Skocz do zawartości

Dobór sprzętu do KD / audio


Trev

Recommended Posts

Cześć,
jest to mój pierwszy post na forum, choć od dawna jestem jego czytelnikiem.
W końcu i na mnie nadszedł czas i planuję zakup zestawu audio do nietypowego kształtem salonu (obudowa kominka wyszła zbyt duża i trochę  psuje mi planowane ustawienie).

Prosiłbym Was o opinię na temat sprzętu jaki na razie (na podstawie Waszych opinii w innych tematach) dobrałem.
Ponieważ zestaw będzie służył zarówno do KD jak i audio, a budżet nie chce być z gumy rozważam zakup Yamahy RX-V685 i do niej Heco Aurora 700 + sub Magnat 302a albo Aurora 1000. Podłogówki poszłyby przez bi-amp, więc mocy w amplitunerze nie braknie, a efektowe na razie sobie oodpuszczam - może przy kolejnym przypływie gotówki i dobrego humoru zony dokupię ;)

Będę wdzięczny za opinie i sugestie i z góry dzięki.

salon.PNG

Edytowano przez Trev
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęka ma 60 cm głębokości (od początku szyby idącej pod kątem 45st do ściany) i od 10 lat stoi tam TV (kiedyś stał nawet kineskopowy całkiem po prawej stronie  i też nic mu nie dolegało). Dzięki za troskę, ale jednak prosiłbym o wypowiedź w sprawie doboru sprzętu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubad: na początek chcę pójść w stronę audio plus w bonusie polepszenie dźwięku z TV, dlatego na razie odpuszczam centralny i efektowe z tyłu. Z subwooferem się jeszcze łamię (zależy czy budżet wytrzyma).

Jedyną opcją dania kolumnom nieco oddechu może tu być wysuwanie na pokój całego zestawu - na razie wychodzi mi na to że kolumny będą odsunięte od tyłu o 15cm i podobnie z boku (lewa strona ma nieco luźniej. Przy wysunięciu spokojnie mogę iść o 20-30 cm do przodu co powinno nieco pomóc.

Po przeciwnej stronie pokoju niestety jest okno (po stronie stołu), więc nie bardzo jest jak się przenieść, choć byłoby to o niebo lepsze miejsce

Edytowano przez Trev
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunek w samym sprzęcie ok, ale dobrze się zastanów, czy docelowo będziesz zamierzał pójść w 5.1 (central, surroundy i sub, a na tą powierzchnię, to nawet dwa). Jeżeli zamierzasz pozostać przy dwóch frontach, to darowałbym sobie do tego zabiegu ampli KD

i obawiam się, że akustycznie, upychając kolumny w tym "kącie" może być niezła kiszka. Z tego rysunku ciężko oceniać, ale może jesteś w stanie sofę obrócić o 90 stopni, a TV ze sprzętem "rzucić" na tą 7 metrowa ścianę?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co domowy NIK powie na ostateczną cenę ;)

A na poważnie to czy jest sens rozważać w takim jak mój wypadku inne AV jak np droższy RZ840 (słyszałem że jak na AV gra bardzo ładnie) albo inne podłogówki w zakresie ~4k zł (np. Dynavoice DF-8)?

Edytowano przez Trev
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...