Skocz do zawartości

Yamaha RX-D485 + kolumny 2.0


arnam

Recommended Posts

Witajcie,

Szukam amplitunera do pokoju ~16m2 w funkcjami sieciowymi. Przeznaczenie mieszane, muzyka z serwisów streamingowych, USB, DLNA + filmy. Zależy mi na urządzeniu z wejściem HDMI, ale celuję w kolumny 2.0. Poczytałem trochę o RX-D485 i wydaje się wystarczający jak na moje potrzeby, ale zastanawiam się nad dwoma kwestiami (jestem laikiem w tematyce audio):

  1. Czy amplituner dedykowany do 5.1 będzie grał również dobrze z 2.0, jak ten dedykowany do 2.0? Np. RN-602D.
  2. Jeżeli tak, to jakie kolumny możecie polecić do RX-D485 w cenie ~1k? Kolumny raczej na szafkę. Nie mam miejsca na podłogowe.
  3. ...a może jest jakiś inny ciekawy amplituner w cenie do ~2k posiadający wejścia HDMI?

 

Pozdrawiam,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,zdecydowanie odradzam amplituner kina domowego do odsłuchu stereo. Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku i koniecznie muszą być złącza HDMI, spójrz na Onkyo TX-8270 lub Denon DRA-800H. Uzupełnisz je bardzo dobrymi monitorami Pylon Audio Pearl Monitor, a całość zrobimy Ci w cenie, która będzie Cię satysfakcjonowała. Zestawy te zagrają spójnie, dynamicznie. Onkyo będzie bardziej analityczne, dokładne. Denon zaoferuje bardziej ciepłe, miękkie granie.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście dobrą ofertę cenową dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie będzie. Amplituner kinowy służy do kina. Funkcja stereo w nim to taka sama jedna z wielu funkcji jak np. Radio.

2. Do 485 nie ma znaczenia.

3. Jeśli HDMI jest Ci konieczne to DRA800 od Denona albo Onkyo 8270.

Ale zacznijmy od podstaw. Po co Ci HDMI? Bo stawiam że jednak nie jest Ci potrzebne :P

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci baaardzo dobre monitory grające szerokim pasmem i mocną V-ką, bardzo skuteczne spięte z łagodnie grającym amplitunerem

https://sklep.rms.pl/pioneer-sx-n30ae-sxn30ae-amplituner-stereo-z-airplay-wifi-spotify

SX_N30AE_28B_29_front.jpg

I do tego Comete 902

https://sklep.rms.pl/triangle-comete-902-kolumny-podstawkowe-z-tytanowym-glosnikiem-wysokotonowym-2szt

Triangle_Comete.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Mam obydwa uprzedzenia w salonie. Obydwa znam także z odsłuchu indywidualnego w domu i nie zgodzę się. Yamaha 685 jak i resztę amplitunerów kinowych gra jak amplituner kinowy w stereo. 602 może nie jest najlepszym urządzeniem na świecie ale no gra deczko lepiej w stereo

 

21 godzin temu, arnam napisał:

Czyli do wyboru:

  • Yamahę RN 602
  • Onkyo 8250
  • SX-N30AE

Jakieś wady/zalety powyższych czy to tylko kwestia subiektywnego odsłuchu?

Zobacz 8250 vs 602 tu najwięcej usłyszysz różnic.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...