwałość podzespołów/komponentów  (bo chcę sprzęt na powiedzmy 10 lat).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...