Skocz do zawartości

Kino domowe 13m2 prosze o porade


uski

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam problem z doborem kina domowego do mojego małego pokoju 13m2. Nie jestem audiofilem lecz chce wycisnąć z tego pomieszczenia maksimum (audio/obraz).60% filmy 30% konsola/pc 10% muzyka. Pokój będzie zaadaptowany. W tej chwili zaciemniam pomieszczenie (rolety+cały malowany na czarno) Następnym etapem będzie właśnie kupno audio do tv pioneer kuro, potem projektor i reszta. Dotąd grały głośniki komputerowe 5500 logi. W tak małym pomieszczeniu 7.1 odpada, więc może uda się coś pod 5.1? Koszt 5-15k w miarę rozsądku ?!  sam nie wiem ile na to można wydać, bo pokój mały. Póki co nie byłem na żadnym odsłuchu, bo nie wiem od czego zacząć :) Pomożecie złożyć coś konkretnego? Klipsch.onkyo......?

pokoj.png

Edytowano przez uski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

hmm, bardzo duży rozrzut budżetu. Rozumiem, że chcesz zbudować solidny, dobry system. Na pewno warto spojrzeć na elektronikę Onkyo. Może to być model TX-NR696 albo wyższy i zdecydowanie lepszy TX-RZ840. Ciekawą alternatywą jest Denon AVR-X4500H. Denon jest bardziej miękki, spokojny i plastyczny. Onkyo jest szybsze, bardziej energiczne, dokładne. Kolumny - bardzo bezpiecznym i dobrym rozwiązaniem jest Heco Aurora 700 Set, chociaż z drugiej strony masz nieduże pomieszczenie i nie wiem, czy te kolumny nie zdominują pomieszczenia. Bardzo ciekawą opcją jest zestaw zbudowany na bazie Polk Audio S50E. Świetnie sprawdzi się w kinie domowym i szybszych, mocniejszych gatunkach muzycznych. Równie ciekawą opcją jest zestaw na Kef Q550 . Jako subwoofer zastosowałbym Klipsch SPL-100, ewentualnie SVS SB12-NSD.

To tylko kilka konkretnych propozycji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. Na miejscu w naszym salonie mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko można w komfortowych warunkach posłuchać, porównać i dobrze wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kubakk napisał:

Do 13 metrów??

Moim zdaniem po pierwsze to typowe pomieszczenie pod kino i nie ma sensu stosować kolumn podłogowych. Ja bym tu oparl system na wydajnych fajnych monitorach. Moim zdaniem to przyniesie lepszy efekt.

I tak:

Opcja pierwsza

Monitor audio silver 100 + silver FX i dalej cała seria silver ad k tego denon x3500

Opcja druga

Klipsch RP 600 z potężnym centralnym 440 c czy też nowym 404c . Oni też mają fajne trujkatne tyły do kina. tutaj też denon

Opcja trzecia

Kef q350 cały set oparty o te kolumny i lub

Fyne audio f500 te grają świetnie średnica i wysokimi na prawdę dokładnie, nie ostro i do tego dwa suby F10. 

W ostatnich przypadkach Onkyo rz840 albo Yamaha 1080.

Pozdrawiam i zapraszam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...