Skocz do zawartości

Wybór kina domowego, czy wchodzić w amplituner slim?


arkusa

Recommended Posts

Witam

Mam szafkę pod telewizorem gdzie jest miejsca na wysokość 162mm, czy jest sens ładować tam slima? Marantz lub yamaha, zostanie mi 5cm luzu

Czy różnica w dzwięku będzie duża w porównaniu do yamahy 685 czy denona x2600

salon mam 30m2 z kuchnią półotwartą i przedpokojem, budżet 5-6tys

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , większej obudowie jest więcej audiofilskiego powietrza ☺

Jeszcze lepiej jakby obudowa miała 50 cm wysokości.  

 

W dobie mikroprocesorów  i cyfrowych końcówek mocy nie ma sensu budować wielkich klocków 

Wiele gniazd wejść z tyłu już się nie montuje ( s- video , komponent itp ) 

 

Preferujesz telefony komórkowe w wysokiej obudowie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam amplituner slim marantza. Niestety nie miałem okazji porównać go do jego większych braci. Ale moim skromnym zdaniem do niewielkiego pomieszczenia i do niewymagających kolumn w zupełności taki sprzęt wystarczy. A jeśli ktoś chce więcej mocy zawsze w przyszłości można wykorzystać końcówkę mocy do napedzenia przednich kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Tak , większej obudowie jest więcej audiofilskiego powietrza ☺

Jeszcze lepiej jakby obudowa miała 50 cm wysokości.  

 

W dobie mikroprocesorów  i cyfrowych końcówek mocy nie ma sensu budować wielkich klocków 

Wiele gniazd wejść z tyłu już się nie montuje ( s- video , komponent itp ) 

 

Preferujesz telefony komórkowe w wysokiej obudowie ? 

Człowieku o czym ty w ogóle mówisz nie porównujemy tu mniejszych wzmacniaczy w klasie d. Tylko amplitunery kina domowego miałem okazję słuchać dużego jak i małego brata Yamahy różnica na korzyść większego była duża. Tak samo porównywanie sprzętu audio do telefonu komórkowego ręce opadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek72 napisał:

Nic nie stracisz , naleśniki są O.K ☺

Jak zmienisz meble dołożysz wzmacniacz , który będzie robił za końcówkę mocy.  Wyjdzie lepiej jak sam amplituner np. Onkyo 

 

Jestem za. Chociaż tutaj zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że dokładnie wzmacniacza czy też końcówki mocy nie wnosi zbyt wiele bo tanie ampy maja słabe pre outy. Ja natomiast uważam, że ma to sens z uwagi choćby na to, że na bazie tego wzmaka można budować fajne stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba amplitunery to podobna półka aczkolwiek inne brzmienie. Jeżeli większy nacisk kładziesz na kino to raczej powinieneś celować w Yamahę. Kolejnym plusem jaki przemawia za tym amplitunerem jest to, że posiada on wyjścia pre, co daje na przyszłość rozbudowania kina domowego o wzmacniacz stereo. A dobór kolumn to już kwestia indywidualna i powinna być poprzedzona odsłuchem. Pozdrawiam 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 o 15:05, arkusa napisał:

jak ma stać na szafce to pójdę w denon AVR-X2600H lub yamaha RX-V685

Gorzej będzie z głośnikami żeby było dobrze i zmieścić się w budżecie-  heco, indiana, pylon, monitor?

Pytanie do S4home, jak z terminami na odsłuchy?

 

Są. Zapraszam do kontaktu. Odsluchasz i wtedy sam podejmiesz decyzję czy i do czego ewentualnie dokładać.

Inaczej nikt ci drogi nie wskaże.

 

2 godziny temu, arkusa napisał:

Jakich głośników nie łączyć z Yamahą?

Czy to dobre połączenie: Melodika bl410, Indiana Tesi, Pylon pearl, 

To też zobaczysz przy odsłuchu i dlaczego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...