Skocz do zawartości

Klipsch RP-150M czy RP-240S


Recommended Posts

Witam,

Zamierzam zbudowac system 7.1.2 w salonie o powierzchni okolo 33m2. Uklad glosnikow jak na rysunku pogladowym. Niestety nie mam mozliwosci zainstalowania glosnikow surround (zarowno tylnych jak i bocznych) nizej niz okolo 210-230 cm nad podloga. Moje pytanie brzmi, czy biorac pod uwage uklad i metraz, lepiej zastosowac bipolarne RP-240s i lekko je pochylic do dolu (a moze nie trzeba ich pochylac), czy lepiej monopolarne RP-150M skierowane w strone sluchacza? Pytanie drugie, dotyczace glosnikow atmos: Czy umieszczenie RP-500SA na kolumnach przednich, tak zeby dzwiek odbijal sie od sufitu, jest dobrym pomyslem? W oficjalnej instrukcji informacje sa bardzo lakoniczne. Na forum Klipsch temat byl walkowany, ale zapytania dotyczyly raczej mniejszych pomieszczen, wiec nie uzyskalem konkretnej odpowiedzi.

Surround.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od głośników Atmos RP-500SA, oczywiście lepszą sytuacją jest mniejsze i zamknięte pomieszczenie, ale w Twoim także powinny dać radę, możesz u nas wypożyczyć lub zakupić i sprawdzić, jak się nie sprawdzą, to po prostu oddasz.

Co do kolumn efektowych zastosowałbym RP-402S i zamontował je w rogach za kanapą. Taka konfiguracja stworzy bardzo dobrą przestrzeń.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wszystkim za porady i sugestie. Z tym Atmosem to mnie zaskoczyliscie Kubad, Markcox i S4Home, bo duzo dobrego o tym slyszalem (jak powiedzial jeden recenzent na YT - „it’s totally different world”), ale najwyrazniej to po prostu marketing. Niestety Markcox, mam bardzo ograniczone mozliwosci innego ustawienia, moge ewentualnie pomyslec o przeciagnieciu kabla na tyl, chociaz jest juz niestety po tynkach i ciezko teraz cokolwiek zmieniac (chyba, ze nad podwieszanym sufitem, ktory dopiero ma powstac). Dzieki Q21 za propozycje, byc moze w przyszlosci skorzystam, zeby sie przekonac jak to jest z tym 7.1.2, choc do Pabianic mam troche daleko :)

A zatem bede szedl w kolumny bipolarne, a co do ustawienia to po prostu poeksperymentuje. Atmosa byc moze kiedys przetestuje, ale nie spodziewam sie cudow ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sufit podwieszany dopiero ma powstać, to idealny moment na to, żeby atmosa zamontować tak, jak Bóg przykazał ;)  w suficie właśnie. 

19 minut temu, Mariusz Funkcjonariusz napisał:

bo duzo dobrego o tym slyszalem (jak powiedzial jeden recenzent na YT - „it’s totally different world”)

ciekawe, kto sponsorował tą recenzję.

W każdym razie z tym odbijanym jest za dużo zachodu. Musiałbyś przede wszystkim porobić pomiary, kąty odbić, żeby odpowiednio ustawić kolumny, jak i samą kanapę, żeby dźwięk dobrze "trafił", a i tak efekt będzie nieporównywalny do atmosa umieszczonego bezpośrednio w suficie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tym, zeby przeciagnac dodatkowe kable i zastosowac glosniki w suficie. Niestety az 2 problemy stoja na przeszkodzie: 1. Powrzechnie znany problem - "Wspolczynnik akceptacji zony" - w tym wypadku na dodatkowe kucie w scianie, ktory jest krytycznie niski :D 2. W suficie beda maty grzewcze, ktore bardzo mocno ograniczaja mozliwosc zastosowania glosnikow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...