Skocz do zawartości

Onkyo 686, maranz 1609 czy jeszcze coś innego do KD?


Lolek90

Recommended Posts

Witam ponownie forumowiczów,

jako że mój poprzedni temat rozrósł się do sporych rozmiarów, założyłem nowy w kwestii stricte amplitunera. Miejsca na półce mam ok.2 cm ponad wymiar (na wysokość) onkyo 686 zacząłem zastanawiać się nad alternatywą w postaci amplitunera slim, żeby sprzęt miał zapewnione więcej miejsca na wentylację. Natrafiłem na model maranza 1609, jednak w kilku tematach na forum wynalazłem opinię, że w kd sprawdza się gorzej od onkyo. Czy do ok.2-2,5 tyś. znalazłby się ampli w wersji slim, który zagra w kd na tym samym poziomie, bądź lepiej jak wyżej wspomniane onkyo? Czy lepiej jednak zagospodarować trochę miejsca na szafce rtv i postawić na ampli o normalnych gabarytach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ograniczone miejsce, to rzeczywiście lepiej zastosować urządzenie slim, tutaj Marantz NR1609 lub najnowsze modele z końcówka „10” są zdecydowanie najlepsze. Natomiast jeśli możesz wygospodarować więcej miejsca, na pewno warto zastosować klasyczny „wysoki” segment typu Onkyo TX-NR686.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli masz ograniczone miejsce, to rzeczywiście lepiej zastosować urządzenie slim, tutaj Marantz NR1609 lub najnowsze modele z końcówka „10” są zdecydowanie najlepsze. Natomiast jeśli możesz wygospodarować więcej miejsca, na pewno warto zastosować klasyczny „wysoki” segment typu Onkyo TX-NR686.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

 

Czyli jednak będzie różnica w jakości/wydajności wysokiego do slima. Dzisiaj wszystko pomierzyłem i przy usunięciu półki byłoby 30cm wysokości, ale na "wysoki" ampli to chyba i tak malo, żeby się nie grzał. Ta nowa seria to np. 1710? Tu już jest ponad 1000 roznicy do onkyo, wiec chyba będę musiał pomyśleć o zagospodarowaniu trochę miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lolek90 napisał:

Wybrane to za dużo powiedziane, mam kandydatów do odsłuchu. Zestaw typowo do kd. Set na monitorach, magnat supreme, monitor audio 100, 50 i c150, albo indiana line nota 260x, 240x i 740x. No i rzecz jasna sub do kompletu.

Do powyższych monitorów pod względem mocy spokojnie wystarczy amplituner slim, ale zawsze jeśli będzie możliwość postawienia klasycznego amplitunera, będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 cm to zdecydowanie za mało. 

Co jest z tymi szafkami w ostatnim czasie? W tym miesiącu to już któryś temat , a od listopada nasty gdzie szafka RTV jest na dwie książki. To są jaja. 

Marantz zagra gorzej ale przy tych kolumnach nieznacznie. Jest jeszcze model Yamaha rx602. Też całkiem ciekawy. Gra deczko jaśniej co może być ok w tej konfiguracji.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lolek90 napisał:

Szafkę kupowałem przed remontem pokoju i niestety przed planem na kd. W takim wypadku będę szedł w amplituner klasycznych rozmiarów, który postawię na półce a TV wyląduje na ścianie. Dzięki za pomoc ;)

I bardzo dobrze bo taki amplituner zagra dużo lepiej od slima a te 2 cm luzu to i tak byłoby za mało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

a od listopada nasty gdzie szafka RTV jest na dwie książki. To są jaja.

Taka moda,minimalizm itp.Znajomy jak usłyszał jaki sprzęt chcę wstawić do salonu(Onkyo rz830+Polki s55set+dwa suby) to skomentował, dosłownie, cytuję"teraz tak się nie robi,to już nie modne,teraz daję się listwę pod tv +subwoofer" i w obecnych czasach takie jest częste podejście ludzi do tematu audio,mebli,itp.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta moda musie skończy i zostaniesz nadziewanym dźwiękiem i nie modnym sprzętem. A klasyczne amplitunery są ponad czasowe. Kolumny także. Jak ktoś mówi że to nie modne to znaczy że chodzi do salonu piękności :)

rozumiemy się :):)

15 godzin temu, Lolek90 napisał:

Szafkę kupowałem przed remontem pokoju i niestety przed planem na kd. W takim wypadku będę szedł w amplituner klasycznych rozmiarów, który postawię na półce a TV wyląduje na ścianie. Dzięki za pomoc ;)

I bardzo dobrze. Dzięki temu amplituner będzie miał najlepszą możliwą wentylację.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...