Skocz do zawartości

Laik pyta.


ShareAze

Recommended Posts

He,cześć i czołem.

Na wstępie przepraszam za wtórne pytanie. Wiem jak to jest,kiedy czujesz, że Twoja grupa i forum jest zaśmiecane.

Z muzyką wychowywałem się od dziecka. Dopiero chwile temu poczułem, że chciałbym coś więcej. W chwili obecnej słucham muzyki na laptopie lub telefonie.

Kilka dni temu wybrałem się do pobliskich sklepów z elektroniką. Ale zbyt ciekawych rzeczy nie znalazł lub nie potrafię ich szukać. Nie wiem na co zwracać uwagę w wyszczególnionych parametrach.

Szukam wieży, Małej kompaktowej. Nie mam możliwości aby rozstawiać głośników po salonie. W trakcie remontu nie wiedziałem, że będę chciał mieć sprzed stereo. Z tego też powodu nie mam możliwości zamaskowania okablowania. 

Szukam sprzętu głównie do słuchania muzyki typu: Iron Maiden, Kat, Slayer itd.

Budżet który mogę przeznaczyć na te strefę to 2000 PLN.

Bardzo proszę o wszelkie wskazówki!

 

Pozdrawiam ShareAze

Edytowano przez ShareAze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ShareAze napisał:

Szukam wieży, Małej kompaktowej. Nie mam możliwości aby rozstawiać głośników po salonie. W trakcie remontu nie wiedziałem, że będę chciał mieć sprzed stereo. Z tego też powodu nie mam możliwości zamaskowania okablowania. 

 

Czyli caly zestaw ma stac w jednym miejscu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zrobiłem zdjęcie podglądowe. Mebla na którym ma stanąć sprzęt. Przepraszam za bałagan😐 W pierwszej chwili chciałem wszystko ustawić na tej półce przy ziemi. Ale doszedłem do wniosku, że chyba będzie lepiej ustawić na blacie i rozstawić kolumny. Jak myślicie?

Ps. Chcę się zamknąć w 2000 PLN.

komoda.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamiast wieży mini lepiej kupić wzmacniacz cyfrowy taki jak np, SMSL Q5pro i do niego Google Chromecast Audio. Chromecasta  obsłużysz telefonem z Androidem i masz w nim serwisy streamingowe, radio internetowe i streamowanie plików po sieci. Do tego dobrze kupić za resztę możliwie najlepsze kolumny np. jakieś używane. Wtedy żaden zestaw mini nie ma żadnego porównania do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, seba3002 napisał:

A Tv na jakiej masz wysokości 🙄? I zgadzam się w 100% z kolegą @MobyDick🙂. No i jeszcze warto by zrobić porządek na tej szafce 😉.

Nie wątpliwe zrobię:) Zapomniałem wspomnieć o fakcie, że zależy mi na odsłuchu CD. Nie jest to konieczne ale bardzo chciałbym. A jakie głośniki polecacie do tego zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, zę SMSL Q5pro to dobry pomysł. Lecz jeżeli chodzi o jego walory estetyczne nie za bardzo mi się podoba. Żebyśmy mieli jawność wiem, że budżet jest ograniczony. Ale czy w tej kasie nie znajdę czegoś fajnego i estetycznego z mini wież lub osobno kolumn i wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo mały, jednak jego wykonanie jest daleko lepsze niż wież mini. Zamiast plastiku udającego metal i stalowej blachy dostajesz  obudowę w całości z anodyzowanego aluminium a front to frezowany CNC płat metalu. Pokrętło i przycisk są również aluminiowe. Do tego wszystkie złącza elektryczne dźwięku są złocone. Jest robiony w trzech wersjach kolorystycznych. Własnie jego warto postawić na blacie i nie będzie tam szpecił. On naprawdę bardzo fajnie wygląda na żywo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/33029745991.html

HTB1H1s7bf1G3KVjSZFkq6yK4XXaR.jpg

trzeba do ceny doliczyć transport DHL-em ~170 zł + 23% Vatu ( prawie pewne ) i chyba 50 zł za odprawę celną dla DHL.

Ewentualnie taniej bez dedykowanego zasilacza:

https://pl.aliexpress.com/item/32417096558.html

lub

https://pl.aliexpress.com/item/32594479261.html

+ zasilacz o mniejszej mocy za jakieś 70-80 zł osobno .

Nie wiem jednak jak to gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...