Skocz do zawartości

Stereo do dużego salonu 50m2


Kaminio

Recommended Posts

Witam,

 

poszukuje zestawu stereo: kolumny + wzmacniacz+streamer (ewentualnie wzmacniacz integra) do dużego salonu 50m2, który jest połączony z dalszą częścią domu, także realna przestrzeń jest jeszcze większa. Chciałbym się zmieścić w maksymalnie 12-15 tyś. Lubię słuchać wielu gatunków od jazzu po rocka, lubię detaliczność, aby instrumenty były dobrze separowane, nie zlewały się, mocny i dobrze kontrolowany bass. Dobrze byłoby, aby ni męczyły tez przy dłuższym słuchaniu. Podstawowa rzecz to , żeby potrafiły naprawdę głośno i mocno zagrać:). Nie znam się ,więc nie wiem jak to lepiej opisać. Możecie coś polecić. Póki co po dłuższym reaserchu rozważam

1) Klipsch RP8000 z Cambrige Audio CXA80 + CXN

2) Klipsch RP8000 z NuPrime Ida 8 + jakis streamer/ ewentualnie z Roksan KandyK3

3) BW 603 z Rotel A14 l+T1 lub Hegel H90 lub NADC368

4) Kef Q950 z Primare Prisma 15

5) Jakieś alternatywy, czekam na sugestie

 

Będe wdzięczny z opinie i pomoc,

 

Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od kolumn - Klipsch RP-8000F to bardzo mocna konstrukcja, wydajna, oferująca efektowne, swobodne, dynamiczne granie. Bez problemu nagłośni Twój salon. Jednak do tej kolumny musimy poszukać elektroniki o bardziej ciepłym, spójnym charakterze. Dobrą opcją będzie Cyrus One Cast, może Marantz PM7000N lub system dzielony np. Advance Acoustics X-i125 z NP5 Prisma. Natomiast drugą opcją jest Kef Q950, do którego dobrałbym wzmacniacz NAD C368 z modułem MDC BluOS2i. Jest jeszcze jedna ciekawa propozycja - potężne Polk Audio RTi A9.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualną wycenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie salon z otwartą kuchnią 50m2 + korytarz kilka metrów nagłaśnia:

Roksan K3 + CXN V2 + FYNE AUDIO F502

Kolumny których nikt nie polecał oprócz Piotrka z @S4Home

A po odsłuchach okazało się, że zostawiły konkurencję w podobnym pułapie cenowym bardzo w tyle, według mojego subiektywnego odczucia.

Rozstawione są od siebie w odległości 4m i z kanapa tworzą trójkąt równoboczny. W odległości metra od kolumn nic nie stoi. Na kanapie super, a w pozostałej części salonu po prostu gra muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam kilka typów zaczę od Twoich.

Klipsch RP8000 ok ale nie z elektroniką Cambridgę. Będzie zdecydowanie za jasno i za ostro. Jeśli Klipsch RP8000 to z Atollem IN2000+ Cambridge CXN v2.

Kolejny typ to Polk Audio RTiA9. Potężne mięsiste kolumny. Tu polecam po prostu wzmacniacz mocny. Roksan K3

I jak powiedział skorpion powyżej, Moj faworyt typ, Roksan K3 + CXN V2 + FYNE AUDIO F502. Tu zyskujesz względem poprzednich kolumn melodyjność. Zarówno Klipsch jak i Polk to kolumny mocne, bazujące na takim dźwięku. Fyne stawia na jakość a dodatkiem jest moc. Więc inaczej sie to przekłada.

Ciekawą opcją są także jak wspomniałeś KEFy Q950 i do nich także bym stawiał na Roksana K3. Nowy MArantz nie znalazł by się w moich typach jako że jest to ciekawa elektronika ale w Twoim przypadku po prostu za słaba mocowo.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzętu.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj,

Mam kilka typów zaczę od Twoich.

Klipsch RP8000 ok ale nie z elektroniką Cambridgę. Będzie zdecydowanie za jasno i za ostro. Jeśli Klipsch RP8000 to z Atollem IN2000+ Cambridge CXN v2.

Kolejny typ to Polk Audio RTiA9. Potężne mięsiste kolumny. Tu polecam po prostu wzmacniacz mocny. Roksan K3

I jak powiedział skorpion powyżej, Moj faworyt typ, Roksan K3 + CXN V2 + FYNE AUDIO F502. Tu zyskujesz względem poprzednich kolumn melodyjność. Zarówno Klipsch jak i Polk to kolumny mocne, bazujące na takim dźwięku. Fyne stawia na jakość a dodatkiem jest moc. Więc inaczej sie to przekłada.

Ciekawą opcją są także jak wspomniałeś KEFy Q950 i do nich także bym stawiał na Roksana K3. Nowy MArantz nie znalazł by się w moich typach jako że jest to ciekawa elektronika ale w Twoim przypadku po prostu za słaba mocowo.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzętu.

Piotrek

 

A co sądzicie o B&W603? Robiłem jeden odsłuch i grają przyjemnie, ale nie wiem czy są wystarczające do tego pomieszczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kaminio napisał:

A co sądzicie o B&W603? Robiłem jeden odsłuch i grają przyjemnie, ale nie wiem czy są wystarczające do tego pomieszczenia?

A z czym i gdzie ich sluchales tz. salon lub dom?

22 godziny temu, Kaminio napisał:

 NuPrime Ida 8

 

Zamiast tego NuPrime Ida 16

22 godziny temu, Kaminio napisał:

3) BW 603 z Rotel A14 l+T1 lub Hegel H90 lub NADC368

 

Rotel A14 pieknie gra, ale nie zagra glosno w Twoim metrazu. Jezeli NAD to model wyzej C388.

22 godziny temu, Kaminio napisał:

1) Klipsch RP8000 z Cambrige Audio CXA80 + CXN

 

To polaczenie zmeczy Cie po wlaczeniu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

Mam kilka typów zaczę od Twoich.

Klipsch RP8000 ok ale nie z elektroniką Cambridgę. Będzie zdecydowanie za jasno i za ostro. Jeśli Klipsch RP8000 to z Atollem IN2000+ Cambridge CXN v2.

Kolejny typ to Polk Audio RTiA9. Potężne mięsiste kolumny. Tu polecam po prostu wzmacniacz mocny. Roksan K3

I jak powiedział skorpion powyżej, Moj faworyt typ, Roksan K3 + CXN V2 + FYNE AUDIO F502. Tu zyskujesz względem poprzednich kolumn melodyjność. Zarówno Klipsch jak i Polk to kolumny mocne, bazujące na takim dźwięku. Fyne stawia na jakość a dodatkiem jest moc. Więc inaczej sie to przekłada.

Ciekawą opcją są także jak wspomniałeś KEFy Q950 i do nich także bym stawiał na Roksana K3. Nowy MArantz nie znalazł by się w moich typach jako że jest to ciekawa elektronika ale w Twoim przypadku po prostu za słaba mocowo.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzętu.

Piotrek

 

A co sądzicie o B&W603? Robiłem jeden odsłuch z Rotelem A14 i grają przyjemnie, ale nie wiem czy są wystarczające do tego pomieszczenia?

Dnia 3.12.2019 o 21:16, Q21 napisał:

Witaj,

zacznę od kolumn - Klipsch RP-8000F to bardzo mocna konstrukcja, wydajna, oferująca efektowne, swobodne, dynamiczne granie. Bez problemu nagłośni Twój salon. Jednak do tej kolumny musimy poszukać elektroniki o bardziej ciepłym, spójnym charakterze. Dobrą opcją będzie Cyrus One Cast, może Marantz PM7000N lub system dzielony np. Advance Acoustics X-i125 z NP5 Prisma. Natomiast drugą opcją jest Kef Q950, do którego dobrałbym wzmacniacz NAD C368 z modułem MDC BluOS2i. Jest jeszcze jedna ciekawa propozycja - potężne Polk Audio RTi A9.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualną wycenę dla forumowicza.

A co sądzicie o B&W603? Robiłem jeden odsłuch z Rotelem A14 i grają przyjemnie, ale nie wiem czy są wystarczające do tego pomieszczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2019 o 17:49, Kaminio napisał:

Klipsch RP8000 z NuPrime Ida 8 +

To jest bardzo dobre zestawienie. Powinieneś odsłuchać bo mogłoby już zostać bez dalszego kombinowania. W ciągu miesiąca, dwóch wjadzie na stan nowe streamer audio od NuPrime w cenie 2000zł. Ewentualnie coś takiego, taniego

aioc_triangle_main.jpg

https://sklep.rms.pl/triangle-aio-c-aioc-odtwarzacz-strumieniowy-sieciowy-plikow-audio-z-dlna-wi-fi-multiroom

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kaminio napisał:

A co sądzicie o B&W603? Robiłem jeden odsłuch i grają przyjemnie, ale nie wiem czy są wystarczające do tego pomieszczenia?

Nie są. I mało tego jak długo ich słuchałeś ?

Bo dajec i głowę że po 2 godzinach będziesz ich miał dość. Poczytaj to forum o tych kolumnach. Kto ma chce je zmienić.

Dodam że fyne audio to taki delikatny plusik względem tannoya. Xt8f także byłby moim typem. Ale fyne znalazły się tu nie bez przyczyny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...