Skocz do zawartości

NAIM NAIT XS2 vs NAIM SUPERUNITY


ceerpee

Recommended Posts

Cześć,

Długo szukałem wzmacniacza do swoich Focali Aria 926 i po kilku odsłuchach faworytem jest NAIM Nait XS2.

W zasadzie już zabierałem się za zamówienie, do znalezienia już tylko DAC a tu pojawiała się oferta używanego NAIM's SuperUnity All-in-one za cenę mniejszą niż nówka XS2 ;)

Co sądzicie o takim rozwiązaniu - pójść raczej w używany sprzęt dwie półki wyżej czy zostać przy nowym?

Sprzętu używam głównie do streamingu Spotify/Tidal/Airplay oraz podpięcia do TV w salonie (salon 30 m2, wysokosc 3,2m)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę po tego Superuniti i posłucham... generalnie zawsze wychodziłem z założenia ze co jest do wszystkiego (all-in-one) jest do niczego 😉 ale jakos perspektywa załatwienia tematu za jednym zamachem (wzmak + żródło) mnie przekonuje.

Jak oceniacie sam wzmacniacz w tym Superuniti względem XS2?

Na jednym z forów w zasadzie postawiono mi wybór między jakością (XS2) a funkcjonalnością (SU) - rzeczywiście  tak to wygląda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście funkcjonalność Superuniti jest większa, ale dźwiękowo lepiej wypadnie NAIT XS2. Dodatkowo Superuniti jest już urządzeniem nie nowym ze swoimi pewnymi ograniczeniami, niestety cześć odtwarzacze sieciowe starzeją się. Ja osobiście na Twoim miejscu wolałbym zakupić XS2 i nawet tańszy odtwarzacz sieciowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Q21 napisał:

Oczywiście funkcjonalność Superuniti jest większa, ale dźwiękowo lepiej wypadnie NAIT XS2. Dodatkowo Superuniti jest już urządzeniem nie nowym ze swoimi pewnymi ograniczeniami, niestety cześć odtwarzacze sieciowe starzeją się. Ja osobiście na Twoim miejscu wolałbym zakupić XS2 i nawet tańszy odtwarzacz sieciowy.

Dzięki za odpowiedź! Jakie ograniczenia masz tutaj na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 08:50, ceerpee napisał:

Dzięki za odpowiedź! Jakie ograniczenia masz tutaj na myśli?

Mam na myśli stare oprogramowanie, które za chwile nie będzie już wspierane. A jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, to może lepiej Supernait 2, mamy ostatni egzemplarz ex-demo, zrobimy Ci dobrą cenę. To będzie rozwiązanie bezkompromisowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...