Skocz do zawartości

DSD z komputera do amplitunera


Drago_02

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące plików DSD. Chciałbym używać komputera jako odtwarzacza. Używam AIMP który świetnie sobie z DSD radzi. Amplituner którego używam to Denon 6500h. Po podłączeniu pendrive z plikami DSD do Denon amplituner rozpoznaje pliki i je odtwarza bez problemu. Pytanie jak podłączyć kompa do amplitunera żeby przesłać pliki tak żeby Denon rozpoznał je jako DSD (jaka karta ? poprzez HDMI ?). Będę wdzięczny za sugestie i w miarę łopatologiczne wyjaśnienie. 

Pozdrawiam

Robert 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki, nie wiedziałem dziękuję za spostrzeżenie. Możesz zasugerować jakiego programu użyć ? 

S-Works rozumiem ,że masz na myśli podłączenie dysku prosto do amplitunera ?

Bluetooth z tego co się orientuję wprowadza dodatkowe zakłócenia (szumy) a chciałbym tego uniknąć , jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Kabel optyczny nie próbowałem, ale tak jak pisałem chciałby przesyłać pliki z komputera musiałbym się zaopatrzyć w wyjście optyczne (da się zrobić) tylko czy aby na pewno tego rodzaju sygnał (DSD) można przesłać przez optyka ? Przykładowy plik   ([DSF] [5:28] Phil Collins - A1 In The Air Tonight </5644 kHz/11290 kbps/441,63 MB/>)  Może to ktoś potwierdzić ?  

A co HDMI ? Mam niewielki starszy komputer który chce przeznaczyć do odtwarzacz plików muzycznych oraz filmów czy też koncertów  po za wyjściem analogowym z karty muzycznej i VGA z grafiki (obie karty wbudowane) komputer nie posiada wyjść cyfrowych. Zastanawiam się czy można by zainstalować dodatkową kartę graficzną z wyjściem HDMI 1.4 lub nowszym przez które można by przesłać sygnał cyfrowy do amplitunera. Czy pozwoliłoby to na odtwarzanie filmów 4K i wielokanałowego dźwięku oraz DSD ? Pewnie sam do tego dojdę prędzej czy później ale z chęcią zapoznam się z Waszymi sugestiami/doświadczeniami.

Dzięki i pozdrawiam   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Drago_02 napisał:

Kabel optyczny nie próbowałem, ale tak jak pisałem chciałby przesyłać pliki z komputera musiałbym się zaopatrzyć w wyjście optyczne (da się zrobić) tylko czy aby na pewno tego rodzaju sygnał (DSD) można przesłać przez optyka ?

Sorry,zagalopowałem się bo w moim macbook-u mam optyka w gniazdku słuchawkowym a w PC-tach tego raczej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Drago_02 napisał:

Możesz zasugerować jakiego programu użyć ?

Najbardziej popularny jest Foobar 2000, ale wymaga instalacji dodatkowych wtyczek i konfiguracji. Jeśli nie chcesz się męczyć z konfiguracją to TuneBrowser, odtwarza DSD od razu po instalacji. Mogą też być Audirvana, Jriver i chyba Jplay.
Sygnału DSD nie można przesłać przez optyka, w Twoim przypadku najlepiej skorzystać z wyjścia usb. Jeśli amplituner nie ma wejścia USB audio, to możesz zastosować konwerter USB-SPDiF. Na przykład taki:

https://www.q21.pl/m2tech-hiface-two.html

Ale nie wiem, czy można w ten sposób przesłać DSD.

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...