Skocz do zawartości

Amplitunery - różnica dźwięku między firmami


Tomasz Macelko

Recommended Posts

Cześć,

niestety odłożyłem zakup swojego kina przez wzgląd na amplituner. Wybrałem zestaw Oberon 7/1/vokal i co do tego nie mam wątpliwości. Zacząłem natomiast jeździć i słuchać Oberonów 7 na różnych amplitunerach. Wiem, że jest ogólne przekonanie, że Dali nie brzmią dobrze z Denonem i koniec. Ja natomiast kilkukrotnie porównywałem następujące ampli:

Yamaha RX-V685
Denon X2600h
Onkyo tx-nr696

w zestawie stereo i Oberonami 7.

Różnice w dźwięku są dla mnie tak subtelne, że całkowicie nie mogę się zdecydować na jeden z nich.

Czy jest tak, że prawdopodobnie nie wiem czego słuchać, na co zwracać uwagę? A jeśli tak, to czy jest ważne, żebym słuchał tak długo, aż te różnice zauważę czy po prostu wybrać porównując samą funkcjonalność i specyfikację? Powinienem się sugerować opinią, że Denona z Dali się nie łączy, jeśli ja tego zamulenia i nudnego dźwięku nie słyszę?

Z góry dzięki za przemyślenia i pomoc.

Edytowano przez Tomasz Macelko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tego co faktycznie słyszę. Obawiam się natomiast, że skoro nie ma debaty, tylko jednogłośnie każdy skazuje połączenie Denona z Dali na porażkę, to ja dopiero po jakimś czasie od zakupu zacznę zauważać to co dla innych jest teraz oczywiste i stwierdzę, że jednak coś tu nie gra? Jestem ciekaw czy może jednak to połączenie nie jest z góry przekreślone a po prostu dla pewnej grupy jest to "nie ich" brzmienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę doczytałem i pojawiają się zdania, że bez kalibracji, w zwykłym trybie stereo, pure direct (czyli tak jak ja to odsłuchałem), powyższe amplitunery powinny grać prawie tak samo. Czyli jakiekolwiek różnice leżą po stronie kalibracji, dźwięku po niej i ewentualnie jakiegoś trybu, który cyfrowo przetwarza dźwięk. Czy jest to prawda? Jeśli tak, to jak powinienem przeprowadzić porównanie odsłuchowe amplitunerów? Nie wiem czy mogę liczyć na to, że sklep audio zorganizuje mi odsłuch po pełnej kalibracji 3ch amplitunerów.

Edytowano przez Tomasz Macelko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Yamaha, Onkyo i Denon projektują wzmacniacze zgodnie ze sztuką, czyli liniowa charakterystyka przenoszenia, pomijalne zniekształcenia, znikomy szum i niska impedancja wyścia.

Ale nie martw się, zaraz przyjdą inni zrobić Ci mętlik w głowie i próbując wmówić, że są różnice, i to znaczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź sobie jeszcze na kilka pytań. Jakie są proporcje pomiędzy filmem a muzyką? Czy myślisz o rozbudowaniu zestawu o klasyczny wzmacniacz stereo o ile ważny dla Ciebie jest odsłuch stereo? Skoro grają dla Ciebie podobnie, to który z nich najbardzje zgrywa się z wystrojem wnętrz 😋. W końcu estetyka też jest ważna 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie trzymałbym się opinii, że nie można łączyć Denon z Dali. OK, niektórym to połączenie nie odpowiada, ale to nie znaczy, że gra źle. Zresztą wydaje mi się, że bardziej to dotyczyło poprzedniej serii Zensor, niż Oberon. A wybór to już kwestia Twoich preferencji. Ja osoboście wybierałbym pomiędzy Onkyo i Denon. Jeśli słuchasz dużo muzyki, lubisz bardziej ciepłe, plastyczne brzmienie, wybrałbym Denon, w innym przypadku Onkyo.

Zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Q21 napisał:

Ja nie trzymałbym się opinii, że nie można łączyć Denon z Dali. OK, niektórym to połączenie nie odpowiada, ale to nie znaczy, że gra źle. Zresztą wydaje mi się, że bardziej to dotyczyło poprzedniej serii Zensor, niż Oberon. A wybór to już kwestia Twoich preferencji. Ja osoboście wybierałbym pomiędzy Onkyo i Denon. Jeśli słuchasz dużo muzyki, lubisz bardziej ciepłe, plastyczne brzmienie, wybrałbym Denon, w innym przypadku Onkyo.

Zapraszam na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

A co myślisz o połączeniu Denona z Melodiką. Dziś muszę zamówić ampli , pewnikiem u Ciebie i jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji czy Denon 2600 czy Yamaha 685?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra opinię opiniami ale pamiętaj o jednej ważnej kwestii która powiedział ci moby. Po pierwsze to ty będziesz tego słuchał nie ja i nie koledzy z forum. Druga sprawa opinie biorą się także od ludzi. Ja na przykład nie łącze dali z denonem i powiem ci dlaczego. Bo dla mnie ten dźwięk jest za mało konturowy. Za delikatny. Za bardzo mulisty momentami. Ale nie narzucam tobie czy komuś brak takiego połączenia. Po pierwsze może ktoś odbiera ten dźwięk inaczej. Po drugie może lubi taki dźwięk. 

Więc jeśli słuchałeś i wiesz to nie widzę problemu. 

Sprawdź funkcjonalność, sposób obsługi coś innego niż dźwięk coś co cię przekonał do zakupu konkretnego modelu. Chyba że chcesz to wypożycze ci model na kilkudniowy odsłuch domowy. 

Zapraszam

1 minutę temu, Darkliroj napisał:

A co myślisz o połączeniu Denona z Melodiką. Dziś muszę zamówić ampli , pewnikiem u Ciebie i jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji czy Denon 2600 czy Yamaha 685?

Zrobimy ci dobra cenę. Zapraszam. A jeśli chodzi o Denona z melodika to tu jest ok. Ale Onkyo gra z nimi lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Darkliroj napisał:

A co myślisz o połączeniu Denona z Melodiką. Dziś muszę zamówić ampli , pewnikiem u Ciebie i jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji czy Denon 2600 czy Yamaha 685?

Połączenie Denon z Melodika jak najbardziej tak. Denon jest trochę łagodniejszy, plastyczny i jest to dobre połączenie z Melodika, które grają bardziej konturowo, szybko, bardziej twardo. Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...