Skocz do zawartości

Zestaw do salonu za ~3k Denon + Wilson


Marcin2186

Recommended Posts

Hej

Chcemy z żoną kupić do salonu sprzęt grający i potrzebujemy Waszej porady.

W sklepie Denon w poznaniu wybraliśmy taki zestaw:

Amplituner Denon Ceol N10 + dwie kolumny Wilson Raptor 5

Cena za zestaw po zniżce salonowej wyszła 3300zł.

Zależy nam na tych wszystkich funkcjach typu airplay dla wygody korzystania.

Co sądzicie o takim zestawie?

Będzie działał poprawnie itp? Trochę zacząłem czytać ale nie znam się za bardzo na dopasowywaniu impedancji kolumn a nie chciałbym się rozczarować zakupem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchaliśmy. Przełączali nam na żywo kolumny z zestawu Denona czyli SC-N10, potem Raptor 3 i na koniec Raptor 5

Nie potrzebujemy CD. Salon około 24m2. Zaczęliśmy od 2500 ale tak trochę nas namówili przełączaniem na wyższej jakości kolumny że doszliśmy do tych 3300. Ale powiedzmy że budżet raczej koło 3000.

Generalnie chcemy to podłączyć pod TV ale też odpalać coś z airplay. Mi się na początku ten zestaw podstawowy z SC-N10 nawet podobał ale miałem wrażenie po przełączaniu na Raptory że te denony grają stłumione jakby ktoś na nie siatkę założył. Magia przełącznicy salonowej....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te oryginalne kolumny z tych zestawow ze wszystkich firm graja slabo. Kolumny celujecie raczej w podstawkowe niz podlogowe?

Jezeli mialbym wybierac z firmy Denon do tak duzego pomieszczenia majac oczywiscie na uwadze funkcjonalnosc na ktorej Wam zalezy i wielkosc pomieszczenia to ten amplituner:

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON/AMPLITUNERY-STEREO/DRA-800H?bid

To jest drozej, ale zdecydownie lepsza jakosc dzwieku w porownaniu do SC-N10.

 A tak swoja droga to chcieli Was w salonie troche naciagnac z ta cena za ten zestaw bo przez internet mozna go kupic za 2800zl.

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON/AMPLITUNERY-STEREO/DRA-800H?bid

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do 25m2 sugerowałbym zdecydowanie klasyczny amplituner sieciowy, RCDN-10 to bardzo dobre urządzenie, ale idealnie sprawdzi się z monitorkami i W mniejszym pomieszczeniu. Moja propozycja to Onkyo TX-8250 w połączeniu z Pylon Audio Pearl 25. Zestaw spokojnie zmieści się w założonym budżecie, masz bardzo nowoczesny amplituner z wystarczającą mocą i porządne, polskie kolumny. Zestaw taki zapewni bardzo spójny, dynamiczny, uniwersalny dźwięk.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...