Skocz do zawartości

Banalny nie banalny problem Pioneer vsx-417 + Polk t50


Skibi

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, 

Okazuje się że przekonanie o mojej podstawowej znajomości sprzętów elektronicznych jest mocną przesadą, otóż nie jestem w stanie spowodować chodź by pisku/szumu z połączenia tv Samsung UE55M5672AU --kabel optyczny / czincz --- Pioneer vsx-417 ---Polk audio t50. Zaczynam obawiac, że nowe głośniki okazały się być używane i uszkodzone.

Bardzo proszę o pomoc zdaje się że zrobiłem wszystkie kombinacje i dalej nic.

Tv przełączyłem na wyjście audio/optyczne zmieniłem ustawienia formatu dźwięku cyfrowego na PCM bo podobno niektóre amplitunery tylko takie lubią. Natomiast jako że polk t50 mają impedancje 6 ohm na amplitunerze przestawiłem również na 6ohm, signal select analog lub auto naprzemiennie

Starałem się też zmienić źródło nadawania na Pioneer Dv-300 poprzez czincz jednak w dalszym ciągu nie przyniosło to żadnego efektu.

Nie muszę się chyba przyznawać że dopiero rozpoczynam swoją drogę z odsłuchem na wyższym poziomie niż ten z głośników tv.

Pozdrawiam i dziękuję że wszelkie rady i konstruktywną krytykę.

IMG_20191208_101601.jpg

IMG_20191208_101630.jpg

IMG_20191208_101714.jpg

IMG_20191208_102123.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak sprawdzałem poszczególne kanały, czy cokolwiek słychać, zdjęcie zostało zrobione na właśnie takim ustawieniu. Koniec końców udało się rozwiązać problem okazało się że połączenie amplituner głośniki na poziomie kabli nie grało. Kable były pożyczone i okazały się (mimo doskonałego stanu ) niewydolne. Podłączenie nowych całkowicie odmieniło sprawę. Nareszcie działa 😆 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...