Skocz do zawartości

KD luźny budżet 14000


canon

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Jestem człowiekiem szalonym. Klipsch na dłuższą metę okazał się męczący. 

Tym samym chciałbym zbudować nowy set. 

Metraż 20m2. Filmy 60 Muzyka 40 

Głównie elektronika. 

Zaczynając od Ampli. Co lepiej? 

- Denon 4500, Yamaha 1080, Marantz 6013

Czy np Denon 3500 plus końcówka mocy. Jeżeli tak to jaka? Atoll NAD? 

Kolumny: 

- Monitory Silver 300 

- KEF Q750

- Magnat 707

- Focal Aria

Pomóżcie coś poskładać zanim zaczną się odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dołączam się do pytania wyżej. Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie amplituner z wyjściem pre out plus zastosowanie wzmacniacza mogącego pracować w trybie końcówki mocy. Wśród wzmacniaczy trzeba zwrócić uwagę na Audiolab 6000A lub Atoll IN80SE lub IN100SE. Jeśli będziemy korzystać z zewnętrznego wzmacniacza, wystarczy już Marantz SR5014. Amplitunery tej firmy nawet w niższych seriach posiadają całkiem dobre wyjścia pre out. Co do kolumn, to temat rzeka i odsłuch jest po prostu wskazany. Każda z zaproponowanych kolumn może zagrać dobrze gdyż są to obiektywnie rzecz biorąc udane konstrukcje. Zależy jakiego brzmienia szukasz. Dorzuciłbym jeszcze do tej stawki Pylon Audio z serii Diamond np. Diamond 25 lub 28 oraz Dynaudio z serii Emit. Na ostatnie miejsce przesunąłbym natomiast Magnaty. 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rms.pl napisał:

A co mas

Kupiłem za duże na mój metraż, miałem się przeprowadzić ale zostałem. Synergia Klipsch z Onkyo mocno przereklamowana. Nie o tym temat.

Denon 3500 jest do wyjęcia za 3000 zł. Do tego rozważam mocno te Monitory Silver 300. Z drugiej strony kusi mnie Marantz 6013, ewentualnie zgodnie z sugestią 5014. Może być końcówka również Marantza? KEF Q750 odpadły. O Yamaha 1080 słyszałem dobre opinie.

Chciałbym przeznaczyć 7000 na elektronikę. Kupić raz, a dobrze. System 5.1 mogę rozbudowywać z czasem. Zostaje mi zatem jakieś 7-9 tysięcy na parę kolumn.

Zacznę słuchać, tylko muszę wpierw przy Waszej pomocy poskładać jedno z drugim :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz do wydania na elektronikę 7000 PLN to ja olalbym tę yamahe 1080 i celowal w jakiś tańszy amp. Marantz 5014 onkyo 696 albo Yamaha 685. Wtedy w najlepszym przypadku zostanie Ci na wzmacniacz ponad 4000 zł. A w tym budżecie można już wyrwać naprawdę fajne wzmacniacze. Jeżeli masz model amplitunera onkyo z wyjściem pre, może zacznij od wypożyczenia wzmacniacza firmy atoll i podłączenie pod niego twoich klipsz. Nie jest wykluczone, że już to rozwiązanie przyniesie poprawę w Twoim systemie 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się obawiam połączenia tani amplituner + końcówka mocy, ze względu na równie tani przedwzmacniacz w ampli.

Przykładowo Marantz 5013 / Denon 3500 / Onkyo 696 = 3000 zl + np Atoll 200 3500 zł = 7000. I to według Was zagra lepiej niż np sam Yamaha 2080 / Marantz 7013? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, canon napisał:

Trochę się obawiam połączenia tani amplituner + końcówka mocy, ze względu na równie tani przedwzmacniacz w ampli.

brawo. wreszcie ktoś to powiedział. I do tego forumowy (bez urazy kolego Canon) nowicjusz 🤝 Ale takie są fakty.

Kupując do słabego ampli KD całkiem spoko wzmacniacz, nadal pozostajemy ze słabym kinem i całkiem spoko stereo (o ile w stereo nie będziemy korzystać z pre słabego ampli).

Prawdą jest, że bez własnego odsłuchu się nie obejdzie. Prawdą też jest, że nie można dać się zwariować, a najgorsze co można zrobić, to ciągle gonić króliczka, zamiast rozkoszować się dźwiękami ;) 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do końca nie zgodzę się ze stwierdzeniem kolegi, że łączenie taniego amplitunera ze wzmacniaczem nie ma sensu. Sam w swoim skromnym, budżetowym zestawie stosuje takie połączenie i o ile w KD może i rzeczywiście nie jest to jakaś kolosalna różnica, to w stereo stosując nawet sam amp jako streamer roznica jest kolosalna. Ale jak zaznaczył kolega @Markcox wszystko musi być poparte własnym odsłuchem a nie kierowaniem się radami innych. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na focala uważaj. Potrafi być dość ostry e muzyce. W kinie będzie ok nie jest tak jakby jak klipsch ale lubi grać typowa v. Moim zdaniem lepiej w podobnym zakresie spisuje się magnat 757 nie dość że potężniej to jesczze równiej.

Marantza do większości kina odpuść. Moim zdaniem demon x3500 z dodatkową końcówka to jest typ. Zależy z jaką bio d kolumn. Opcja monitor audio silver 300 jest ok i wtedy atoll in100 albo fyne f501/502 i wtedy Cambridge, nad, yanahy.

Pozdrawiam i zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seba3002 napisał:

Ja bym celowal raczej w denona. Słuchałem niedawno arie w połączeniu ze wzmacniaczem Cambridge i moim zdaniem grało to dość jasno. Także w połączeniu z Yamaha czy onkyo efekt może być podobny. Pozdrawiam. 

Focale grają V to nie jest tajemnicą. On niższym model tym bardziej. Z kolei im wyższy tym bardziej stawia na mocny bas. Czasem za mocny. 

Na audioshow focale wypadają najbardziej przeciętnie. Szkoda bo to dobre kolumny które da się zestawić, ustawić i dobrać elektronikę. Ale nie za szybko i nie byle jak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...