Skocz do zawartości

Wymiana starych klocków na all-in-one 5-6 tys? Ma to sens?


Michal C

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Zwracam się do Was z gorącą prośbą o pomoc w moim przemyśleniach i ewentualnym wyborze. Większość z Was przesłuchała duuużoo więcej sprzętu niż ja przez swoje życie :)

W salonie ok 25m2 z otwarą kuchnią mam:

- kolumny podłogowe B&W 603 S3

- wzmacniacz Primare A20 mk2 2x70W 8Ohm dwa monoblocki

- CD Marantz 6004

- streamer Yamaha NP-S303

- odnowiony i ładnie grający gramofon Dual 721 z wkładką Shure V15 Type III

- przedwzmacniacz gramofonowy Art DJ PRE II

- telewizor podłączony do Primare przez Fiio D03 

- słuchawki Sennheiser RS180 podłączone do wyjścia PREOUT Primare

w sumie dużo kabli i zasilaczy....

 

Sprzęt służy jako podstawowe audio dla telewizora oraz do słuchania. Primare wydaje się dawać rady z napędzeniem tych kolumn - dźwięk mi odpowiada, głośność w zupełności wystarczająca (rzadko przekraczam pół skali)

Muzyka której słucham to w zasadzie prawie wszystko. Instrumenty (Jazz, pianino), rock, hip-hop, drum&bass też czasami. Lubię dobry bas - Marcus Miler, Victor Wooten, nie pogardzę też dobrym wokalem. No w sumie prawie wszystko :)

 

Co mi chodzi po głowie? - Wymiana części z tych klocków na jedno urządzenie all-in-one za ok 5000-6000 tys

- kolumny oraz CD zostają

- zamienić Primare, przedwzmacniacz gramofonowy, FiiO D03 oraz streamer Yamaha na jedno urządzenie all-in-one.

- moje wstępne typy:

 = nowy Marantz PM7000N

 = NAD C368 (ew C388 ale to już drożej) + moduł BluOS

 = Cyrus ONE Cast

 

Zależy mi na tym, żeby dźwięk z nowego rozwiązania nie był gorszy od obecnego, pewnie w przypadku gramofonu i telewizora i tak będzie lepszy. Potrzebuję czegoś co w miarę dobrze zgra się z kolumnami. Dodatkowo zależy mi na wyjściu PREAMP ze wzmacniacza do podłączenia słuchawek RS180 (czy nowy Marantz to zapewnia przez wyjście RECORDER ?

 

Pozdrawiam serdecznie,
Michał

 

P.S. Dziękuję q21 za dotychczasowe uwagi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAD c658 w sumie trochę kusi. Nie miałbym co prawda jednego 'klocka' tylko dwa, ale jakość dźwięku z tych dwóch (Primare jako wzmacniacz + robiący wszystko C658) byłaby pewnie lepsza niż z jednego urządzenia all-in-one. Naciągnąć trochę budżet i kupić jeszcze kartę MDC-HDM2 do której podpiąć 3 urządzenia AV i TV na wyjście...? Dźwięk też byłby pewnie lepszy niż z wyjścia optycznego z TV...

Ma ktoś c658? Przejrzałem cały wątek na https://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/3038854-official-nad-c658-thread.html - trochę ludzie narzekają, ale parę poprawek już wydali przez ostatni rok - także wydaje się, że jest to już całkiem dopracowany product. No i Dirac może być też ciekawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza NAD C368, Cyrus One Cast i Marantz PM7000N, może spójrz także na Primare I15 Prisma, szczególnie jeśli odpowiada Ci charakter grania Primare.

A najlepiej wpadnij do nas na odsłuchy, mamy wszystko powyższe urządzenia, porównasz je w jednym miejscu a które będziesz chciał, wypożyczysz do domu. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod gramofon to skłaniałbym się raczej w kierunku PM7000N - ma bardzo przyzwoitą sekcję Phono, chyba tą samą co w PM8006. NAD C368 z BluOS to przede wszystkim bardzo dobre funkcje sieciowe. Jak dla mnie absolutny top na poziomie z Sonosem, ale ludzie narzekają na sekcję analogową, tak więc sprawdź ze swoim gramofonem zanim kupisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - dzisiaj posiedziałem z 1,5h-2h i porównywałem to co mam u siebie (tam gdzie możliwe Tidal HiFi lub Master). 

Pod Primare podpięte: CD Marantz 6004, gramofon Dual 721 wkładka Shure V15 przez Art DJ Pre II, streamer Yamaha NP-S303 i telefon z Dragonfly Cobalt.

1) Nick Cave - Red Right Hand

- najsłabiej Yamaha NP-S303

- CD całkiem dobrze - nawet bardzo dobrze - podpięte analogiem bo Primare A20 to tylko analog.

- najlepiej telefon przez Dragonfly Cobalt - chociaż tylko ciut lepiej niż CD

2) Dire Straits - Money for Nothing

- nasjłabiej znowu Yamaha

- telefon 2-gie miejsce

- wyraźnie wygrał Dual na LP

3) Breakout - Gdybym był wichrem

- Yamaha znowu najsłabiej

- 2-gie miejsce Dual i LP - nie wiem czy to wina słabo nagranej płyty czy przedwzmacniacza Art DJ Pre II ???

- wygrywa telefon z Dragonfly Cobalt

 

Generalnie słuchałem paru innych kawałków i telefon z Cobaltem 'rozwala' Yamahę - wszytko słuchane przez Tidal. Większa przestrzeń, dynamika i selekcja dźwięków. Czasami ciut za dużo góry.... - no ale nowiutki jest - może coś się zmieni....

 

Jak się tego nie porówna to wszystko niby gra całkiem OK. Ale jak się porówna na tym samym utworze to zaczyna być słychać różnicę :)

Co jak co, ale Cobalt robi fajną robotę :)


Wynika z tego, że jest co poprawiać. Chociaż powoli zaciera się pierwotny zamysł zmniejszenia ilości klocków :(

Pzdr,
Michał

 

Edytowano przez Michal C
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie u ciebie to mamy do czynienia ze zlepkiem sprzętu. Jak mniemam to zbierałes go partiami i dokładałes kolejne segmenty.

Ciekawi mnie kwestia że primare odpowiada ci dźwiękowo z bowersami. Mi to połączenie nie leży i jak bym miał ci coś doradzić to szedł bym w Cyrus cast. Tu połączenie było by lepsze. Ale jeśli chcesz zostać róży obecnym go faktycznie i15 prisma.

Pozostaje do twojej dyspozycji.

Zapraszam na odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare i Bowersy kupiłem już dosyć dawno - 18 czy 19 lat temu :) Przyzwyczaiłem się do tego dźwięku a i nie miałem okazji słuchać innych zestawów za bardzo. Kiedyś kolaga wpadł z równie starym chyba Rotelem (nie pamiętam jaki model) i Bowersy lepiej grały z Primare.

Zastanawiam się dalej nad urządzeniem all-in-one, ale w sumie za około 5-6 tyś to tylko Marantz PM7000N spełnia moje wymagania - nie wiem tylko jak się zgra z Bowersami.

- Cyrus One Cast - ciut za mało złącz i nie przekonuje mnie Google cast - wolę inne rozwiązania - Musiccast mi odpowiada i czegoś podobnego szukam.

- Primare I15 Prisma - brak phono (to mógłym przeżyć), ale nie ma opcji podłączenia słuchawek, nie ma PRE OUT - a to muszę mieć

- NAD 368 lub 388 też spełnia wymagania, ale sam nie jestem przekonany.

 

W sumie najbardziej rozwojową opcją jest kupienie NAD C658 i podłączenie pod Primare. W przyszłości mógłbym Primare zastąpić jakąś końcówką mocy.

Jak wypada wejście phono w tym NADzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do dyspozycji masz dirac live. :)

potrafi to zdziałać na prawdę wiele. Nie testowałem na tymu rządzeniu ale na arcamie. Różnica olbrzymia.

czy ktoś miał przyjemność tudzież nieprzyjemność dłużej obsługiwać tego nada z poziomu aplikacji? Bo ja tego nie robiłem. Ciekaw jestem jak pod tym kątem stoi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...