Skocz do zawartości

Kolumny na święta


Łukasz M

Recommended Posts

1 minutę temu, Rega napisał:

Luxman to dobry sprzet. Warto zrobić mu przegląd i podokręcać co nieco oraz poprawić luty. Zagra na pewno lepiej niż niejedna nowość pachnąca farbą.

Już teraz jestem w szoku w jak dobrym stanie zachował się egzemplarz który posiadam. Tylko jedna Ryśka na frontowym panelu. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jak tylko dotrą do mnie kolumny to sprawdzę wzmaka na focalach.  Będzie miodzo.

Czy każde podłączenie line in jest przez daca ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Krzysztof, nie w tym rzecz, czy kogoś stać czy nie. Chodzi o to, że nawet renomowana marka po wielu latach może (ale nie musi) sprawiać niespodzianki. Nie kwestionuje jakości Luxmana i sam bym chętnie takiego przygarnął ale z pełną świadomością ewentualnego przeglądu, regulacji itp.

10 minut temu, Łukasz M napisał:

"stan techniczny bardzo dobry"

Sprzedawca się nie popisał....

Edytowano przez Stream
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nawet nie sprzedawca. Dwie ostatnie przesyłki do mnie ze sprzętem wołały o pomste do nieba. Firmy kurierskie bardzo źle obchodzą się z przesyłkami. Bardzo odradzam korzystanie z usług. A jeśli już na przesyłce jest napis ostrożnie to można być pewnym, że nie będzie dobrze.  Otrzymałem przesyłki ze wzmacniaczem lampowym oraz gramofonem. Obie, pomimo, że z zewnątrz wygladały ok to w środku były uszkodzone. Do tego stopnia, że we wzmacniaczu lampowym pourywane były luty pomiędzy elementami, natomiast w gramofonie urwany zawias. Z miejsca wysyłki wyruszały nieuszkodzone. Z usług firmy DBA nie skorzystam już nigdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega  trzeba szukać przewoźnika, który wozi ludzi. Przesyłka kosztuje od ok. 30 Euro za paczkę np Niemcy - Polska. Ja też się sparzylem, na kurierze... Dlatego tylko w ten sposób jest szansa, że sprzęt dojedzie w całości. Często jeżdżę i widzę jak tacy przewoźnicy traktują paczki. Zalety, przesyłka dociera od drzwi do drzwi z pominięciem magazynu centralnego, sortowni itd. Na granicy może być przekazana innemu kierowcy, ale też nie zawsze. Bo może jechać tym samym busem do celu. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender Tylko że ja mówie o kurierach w Polsce. Wzmacniacz lampowy z serwisu od konstruktora i z tego samego miejsca gramofon po modyfikacji. To nasi kurierzy tak obchodzą się ze sprzętem. Na zachodzie gdyby coś takiego miało miejsce to kurier następnego dnia szukałby pracy. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie raz sparzyłem się usługami kurierskimi. Wzmacniacz który kiedyś odesłałem przyszedł z wgięta dolną blachą , urwanym trafem i wyłamanymi elementami z tyłu. Nie mam pojęcia jak można potraktować paczkę by coś takiego się stało. No ale nie to jest tematem tego wątku :-).

Generalnie na wzmaka sprzedawca udziela 21 dni gwarancji więc nie wiem czy po oględzinach , może zadzwonić do niego i powiedzieć że coś takiego się dzieje. Może część kosztów przeglądu pokryje w ramach gwarancji 🙂
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz M Oczywiście powinieneś powiadomić sprzedawce o całej sytuacji i uzgodnić sposób naprawy i formę zadoścuczynienia ze strony sprzedawcy. Może zechce partycypować w kosztach naprawy po przedstawieni zestawienia. Może też poprosić o odesłanie sprzętu w celu przegladu. Myślę, że nawet jeśli będziesz naprawiał we własnym zakresie to naprawa nie powinna być ani droga ani długotrwała. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń jutro. I obgadaj temat. Najlepiej na gorąco. Natomiast co do przeglądu to może trwać długo. Teraz jest gorący okres, święta i nowy rok. Wzmacniacz może do Ciebie wrócić dopiero po nowym roku.. 

Wyciągnij zworki z tyłu i sprawdź na jakim ustawieniu wzmacniacz będzie grać. U mnie gra bez zworek lub ze zworkami. 

Dla bezpieczeństwa rób to na wyłączonym wzmacniaczu. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię. Poinformuję o wszystkim . Zaproponuje że oddam sprzęt u siebie w mieście. Kolejny transport to ryzyko kolejnych uszkodzeń. Myślę że jak otrzymam sprzęt po świętach to nie będzie tragedii.

Co do sprawdzenia zworek to sprawdzę jutro po pracy bo dziś już nie dam rady . Synek zasnął po długim marudzeniu. 

Jutro wszystko napiszę . Co z decyzją sprzedawcy i tym jak działa dac.

Dobrej nocy.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz M

Kupiłeś chromecasta? Który? 

W tej chwili masz połączone analogowo, nie cyfrowo. Więc dac nie dziala

Połącz bezpośrednio pod wejście optyczne u góry z prawej strony. Będzie dużo lepiej niż po analogu. 

Do chromecasta audio potrzebujesz takiego przewodu. Np. https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-mini-toslink-prolink-exclusive-1-2m-7598213528?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=OGQ4ZjdkZTktNzU0Yy00ODZhLWJhNWItZjc5NWM4ZGMyMzQ5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ce3bd149-9d69-46b6-83b6-db55b80c2217

Do chromecasta 3 lub ultra w zależności od złączy w TV np. taki   https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-toslink-prolink-exclusive-1-2m-7600370174

Lub koaksjalny np. Taki https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-1rca-cinch-prolink-exclusive-1-2m-5995877083

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem Chromecast'a . Zakupie za parę dni jak wpłynie wypłata.  Wtedy też zakupie przewód. Zastanawiam się właśnie nad Chromecast 3 , ale nie podjąłem jeszcze decyzji. Może kupię audio bo tanio a z czasem złoże jakiegoś mini pc z kartą dźwiękową . 

 Słyszałem że na malince tnie się YouTube a Netflix nie działa dobrze na kodi. Co innego na androidzie. Ale to plan za jakiś czas. Wszystko do przemyślenia .
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz M

Nie cytuj post pod postem. Bo to bezsensu. 

Chromecast audio to bardzo dobry produkt. Świetna jakość jak za tą cenę. Działa szybko np. Z Tidal. 

Polecam 

Natomiast, Chromecast 3 działa YouTube bez zacięć. Dźwięk też bardzo dobry, ale ja wychodzę po koaksjalu z TV, a z tego co koledzy pisali to jakość po optyku jest gorsza z TV niż w chromecast'cie audio po optyku. Ja nie stwierdziłem dużych różnic, ale mój TV nie ma optyka... 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze muszę zrozumieć jedna kwestię. 

Dźwięk po przewodzie optycznym jest lepszy od RCA czyli coaxialu ? 

Zawsze mi wpajano że różnice się pojawiają gdy przewód ma być dłuższy. Czyli np lepiej zastosować optyczny gdy odległość między urządzeniami wynosi więcej jak 4-5m z racji że RCA to prąd a zarazem opór. Co innego spdif. 

Urządzenia u mnie są w małej odległości ale jeśli rzeczywiście jest spora różnica to nie pozostaje mi nic innego jak zaufać.

Generalnie sporo przerobiłem tematu w zastosowaniach przewodów na dużą odległość w  urzadzeniach cyfrowych w urzędach . Jeśli przewód ma długość 25m to rzeczywiście miało to poważna konsekwencje i stosowano urządzenia by to zrekompensować. Krótka odległość jak 2m być może nie wiele tu wnosi. Ale może urządzenia audio rządzą się swoimi prawami. 

Jeśli nie słyszałeś różnicy to pewnie i ja nie usłyszę. Postaram się szybko podjąć decyzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz M

Koaksjal czyli pojedynczy przewód ekranowany, to wygląda jak rca.

"Koaksjalny kabel

Kabel o budowie koncentrycznej - umieszczona w środku żyła otoczona jest izolatorem a on z kolei pokryty jest ekranem elektrycznym. Przewody tego typu mają najczęściej impedancję 50 om lub 75 om. Stosowane są do połączenia anteny z odbiornikiem radiowym lub telewizyjnym a także do przesyłania sygnałów cyfrowych miedzy komponentami sprzętu audio."

U mnie w telewizorze jest gniazdo SPDiF i tak mam połączony TV z daciem. Przewodem koaksjalnym - cyfrowo.. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechały wczoraj . 

Podłączyłem , posłuchałem chwilę bo już późno było. 

Stwierdzam że grają rewelacyjnie . Wspaniale ale za krótko grały bym stwierdził dokładniej jak trzyma się scena i rozchodzi się dźwięk . Puki co to głębia jest dobra. 

Co do wzmacniacza to stwierdziłem że problem jest po stronie pokrętła volume. Kręcenie powoduje załączanie się lub utrata dźwięku w lewym kanale. Raz to nawet zresetował się , tzn załączył się ponownie. 

Dzwoniłem do sprzedawcy i stwierdził że oferuje swoją pomoc w razie czego. Ale nie wiem do końca w jakim zakresie. Oddam po weekendzie na przegląd . Święta idą więc możliwe że się to nie uda . Puki co to gra dobrze o ile dwa głośniki grają. 

Jeszcze nie sprawdzałem zworek. Ale mam instrukcje obsługi i wynika z tego że za zworkami podłącza się graficzne equalizery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz M napisał:

Co do wzmacniacza to stwierdziłem że problem jest po stronie pokrętła volume. Kręcenie powoduje załączanie się lub utrata dźwięku w lewym kanale. Raz to nawet zresetował się , tzn załączył się ponownie.

Najprawdopodobniej winę za to ponosi przekaźnik. Po prostu jest zabrudzony, trzeba rozebrać i dokładnie wyczyścić. Ponadto trzeba wyczyścić i zakonserwować wszystkie potencjometry i przyciski oraz sprawdzić zimne luty. Czyli standard przy wiekowych sprzętach,nic nadzwyczajnego. Każdy kto w serwisie uważa się za fachowca w dziedzinie elektroniki poradzi sobie z tym bez najmniejszego problemu ;) Ważne tylko , aby przypilnować by było zrobione to tak jak ma być czyli rozebranie poszczególnych elementów na części i zregenerowanie {dokładne czyszczenie i konserwacja}. A nie jak to niektórzy partacze robią, że poświęcą na to 10 minut i nie rozbierając nic zaleją wszystko preparatem "Kontakt" i skasują kasę. 

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ponoć jest po przeglądzie i były robione potencjometry. W odpowiedzi usłyszałem że trzeba je poprostu rozruszać. Nie wiem co znaczy rozruszać ale skoro objaw jest jaki jest to znaczy że zostało to zrobione kiepsko :-). Po świętach oddam sprzęt do fachowca i na pewno postara się o to by jeszcze długo podziałał.

Jest promocja w X-kom na Chromecast 3.0 za 160 zł. Chyba warto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze i te ich przeglądy 🤣🤣🤣.

Handlarze jeżeli już to robią przegląd na szybko, standardowo zalewając wszystko preparatami do czyszczenia styków nic nie rozbierając na części pierwsze. Jednym słowem - partactwo. A później wyniki są jakie są. Już lepiej aby w ogóle tego nie robili bo tylko robią więcej roboty dla prawdziwych serwisantów, którzy dokonują przeglądów. Oprócz standardowych swoich czynności muszą dodatkowo wszystko czyścić z tej "mazi" pozostałej po "przeglądach" handlarzy.

Jeżeli napisał Ci , że masz rozruszać to znaczy, że potencjometr głośności {i inne potencjometry} musisz przekręcać  lewo - prawo, raz energiczniej, raz wolniej. Oczywiście na wyłączonym wzmacniaczu. Spróbuj, czasem to pomaga, ale w przypadku kiedy jest w środku sporo kurzu lub właśnie po nie umiejętnym popsikaniu środkiem czyszczącym ;)

Masz fajny wzmacniacz, oddaj go na spokojnie po Świętach na normalny przegląd. Jeżeli w środku jest full oryginał i kondensatory trzymają pojemność to po fachowej  konserwacji ten wzmacniacz przeżyje nie jeden nowy ze sklepu ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...