Skocz do zawartości

Kolumny na święta


Łukasz M

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Święta zbliżają się wielkimi krokami i czasem warto samemu sobie zrobić prezent.

Już raz doradzili mi na tym forum i myślę że nie była to zła propozycja. Kolumny marki Arcus grały świetnie lecz czegoś mi brakowało. Może to kwestia nie wielkiego metrażu -12,5m². 

Mam pewne wspomnienie , nostalgia która wyznacza pewną poprzeczkę . Jest nią mini wieża marki Pioneer (modelu nie pamiętam). Słuchanie tego sprzętu to była czysta przyjemność. Dźwięk który nie męczył. Stereofonia jakiej od tamtej pory nie uświadczyłem . Dźwięk otaczał mnie z każdej strony i można było słuchaj jej po cichu by słyszeć wszystko. Od tamtej pory jestem słuchawkowcem bo tylko tak zdołałem po części wypełnić gdzieś to pragnienie podobnych doznać .

Chce zrobić krok w przód. 

Pozbyłem się komputera z kartą dźwiękową, poprzednich kolumn i wzmacniacza Kenwood ( 4050r). 

Pragnę znów spróbować osiągnąć ten sam efekt co z nimi wieżą za czasów studiów. 

Chcę kupić niewielkie kolumny w raz ze wzmacniaczem. Z czasem do kupię odtwarzacz CD . Może jakiś odtwarzacz który pozwoli mi odtwarzać muzykę w dobrej jakości z sieci ( ale to plany na dalszy tor). 

Nie będę tu się rozwodził na temat muzyki. Słucham głównie toola i muzyki filmowej. 

Nie wiem o co chodzi ze skutecznością kolumn ale zależy mi by nie trzeba było rozkręcać głośności by kolumny dobrze zagrały.

Co do pokoju to tu się nic nie zmienia . 12,5m² , umiejscowienie na dłuższej ścianie czyli 4,5m² . Odległość między kolumnami 2m. Za kolumnami pianka akustyczna stożkowa a na przeciwległej ścianie panele akustyczne w postaci obrazów ( canvas) i kanapa.

Mam pewne typy kolumn które mogły by dobrze grać lecz z żadnymi nie miałem styczności .

Budżet to 1500zł ( ewentualnie więcej jeśli będzie warto)

Monitor audio bronze bx2

JBL studio l830

B&w 686

Ae100i

Ale aegis Evo one

Ceny tych kolumn są bardzo różne i odbiegają od siebie nawet o 600 zł. 

Tak samo jak rok ich wykonania. 

Liczę że pomożecie mi skompletować klasyczny solidny komplet który posłuży mi na lata. Wiadomo technika idzie do przodu i zastanawiam się czy kiedyś sterte płyt nie zastąpi chmura z plikami. 

Ps: zapewne większości propozycji nie będę wstanie przesłuchać więc zdam się na wasze doświadczenia. Zapewne wielu z was mieszka w podobnym metrażu , czyt. Klatka dla chomika.

Pozdrawiam Łukasz 

Edytowano przez Łukasz M
Błędy stylistyczne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

na ta chwile używam starego laptopa i  wzmacniacza klasy D na układzie 3116. Kupiony z braku laku do starych kolumn zaraz po przeprowadzce. Miał spełniać zadanie puszczania muzyki z komputera. Dziś oczekuje dużo więcej . Ciężko mi jest wyrazić się na temat klasy czy też jakości przetwarzania sygnału przez ten wzmacniacz.

Od dłuższego czasu słuchając muzyki ciągle czegoś brakuje . Płaski dźwięk , brak przestrzeni. Poprzedni zestaw nie dał mi takich doznań. To zmusza mnie do konwersacji. Rozmowy z osobami które mają zapas doświadczenia. W moim otoczeniu nie ma takich osób. Sprzed który właśnie opisałem jest sprzętem rezerwowym a poprzedni został sprzedany by uzyskać środki na zakup kolejnego. Nie wiem czy dobrze zrobiłem sprzedając kenwooda bo dobrze grał. Jednak uznałem że skoro nowe kolumny to i nowy wzmacniacz.

 Jeśli chodzi o źródło to na ta chwile wystarczy ten laptop a później postaram się o zakup porządnego odtwarzacza CD albo jak już wcześniej pisałem , odtwarzacza pozwalającego puszczać muzykę sieciowo z chmury . Wiele się mówi o tidalu czy Chromecast. Jeszcze nie jestem w temacie jeśli chodzi o te źródła .

Edytowano przez Łukasz M
Błędy stylistyczne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz przewinął mi się temat tych kolumn . Szukając dla siebie kolumn czy też czytając z ciekawości o sprzęcie audio , ktoś poruszał ich temat czy też proponował je jako rozwiązanie do nie wielkich pomieszczeń. Słyszałem że uznawane są za zamulone . Nie wiem czy dobrze będą grały dynamiczny klimat tool. Może połączenie tych kolumn z jasnym wzmacniaczem coś by dało. Wezmę je pod uwagę gdy rozwiane zostaną moje obawy co do efektu przy odtwarzaniu muzyki jaką preferuję. Co do standów to kolumny stać będą na wysokich na 70cm meblach. Są to komódki które specjalnie zrobiłem pod kolumny by nie tracić miejsca i ładnie wyglądało. Są solidne i ciężkie, dobrze wypoziomowane. Dzięki za propozycje i myślę że się dogadamy po dłuższej konwersacji w tym temacie. Puki co chciałbym usłyszeć inne propozycje i trochę podyskutować 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciężko będzie. Wzmacniacza nie znam no i tool... O tego typu muzykę zapytaj @mordor12 .

1. Źródło:Chromecast audio, jak najbardziej polecam. Koszt 100 - 130 zł. + Przewód mały toslink na duży toslink (kabel optyczny) około 20-30 zł z wysyłką. Na allegro też za grosze kupisz subskrypcje Tidal. 

2.  Prosty dac, ale nie fiio d3 tishan, bo na niego szkoda kasy.. Szukaj używek za 200-300 zł wejście optyczne (toslink), wyjście RCA. Np. Coś z nostromo dac. Na nowe daci powyżej 300 zł też szkoda kasy. Nie w Twoim przypadku, kiedy budżet malutki. 

Zostaje około 1100 zł na kolumny i wzmacniacz. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1Ender napisał:

No to ciężko będzie. Wzmacniacza nie znam no i tool... O tego typu muzykę zapytaj @mordor12 .

1. Źródło:Chromecast audio, jak najbardziej polecam. Koszt 100 - 130 zł. + Przewód mały toslink na duży toslink (kabel optyczny) około 20-30 zł z wysyłką. Na allegro też za grosze kupisz subskrypcje Tidal. 

2.  Prosty dac, ale nie fiio d3 tishan, bo na niego szkoda kasy.. Szukaj używek za 200-300 zł wejście optyczne (toslink), wyjście RCA. Np. Coś z nostromo dac. Na nowe daci powyżej 300 zł też szkoda kasy. Nie w Twoim przypadku, kiedy budżet malutki. 

Zostaje około 1100 zł na kolumny i wzmacniacz. 

Pozdrawiam 

 

Dzięki za odpowiedzieć. Bardzo rzeczowo i myślę że po zakupie wzmacniacza i kolumn przyjdzie kolejna wypłata i spokojnie wszystko kupię bez pomniejszania zakładanego budżetu. Wszystko może gładko rozłożyć się w czasie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu mógłbyś poszukać rotel Ra 920, 921, 930, 931. Do Twojego metrażu spokojnie wystarczy. Koszt około 250 - 450 zł. Ale.. Musisz się liczyć, że te wzmacniacze są dość wiekowe. O ile wizualnie będą okej to technicznie loteria. Przypadłością tych modeli jest, że jeden z kanałów może grać ciszej. Na tymczasem można wyrównać balansem... Obowiązkowo serwis, jeżeli nie od razu to za jakiś czas. Czyszczenie, poprawa zimnych lutów, czasem wymiana kondensatorów. Koszt od około 100 zł do około 300 zł. Ale po tym zabiegu wzmacniacz będzie jeszcze długo pracował. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Do metalu mógłbyś poszukać rotel Ra 920, 921, 930, 931. Do Twojego metrażu spokojnie wystarczy. Koszt około 250 - 450 zł. Ale.. Musisz się liczyć, że te wzmacniacze są dość wiekowe. O ile wizualnie będą okej to technicznie loteria. Przypadłością tych modeli jest, że jeden z kanałów może grać ciszej. Na tymczasem można wyrównać balansem... Obowiązkowo serwis, jeżeli nie od razu to za jakiś czas. Czyszczenie, poprawa zimnych lutów, czasem wymiana kondensatorów. Koszt od około 100 zł do około 300 zł. Ale po tym zabiegu wzmacniacz będzie jeszcze długo pracował. 

Pozdrawiam 

Co do prostych napraw elektroniki nie ma problemu . Wymiana kondensatorów czy zimne luty nie stanowią dla mnie problemu. Rozejrze się za tymi wzmacniaczami. Czy przykłady które podałeś to wzmacniacze dla tych kolumn dali które polecił kolega Stream czy jako dobre przykłady sprzętu dla rocka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali ogólnie dobrze zagrywa się z Rotelem, nie wiem czy akurat te modele Rotela z tymi Dali.

W muzyce ciężkiej powinien pomóc, ktoś kto ma większe doświadczenie. 

To teraz należy przeliczyć budżet, dobrze jakbyś miał jakąś rezerwę około 500 zł + 😂

Możesz początkowo zrezygnować z daca i w chromecast'cie audio zastosować przewód analogowy mini jack 2x RCA, ale teoretycznie będzie strata na jakości. 

I na opcja to malina, któryś z kolegów forumowych sprzedaje Raspberry (mini komputer muzyczny), chyba już z daciem. Coś około 300 zł. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Dali ogólnie dobrze zagrywa się z Rotelem, nie wiem czy akurat te modele Rotela z tymi Dali.

W muzyce ciężkiej powinien pomóc, ktoś kto ma większe doświadczenie. 

To teraz należy przeliczyć budżet, dobrze jakbyś miał jakąś rezerwę około 500 zł + 😂

Możesz początkowo zrezygnować z daca i w chromecast'cie audio zastosować przewód analogowy mini jack 2x RCA, ale teoretycznie będzie strata na jakości. 

I na opcja to malina, któryś z kolegów forumowych sprzedaje Raspberry (mini komputer muzyczny), chyba już z daciem. Coś około 300 zł. 

Pozdrawiam 

Budżet to nie problem . Myślę że jest mocno elastyczny i jeśli poznał bym konkrety czyli : kolego , potrzebujesz dokładnie tego i tamtego. Takie kolumny wystarcza , do tego wzmacniacz taki bądź owaki jak znajdziesz . To myślę że mógłbym budżet zwiększyć . Jeśli chodzi o źródło to już konkrety usłyszałem i myślę że to nie głupi pomysł .

Wspomniałeś o raspbery pi. I wiele dobrego słyszałem o takim rozwiązaniu. Kompaktowe i jakościowo super. Volumio świetnie sprawuje się jako źródło dźwięku.

Świetne propozycje. I nie drogie jak widzę.

Myślę że 500 + w każdej rodzinie przechwytywane jest przez kobietę . Osobiście nie widziałem tych pieniędzy 🙂

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

 

 

Edytowano przez Łukasz M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowym wzmacniaczem Rotela jest Ra 980, ale to koszt grubo ponad 1000 zł. Jednakże do Twojego metrażu 12 m2 spokojnie wystarczą te niższe modele. 

Kolumny podstawowe + standy. Podłogowe mogą dudnić, ale nie jest to regułą.

Na początek kupiłbym wzmacniacz i źródło, i z tym jeździł na odsłuchy kolumn. Można też jeździć na odsłuchy z kolumnami i standami 😁, ale ja wolę ten 1 wariant. Kwestia wyboru. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem właśnie o raspberry i uznałem to za najlepsze rozwiązanie. Myślę że mogłoby posłużyć nie tylko jako streamer do muzyki ale obok volumio zainstalować kodi i Netflix'a. Urządzenie multimedialne z dobrą jakością dźwięku. Odezwę się do Pana na forum który sprzedaje zestaw o którym wspomniałeś. 

Raspberry i hifiberry i na ta chwile wzmacniacz ten co mam na 3116 i dobre głośniki . Myślę że dobrze to powinno zagrać. Spróbuję kupić rotela w dobrym stanie i oddać go na przegląd.

Czy ma znaczenie jakie przewody służą do pieczenia wszystkiego razem ? Odkąd pamiętam to wszystko łączyłem za pomocą RCA lub Jack. 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Skoro jest możliwość doboru wzmacniacza do głośników bo ważna jest barwa i klimat muzyki to czy takie źródła nie mają podobnego wpływu na zmianę barwy dźwięku ? Może wtedy dobrym pomysłem jest zakup zestawu grającego który jest uniwersalny. Dobry na wszystko . Nie wiem czy takie twierdzenie to zło powszechne . Jak to się mówi ... Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego . 

Edytowano przez Łukasz M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Dobór zestawu pod metal jest dość problematyczny. Dlatego poczekałbym, aż odezwie się @mordor12  lub @Profi lub @Note  lub @nightrunner ewentualnie ktoś kto zna temat.

Pozdrawiam 

 

W takim razie czekam 🙂 mam nadzieję że ktoś się w końcu odezwie .

Cieszę się że odezwałem się w sprawie kolumn i wzmacniacza bo nasza rozmowa poruszyła inne kwestie. 

Temat malinki i źródła jakim może się stać było dla tematem dalszego toru. W tym momencie jest to dla mnie ustalony tor.

Taka lista do realizacji. 

Jak ktoś nie wie co z czym to takie twarde rady to zbawienie. Bez doświadczenia nie ma własnego zdania czy też gruntu po którym można chodzić. Nic nie zrobisz... Toniesz :-P.

Jeszcze raz dzięki za sugestie i czekam 

Pozdrawiam Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup nowego zestawu malinki z dać + pro z racji że dotychczasowy sprzęt posiada złącza RCA. Pytanie tylko czy warto zakupić nowa wersję 4b która posiada nawet 4gb i dual HDMI. Czy nie jest to przesada ? Różnica w cenie dość spora a różnice nie wiem czy warte to jest tych pieniędzy. Może nowsza wersja lepiej poradzi sobie z Netflix'em.

Pozdrawiam Łukasz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2019 o 08:25, S4Home napisał:

Ja też obstawiam dali zensor 3 a dołożę od siebie jeszcze elac b6.2.

Chodź w twoim przypadku ciężko będzie określić co możesz się spodziewać po dźwięku jako że nikt z nas nie zna tego wzmacniacza. 

Pozdrawiam

A gdyby zakupić tę kolumienki to jakiego wzmacniacza szukać by zagrały dobrze z ciężkim brzemieniem ? Bywa że słucham spokojnej muzyki po ciężkim dniu w pracy ale preferuję głównie ciężkie brzmienia. Słyszałem że jak ktoś ma tego typu zestaw do takiej muzyki to dobrze zagra z resztą . Czyli jakiś deep house czy też chill wypadnie również dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie odezwał się żaden z kolegów od metalu. Wtedy pewnie łatwiej było by podjąć decyzję. 

Skłaniam się ku zestawowi z Elac debut b6.2 plus jakiś rotel  bądź yamaha. Zauważyłem że na aukcjach rotele z pilotem to wersje a2 w górę. 

Nie zauważyłem by ktoś sprzedawał w/w kolumny na aukcjach pozostaje więc  zakup nowych bez możliwości odsłuchu bo mieszkam na zadupiu czyt. Olsztyn.

Oczywiście do tego zamierzam złożyć malinkę jako źródło dźwięku. Uznałem to za świetne rozwiązanie tym bardziej że mogę obok volumio zainstalować Androida i oglądać filmy z dobrą jakością dźwięku .

Nie wiem czy dobrze to sobie poukładałem w głowie. Robię coś na wzór biznes planu a raczej planu zakupowego. Widziałem na stronie top hi-fi fajne zestawy tych kolumn z paroma wzmacniaczami. Cena mocno przekracza budżet ale może jest opcja wzięcia czegoś na raty. 

Wiem że mogę trochę wymyślać, marudzić, ale staram się znaleźć złoty środek. Mam mętlik w głowie tym bardziej że wiąże się to z wydaniem sporej ilości pieniędzy a nie ma kogo się poradzić. Podnoszę wciąż granice budżetu bo czasem może lepiej wydać więcej na nowy z dobrą poradą niż jeździć po Polsce po prywatnych domach na odsłuchy i tracić czas jak i środki które można by było przeznaczyć na sprzęt. 

Dziękuję wszystkim za porady bo są dla mnie bardzo ważne i doceniam każda cenną radę. 

Pozdrawiam Łukasz

Edytowano przez Łukasz M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Widzisz, problem jest dosyć złożony bo nie napisałeś jaki dźwięk preferujesz. Słuchasz Tool'a - ok, muzyka filmowa ok. ale nasze gusta, preferencje muzyczne słuchając takich gatunków mogą być zgoła odmienne.

Jeden lubi dźwięk szybki, precyzyjny, ale i zarazem chudy bez masy i wypełnienia, konturowy, a drugi cieplejszy, wypełniony, masywniejszy, ale już nie tak szybki i precyzyjny... Od tego dużo zależy.

Oczywiście - ktoś mógłby napisać, że chciałby osiągnąć dźwięk precyzyjny, rozdzielczy, szybki, a przy tym barwny, plastyczny, pięknie wypełniony - i taki o to opis wręcz idealnie moim zdaniem pasuje do muzyki ciężkiej , ale niestety - to nie te kwoty. więc gdzieś trzeba iść na kompromisy.

Szkoda, że nie masz w pobliżu jakiegoś salonu audio , abyś mógł odsłuchać kilka zestawów. Ja rozumiem , że osobiście możesz nie wiedzieć jak sprecyzować swoje preferencje brzmieniowe, ale po takich odsłuchach porównawczych byś już wiedział jaki dźwięk jest Tobie bliski. Wtedy też znacznie łatwiej jest pomóc.

Patrząc jednak na taki w miarę uniwersalny zestawik w tej kwocie do takiej muzyki to osobiście bym wybrał kolumny Acoustic Energy Evo 1. Te kolumny mają swoisty wykop, rozmach, ale są dość jasne, więc trzeba uważać z doborem elektroniki.

Do nich niezłym wyborem byłby Nad 326, utemperowałby górę, dodał masy. Nad'y lubią grać dużym, dynamicznym dźwiękiem wypełniając pokój więc z tymi preferencjami mogłoby Ci to podpasować odnośnie tego wypełnienia o którym pisałeś. Kreuje też fajne efekty stereo jak na ten budżet.

Jedna uwaga. Niektóre egzemplarze NAD 326 miały taką "wadę" , że przy minimalnych głośnościach potrafiły wysterowywać najpierw jeden kanał, a następnie wraz z lekkim podwyższeniem głośności dołączał drugi. Dlatego zawsze przy ewentualnym zakupie tego modelu by trzeba było zapytać sprzedającego czy takie coś występuje w jego egzemplarzu. Swoją drogą jakby nie podszedł to go łatwo odsprzedaż bo to chodliwy towar.

Kolumny - cena około 500 - 600 zł.

Wzmacniacz - około 800- 900 zł.

Więc mieścisz się w budżecie.

Oczywiście doradzam odsłuch przede wszystkim, szukanie tych elementów w pobliżu miejsca zamieszkania.

Jeśli chodzi o starsze wzmacniacze Rotela z serii RA 9xx to z reguły grają jasno z wycofaną średnicą, konturowo, ale dynamikę i przestrzeń mają bardzo dużą. Takich kolumn jak AE bym do nich nie podłączał bo by było jak dla mnie zbyt jaskrawo z kiepską średnicą. Do nich trzeba kolumn z dobrym wypełnieniem , cieplejszych.

Dnia 10.12.2019 o 14:12, Łukasz M napisał:

Bywa że słucham spokojnej muzyki po ciężkim dniu w pracy ale preferuję głównie ciężkie brzmienia. Słyszałem że jak ktoś ma tego typu zestaw do takiej muzyki to dobrze zagra z resztą . Czyli jakiś deep house czy też chill wypadnie również dobrze. 

Dobrze słyszałeś, ale to niestety nie te rejony cenowe, a znacznie, znacznie wyższe .

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Cóż nie przyszło mi do głowy opisywanie barwy dźwięku który oczekuję. Jeśli miałbym tego dokonać to chyba najłatwiej przyszło by mi to na poszczególnych kawałkach i odczuciach jakie im towarzyszą i oczekiwaniom. 

Za pierwszy przykład myślę że nadawałby się kawałek Tool - Eulogy. Sam początek to duża ilość wysokich i głębokich dźwięków. Uwielbiam efekt cykad. Dzięki którego nie da się zlokalizować źródła , wręcz przestrzeni 3d. O dłuższej chwili dochodzi do wyczekiwanego wejścia dudnień . Oczekuje by była ona głęboka . Głęboka i pełna energii na tyle by przyprawić o gęsią skórkę i przewrót w żołądku  , w dobrym tego słowa znaczeniu. 

Gdyby tak przyjrzeć się na tym co tak naprawdę wprawia moje ciało w wibracje przy odsłuchu to na pewno spójność dźwięków.  Pełna kontrola nad niskimi tonami.  Lubie ocieplony pełen gęstości dźwięk. Lubię jak dźwięki są dokładnie selekcjonowane i odgrywane tak jak trzeba . Tak jak by poukładać je w rzędzie i kazać im nabrać prędkości.  Ma być moc. Coś jak pierwszy raz słyszymy efektu w Transformers. Chyba wszyscy wiedzą o które mi chodzi. 

Weźmy drugi przykład. Kawałek gojira - backbone.  Mimo nadmiaru dźwięków i w brew pozorom sporej nie spójności to dobre głośniki potrafią nadać odpowiednią płynność i rytmikę przy tym odpowiednio nadając miękka otoczkę całej scenie. 

Ostatni kawałek to All them witches - elk. Blood heart. Jest to kawałek gdzie bardzo ważne jest to by wokal tu rozbrzmiewał nie zatracając się w gitarze które grają tu pierwsze skrzypce. Pewną selektywność środka i jasności wysokich tonów. Górne pasmo powinno tu być gęste i nie dzwoniące po uszach. Nie męczące. To samo się tyczy kawałka " Family song for the leaving " tu praktycznie nie ma basu ale całokształt powinien rozbrzmiewać pewną ukryta mocą. Mocy tej nadaje wokal. 

Nie chciałbym bym by dźwięki były rozlazłe lecz miękkie z odpowiednią prędkością i dynamika.  Na słuchawkach słyszę stopę i kiedy został nadany przytup . Dźwięk perkusji nie koniecznie nadawany jest odrazu ,on w wielu przypadkach potrafi rozbrzmiewać z czasem nadając szerokość sceny. 

LubUe gdy muzyka nie męczy. Wiele kawałków ma " drapany charakter" lecz moje dotychczasowe słuchawki koss porta pro potrafią nadać płynności. Nadać uczucia drgania ziemi przy czym słyszeć dokładnie tego efektu cykad. 

Generalnie zawsze musiałem posiłkować się subwooferem a na przed wzmacniaczu wyeksponować tony wysokie wraz ze średnica.  Taki zabieg zawsze pomagał .

14 godzin temu, mordor12 napisał:

Oczywiście - ktoś mógłby napisać, że chciałby osiągnąć dźwięk precyzyjny, rozdzielczy, szybki, a przy tym barwny, plastyczny, pięknie wypełniony - i taki o to opis wręcz idealnie moim zdaniem pasuje do muzyki ciężkiej , ale niestety - to nie te kwoty

A ile trzeba dać by osiągnąć taki zamierzony efekt? Podejrzewam że cena rośnie wraz z potrzebą nagłośnienia większego metrażu. Tu jest nie wielki. 

Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie wasze rady. Bardzo wam dziękuję .

Pozdrawiam Łukasz 

Edytowano przez Łukasz M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz mógłby ci podpasować Luxman. Zajrzyj do klubu i poczytaj. Są modele używane, które można kupić do 600 zł.

Ale nie wszystkie modele obsługują kolumny 4 omowe. 

Idealnie byłoby gdybyś znalazł model LV-113 i posłuchał. Wzmacniacz ma już wbudowany dac. I wystarczająco mocy by zasilić większość kolumn również 4 omowe. Gra miękko, ale z wykopem. 

Znalazłem!! 😁 @Łukasz M bardzo ładny stan!! 

https://allegro.pl/oferta/luxman-lv-113-znakomity-wzmacniacz-stereo-8752693948

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, metal jest jednym z trudniejszych do dobrego odtworzenia gatunków muzycznych. Oczekujemy dobrej podstawy basowej, dynamiki, rozdzielczości, "wyostrzonej", ale nie agresywnej góry itp. W założonym przez Ciebie budżecie musisz byc świadomy konieczności pójścia na spore kompromisy, tym bardziej, że system ma też przyzwoicie zagrać muzykę filmową. Słuchałem metalu na dwóch systemach(CD+wzmacniacz+kolumny), które były dobierane pod kątem uniwersalności brzmienia. Tańszy (ok. 6 tys.) grał poprawnie, chociaż występowało wrażenie kompresji dźwięku, braku spójności. Góra na szczęście nie była zbyt ostra, agresywna i męcząca. Drugi system (ok. 20 tys.) całkiem nieźle daje radę chociaż brakuje trochę mocniejszego uderzenia. Tak więc rację ma kolega mordor mówiąc o wzroście jakości wraz z ceną🙁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...