Skocz do zawartości

Głośniki 5.0 jakie wybrać?


Grzegorz123

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

 

planuję zakup kina 5.1. Na razie skłaniam się do zakupu:

  • Amplituner Yamaha RX-V685;
  • Sub Klipsch R-12SW.

 

Mam dylemat co do głośników 5.0. Kwota na głośniki to tak z 2 do 3 tys. zł. Fajnie jakby były jakieś sensowne, jednocześnie niewielkich rozmiarów. Kino będzie w 90% wykorzystywane do oglądania filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję albo Indiana Line Nota 550X Set, albo polska konstrukcja Pylon Audio Pearl 25 Set. Do kina domowego dobrze sprawdzą się także Polk Audio T531. Natomiast w temacie elektroniki sugerowałbym spojrzeć także na Onkyo TX-NR696 lub tańszy, ale niewiele gorszy TX-NR686.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobry subwoofer w kinie to podstawa,ale nie takim kosztem by przy oszczędzić na kolumnach i brać te Jamo.Koledzy podali Ci propozycje sprawdzonych kolumn, które warto rozważyć,co do subwoofera, oprócz Klipscha jest jeszcze Heco Aurora sub 30a,albo jak masz miejsce gdzie postawić to 2xMagnat sub 302a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Jamo pojawiło się z uwagi na wcześniejszy wpis na tym forum:

... Ciekawą opcją jest również polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 oraz najnowsza konfiguracja Jamo S 807 HCS . W przypadku Jamo w bardzo prosty i niedrogi sposób możemy rozszerzyć możliwości systemu o Dolby Atmos poprzez zastosowanie kolumn Jamo S 8 ATM..."

 

A co sądzicie o tych zestawach? Jaki amplituner do nw. zestawów?

Focal Sib Evo 5.1.2 lub Focal Sib  5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 o 19:02, Grzegorz123 napisał:

U mnie Jamo pojawiło się z uwagi na wcześniejszy wpis na tym forum:

... Ciekawą opcją jest również polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 oraz najnowsza konfiguracja Jamo S 807 HCS . W przypadku Jamo w bardzo prosty i niedrogi sposób możemy rozszerzyć możliwości systemu o Dolby Atmos poprzez zastosowanie kolumn Jamo S 8 ATM..."

 

A co sądzicie o tych zestawach? Jaki amplituner do nw. zestawów?

Focal Sib Evo 5.1.2 lub Focal Sib  5.1

Kto to pisał?? Ło matko.

Dnia 10.12.2019 o 20:32, Grzegorz123 napisał:

Jaka kwota to minimum przyzwoitości na kolumny?

Na początku panowałem przeznaczyć 5 tys. na zestaw, coś czuję, że tyle to na kolumny wydam ;). Te zestawy sobie odpuścić? Focal Sib Evo 5.1.2 lub Focal Sib  5.1

Ale to celujesz w takie małe zestawy? Za 5k kupisz zestaw oparty o duże kolumny. Lepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...