Skocz do zawartości

Problem z soundbarem i telewizorem


JacekPlacek

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Tv SONY OLED KD-65AG9 i soundbar  JBL 5.1 - wszystko podłączone kablem HDMI ARC.
Wszystko działa dobrze, ale gdy wyłączam tv:
Na soundbarze wyświetla się Mute, charging, po 40 sec standby.
- diody na satelitkach są czerwone później przechodzą w białe i się wyłączają, ale po dłuższym czasie załączają się na biało.
Po ponownym uruchomieniu telewizora , soundbar blokuje się i wyświetla dalej Mute i nie da się podgłośnić bo na tv i soundbarze włącza się Mute.
Z ciszyć w ogóle się nie da, bo nie reaguje pilot. Dopiero zmiana źródła na soundbarze na inne i z powrotem na HDMI ARC odblokowuje wszystko.

Czy ktoś wie co może być przyczyną? każda sugestia się przyda, pozdrawiam.

PS. na dwóch takich samych modelach soundbara sprawdzone dzieje się to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy, żeby używać jednego pilota.
Było sprawdzane na różnych kablach HDMI i ten sam efekt.
W kwestii opcji to już sprawdziłem chyba wszystko, chyba , że jest jakaś magiczna opcja o której nie wiem.

Próbowałem jeszcze podłączenia po bluetooth i efekt jest taki, ze (pasek głośności w tv sie przewija) ale głośność nie wzrasta ;/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to robiłeś?

9a. W przypadku większości telewizorów Samsung, LG, Sony i Vizio* soundbar automatycznie odpowiada na działanie pilota zdalnego sterowania tV.Funkcje sterowane to regulacja głośności i wyciszanie. naciśnij i przytrzymaj przycisk shuFFle na pilocie soundbara, jeżeli chcesz wyłączyć tę funkcję.

uwaga:– upewnij się, że wyjście dźwiękowe na telewizorze jest ustawionena „głośnik zewnętrzny”.– w przypadku niektórych pilotów zdalnego sterowania ta funkcjamoże nie działać prawidłowo.– ta funkcja nie działa z pilotem lg magic remote.– ta funkcja może nie działać prawidłowo, gdy włączony jest trybhdMi cec.– niektóre piloty mogą nie działać w przypadku ciągłego naciskaniaprzycisku głośności.– jeśli pilot do telewizora nie jest obsługiwany, postępuj zgodnie zrozdziałem 9b i wykonaj programowanie podczerwienią

Może spróbuj jeszcze tak

9b. W przypadku innych telewizorów zaprogramuj funkcję zdalną IR aby zaprogramować soundbar tak, aby reagował na funkcje pilotado zdalnego sterowania telewizorem, wykonaj poniższe czynności:najpierw naciśnij i przytrzymaj przyciski VoluMe + oraz source,aby włączyć tryb programowania naciśnij przycisk power na soundbarze, a następnie przyciskpower na pilocie zdalnego sterowania tV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 3.12.2019 o 22:10, JacekPlacek napisał:

Witam wszystkich.

Tv SONY OLED KD-65AG9 i soundbar  JBL 5.1 - wszystko podłączone kablem HDMI ARC.
Wszystko działa dobrze, ale gdy wyłączam tv:
Na soundbarze wyświetla się Mute, charging, po 40 sec standby.
- diody na satelitkach są czerwone później przechodzą w białe i się wyłączają, ale po dłuższym czasie załączają się na biało.
Po ponownym uruchomieniu telewizora , soundbar blokuje się i wyświetla dalej Mute i nie da się podgłośnić bo na tv i soundbarze włącza się Mute.
Z ciszyć w ogóle się nie da, bo nie reaguje pilot. Dopiero zmiana źródła na soundbarze na inne i z powrotem na HDMI ARC odblokowuje wszystko.

Czy ktoś wie co może być przyczyną? każda sugestia się przyda, pozdrawiam.

PS. na dwóch takich samych modelach soundbara sprawdzone dzieje się to samo.

Witam czy poradzil pan sobie z problemem? Mam ten sam przypadek i nie wiem jak go rozwiazac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...