Skocz do zawartości

Zestaw 5.1.2 do Yamaha RX2080


Adas2245

Recommended Posts

Kupiłem amplituner Yamaha RX2080 od kolegi, który musiał zmienić konfigurację. 

Jakie głośniki mogę dobrać do niego? Mam budżet 13000 zł na 5.1 ewentualnie 5.1.2 jeżeli upycham je w salonie 18m2. Chciałbym fronty pełnowymiarowe. 

Do kolumn proszę o polecenie wzmacniacza. Tutaj mam 5000 zł do wydania. 

Słucham każdego rodzaju muzyki, od trance po rap i rocka, za wyjątkiem heavy metalu. 

Jakie kable do tego? 

Z góry wszystkim dziękuję za porady. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do amplitunera Yamahy proponowałbym kolumny o łagodniejszym temperamencie, grające trochę cieplej np. Pylon Diamond 25, Kef Q750 czy Dynaudio Emit 30. To kolumny muzykalne, stosunkowo niewielkie więc będą się dobrze czuły w takim metrażu. Mają spory potencjał nie tylko w kinie ale i w hifi. Każda z nich ma możliwość rozbudowania do pełnego kina domowego z jednej serii. Amplituner Yamahy ma wyjścia pre out więc można dodatkowo rozbudować system dodając dobre zasilanie kolumn przednich. Zyskamy na pewno przy stereo. Mógłby to być Audiolab 6000A lub Atoll IN100.

Myślę, że system Atmos w takim metrażu nie bardzo ma sens, chyba że masz możliwość montażu głośników sufitowych w zabudowie.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świetny budżet i znakomicie rozdzieliles go na kolumny i wzmacniacz. Brawo. Widać że nie jesteś świeżakiem 😛

nie zostaje mi nic innego jak zaprosić cię na odsłuch i po wybór na własnym odsłuchu.

to co mogę ci doradzić na odległość to sprawdzenie setów opartych o fyne audio f501, opera grand mezza, kef q750 czy dynaudio emit 30. 

końcówka mocy czy też wzmacniacz to już propozycja przy finalnym wybraniu kolumn.

Pozostaje do twojej dyspozycji w przypadku wycen i pytań.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...