Skocz do zawartości

Dali Oberon On wall - salon 30m.


Kubakuba

Recommended Posts

Dzień dobry.

Poszukuje głośników do pomieszczenia 30 metrowego (salon z aneksem). Chciałbym zamontować głośniki w systemie stereo i powiesić je na ścianie. Wizualnie podobają mi się Dali Oberon on wall głównie ze względu na dębową oprawę boków pasującą do wnętrza. Czy takie głośniki nadają się do takiego metrażu. Nie jestem audiofilem, dyskotek tez robić nie będę. Chodzi o posłuchanie radia, dobre nagłośnienie do filmu(kanapa 3 metry od ściany) czy meczu. W aktualnym mieszkaniu mam Dali Zenzor 3 na podstawkach i jestem bardzo zadowolony z ich pracy. 

Jeśli głośniki nie były by odpowiedni proszę o propozycje innych.

Serdecznie pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Oberon On-wall to typowo efektowe kolumny, które kompletnie nie zastąpią Ci klasycznych monitorów typu Zensor 3. To kolumna, która została skonstruowana wyłącznie do efektów, a nie całego, pełnego pasma. Zdecydowanie takie rozwiązanie odradzam. Pomyśl, czy jednak nie masz jak postawić klasycznych kolumn, to będzie naprawdę lepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans. Żadnych. On wall to typowa kolumna pracując jako surround. Nie zbudujesz na niej stereo. Ma znacznie obcięte paski które w kolumnach efektowych nie jest wymagane. Wyższa seria od obecnego zensor ale dźwięk w stereo znacznie gorszy.

Pytanie jak chcesz słuchać muzyki? Jako tło? To wtedy monitor audio z seria soundframe. Schowasz sobie wtedy kolumny w obraz. A jak nie to monitory na standach albo zaakceptujesz gorszą jakość w przypadku ich powieszenia. Tutaj weź pod uwagę że wydane pieniądze nie będą proporcjonalne do efektu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 months later...

zaryzykowałem, kupiłem Dali Oberon on-wall jako głośniki główne, a w obawie że będzie za mało basu dokupiłem do tego subwoofer Jamo J12 (jest teraz nastawiony na ok. 25% mocy, przesadziłem widocznie). muzyki słucham w trybie 2.1, z amplitunera Pioneer vsx-831, czyli średnia półka, mój salon ma ok. 25m2. 

dźwięk jest rewelacyjny, najlepszy jaki w życiu słyszałem, wbija w fotel dosłownie. góra jest wyrazista, środek komponuje się idealnie, bas jest soczysty i punktowy. słucham zestawu dosłownie codziennie (praca zdalna) od około 4 miesięcy i jestem w pełni usatysfakcjonowany, a zaznaczam że jestem wybredny. muzyka różna, elektroniczna, rock/metal, rap, pop lata 90te. wszystko idealnie. zdaża się, że w starych utworach słyszę motywy których wcześniej nie słyszałem, nawet w dobrze mi znanych utworach. głośnik wisi na ścianie pod tv i nikomu nie przeszkadza, a jest na tyle mocny, że jak podkręcam na maxa to nie słyszę jak sąsiadka dzwoni do drzwi, dopiero pomiędzy utworami. po prostu bomba, nie żałuję ani złotówki, wiem teraz, że gdybym kupił kolumny stojące to bym popełnił błąd, szkoda miejsca a nie wierzę ze zagrałyby lepiej. takie jest moje zdanie. 

podsumowując Dali Oberon On-wall: daję 10/10 punktów, chyba nie da się lepiej zrobić głośnika, do tego jest po prostu ładny. 

Jamo J12 (12") - gra cudownie 10/10, ale jest zbyt duży do pokoju 25m2, u mnie stoi jeszcze w rogu pomieszczenia za kanapą co dodatkowo podbija bas

pioneer vsx-831 - muzykalnie 10/10 nie koloryzuje, gra bardzo wiernie, kino 5.1 też ok; sterowanie 5/10 niby jest apka na androida, ale bardzo powoli się łączy, sterowny pilotem działa szybciej. Bardziej mi podchodzi od Denona, szczególnie przy muzyce ciężkiej rock/metal, 

Harman Kardon HKTS 11 - mój poprzedni zestaw 5.1; muzykalnie w porównaniu z Dali to bagno, może 4/10; wciąż jednak używam ich jako głośniki centralny i efektowe - i tu spisują się całkiem ok, są małe a mocne z dużą ilością wysokich tonów. 

Edytowano przez uk452
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bo to nie do końca moja sprawa. ale absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić.

Jedyna opcja przy której takiej konfiguracji STEREO dajesz 10/10 to po protu brak odsłuchu czegokolwiek innego.

Żaden z elementów które masz nie jest Stereofoniczny.

Mam nadzieje że nie obrazisz się. Potraktuj to jako konstruktywną krytykę. Pisze po prostu szczerze i albo ktoś to akceptuje i się doskonale rozumiemy albo mnie nie lubi. Skoro sprzęt już masz i na prawdę w głębi duszy jesteś z niego zadowolony to nie słuchaj nic innego. Na prawdę. le też nie polecaj takiego rozwiązań dalej na różnych sieciowych platformach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Przepraszam bo to nie do końca moja sprawa. ale absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić.

Jedyna opcja przy której takiej konfiguracji STEREO dajesz 10/10 to po protu brak odsłuchu czegokolwiek innego.

Nie wiem, jak brzmią przywołane Oberony, ale od strony teoretycznej nie ma przeciwwskazań, żeby głośniki in-wall dobrze zagrały w stereo. Takie rozmieszczenie często stosuje się w studiach nagraniowych, więc to musi działać.

0049e7197878baca74f6a28539eda765.jpg.c4f043c2414705f4233991eeeecc4ce0.jpg100098847_3041720802561392_4213232157096673280_n.jpg.eb6fc777c861197391c352aeb5fbd63e.jpg

DgySLxSWkAApYB6.thumb.jpg.0f020fb2c2ea92edd204bfb6246ae8e0.jpgnear-field-vs-far-field-monitors-copy.thumb.png.ae90ed583161c011a0794cdd8c241004.pngadvice-ignore-speaker-manual-image-04-manual-genelec.png.f23f102568886e71dc51483f9679276b.png

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Dali Oberon On-wall nie słyszałem, ale zestaw kina z frontami Klipsch RP-640D On-Wall miałem okazję i musze przyznać że w połączeniu z dobrym, bardzo dobrym subem dawał radę nawet stereo. Zaklinać rzeczywistości jednak nie mogę bo w tej samej cenie można zyskać więcej klasycznymi z konstrukcjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażam się, ale widzę że trafiłem w czuły temat.

może tak być, że dźwięk mi odpowiada tylko do czasu, aż usłyszę coś lepszego. mam porównanie ze sprzętem kolegi DENON DCD-520AE + PMA-520AE + CANTON GLE 496 i twierdzę, że mój zestaw wbrew pozorom i rozsądkowi gra pełniej, a już szczególnie niskie tony.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, uk452 napisał:

mam porównanie ze sprzętem kolegi DENON DCD-520AE + PMA-520AE + CANTON GLE 496 i twierdzę, że mój zestaw wbrew pozorom i rozsądkowi gra pełniej, a już szczególnie niskie tony.

Może tak być , słuchałem tych Cantonów :)

Nie przejmuj się komentarzami , słuchaj , słuchaj i jeszcze raz słuchaj muzyki :)

Z tym 10/10 trochę Cię poniosło , ale kładę to na karb entuzjazmu i endorfin związanych z zakupem. Sam kiedyś pisałem , że nie ma na świecie lepszych kolumn od Altus 140, a wzmacniacza od polskiego Branta , czyli Unitry WS 303  :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uśmiał bym się jak by ten naścienny głośnik lepiej brzmiał jak zestawy "specjalistów" od brzmienia dla których taka popierdółka wywołuje wyraz politowania na twarzy. A wystarczy że pomieszczenie będzie miało szczęśliwie dopasowaną akustykę i brzmienie całego zestawu się dopełni. Czytam tematy gdzie userzy inwestują bóg wie ile i całe życie nie mogą dojść do celu, to dopiero można stetryczeć. Koledze mega odpowiada rezultat jaki osiągnął, dla niego 10/10... Naprawdę zazdroszczę. Niekoniecznie tego sprzętu... Bardziej poczucia tego że się ma coś, co sprawia radość.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Butler napisał:

A uśmiał bym się jak by ten naścienny głośnik lepiej brzmiał jak zestawy "specjalistów" od brzmienia 

Zabudowa głośników w ścianie ma pewne zalety akustyczne. Nie ma przeszkód by taki głośnik zagrał lepiej od wolnostojącego. Zabudowa jest własnie profesjonalnym rozwiązaniem. Amatorką jest wolnostawianie;)

griffin_slider_5.png.72c3cdf749b37061783fc9c669eeebe6.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie krąży info że Glosnik w idealnych warunkach to tzw. Nieskonczona "odgroda". Przykład @Kraft-a "leży" bardzo blisko tej opcji.

Te monitory ze zdjecia jak myslisz @Kraft, maja "tył" otwarty czy "zamkniety"?

Zawsze mnie to ciekawiło czy to właśnie taka odgroda

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierzę, jakie zainteresowanie 😁. Ok, może mnie poniosło z tymi ocenami, w każdym razie mi ten zestaw odpowiada i to bardzo. Chociaż po chwili namysłu mam nadzieję, że w życiu nie usłyszę nic naprawdę dobrego i będę jeszcze długo żył w błogiej nieświadomości.

Chociaż kto wie, może w pewnych warunkach taki głośnikowy Frankenstein jaki mam teraz u siebie brzmi porównywalnie albo nawet lepiej od cenowo podobnych kolumn wolnostojących (a przynajmniej w mojej opinii lepiej od Canton GLE 496 i Jamo s606). U mnie głośniki wolnostojące nie wchodziły w grę, stąd moje spotęgowane zadowolenie z efektu jaki daje głośnik wiszący + sub.

W każdym razie głośniki już są, czas się skupić na czymś innym. Pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanie, skoro przypadkiem mam okazję rozmawiać ze znawcami – czy ktoś z Was miał kiedyś na uszach słuchawki Technics RP-F300? Moje po wielu latach się niestety rozpadły, kupiłem w ich miejsce AKG-K92, ale to zupełnie nie to, nowy zakup to jedno wielkie rozczarowanie, są wygodne i to wszystko co mogę dobrego o nich powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2021 o 08:00, Kraft napisał:

Nie wiem, jak brzmią przywołane Oberony, ale od strony teoretycznej nie ma przeciwwskazań, żeby głośniki in-wall dobrze zagrały w stereo. Takie rozmieszczenie często stosuje się w studiach nagraniowych, więc to musi działać.

Ale te sa do tego projektowane. To jest ich przeznaczenie. Tak mają grac. A Oberon On Wall to kolumna do kina.

Rowerem po torze F1 też da się jeździć i powiedzieć że było super.

Dnia 18.06.2021 o 13:44, uk452 napisał:

może tak być, że dźwięk mi odpowiada tylko do czasu, aż usłyszę coś lepszego. mam porównanie ze sprzętem kolegi DENON DCD-520AE + PMA-520AE + CANTON GLE 496 i twierdzę, że mój zestaw wbrew pozorom i rozsądkowi gra pełniej, a już szczególnie niskie tony.   

Ok, zatem nie wtrącam się bo widzę że wywołałem niepotrzebną dyskusję :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kraft napisał:

To samo można powiedzieć o wolnostojących Oberonach, Opticonach, Rubiconach, a nawet Epiconach. Wszystko to zestawy do kina domowego (mają przecież głośnik centralny).

No nie do końca.

Bo kolumny wolno stojące są skonstruowane klasycznie.

Nie wiem co tam się działo że Ola zainterweniowała.

Ale to jedynie moja uwaga. Jeśli komuś pasuje słuchanie stereo na tym to ok.

Tylko zwróciłem uwagę że to takie typowo Polskie. Polecam bo mam. Albo mój jest top. W UK tego nie doświadczyłem. Tu jest to zauważalne.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 18.06.2021 o 08:00, Kraft napisał:

Nie wiem, jak brzmią przywołane Oberony, ale od strony teoretycznej nie ma przeciwwskazań, żeby głośniki in-wall dobrze zagrały w stereo. Takie rozmieszczenie często stosuje się w studiach nagraniowych, więc to musi działać.

0049e7197878baca74f6a28539eda765.jpg.c4f043c2414705f4233991eeeecc4ce0.jpg100098847_3041720802561392_4213232157096673280_n.jpg.eb6fc777c861197391c352aeb5fbd63e.jpg

DgySLxSWkAApYB6.thumb.jpg.0f020fb2c2ea92edd204bfb6246ae8e0.jpgnear-field-vs-far-field-monitors-copy.thumb.png.ae90ed583161c011a0794cdd8c241004.pngadvice-ignore-speaker-manual-image-04-manual-genelec.png.f23f102568886e71dc51483f9679276b.png

 

To nie ma nic wspólnego z in-wall. Te głośniki mają z tyłu normalną obudowę tylko schowaną w ścianie. To są pełnopasmowe aktywne  (słowo klucz) monitory bliskiego lub średniego pola, gdzie wbudowanym DSP oraz wzmacniaczami osobnymi per każdy głośnik bardzo mocno koryguje się jego charakterystykę.  Porównując je do glośników i jakich piszesz to tak jakbyś porównywał Matiza do MacLarena, jedno i drugie ma L i można koło siebie postawić 🤪 Spójrz proszę w cennik ATC zestawów z literką A na końcu lub dużych monitorów Dynaudio serii Air. Za ich równowartość kupisz samochód, za te Oberony co najwyżej oponę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Olech napisał:

To nie ma nic wspólnego z in-wall. Te głośniki mają z tyłu normalną obudowę tylko schowaną w ścianie.

Oberony On-Wall też mają normalną obudowę. Nawet o trochę większej pojemności niż Oberon 1. Tylko o innych proporcjach - szerszą, wyższą, ale płytszą. Mają też takie same przetworniki i bardzo zbliżone parametry. Są tak samo pełnopasmowe, jak jedynki.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...