Skocz do zawartości

Jaki gramofon do Yamaha rx 396rds


Recommended Posts

Cześć,

Posiadam amplituner Yamaha rx 396rds i chciałbym do niego dobrać jakiś gramofon. Niestety nie znam się za bardzo na gramofonach, a nie chciałbym stracić pieniędzy na coś co nie będzie w pełni działać  z moim amplitunerem. Prosiłbym o jakieś porady w kupnie gramofonu lub linki do aukcji z polecanymi przez was gramofonami. Cena w jakiej bym chciał się zmieścić to około 500 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest reszta toru? @tomek4446mógłby poleć jakiegoś technicsa.

Polecam tego sprzedawcę, bardzo dobry fachowiec, jeżeli chodzi o drapaki. Cena trochę ponad budżet, ale uważam, że warto. 

https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-sl-bd3-komplet-przeg-3-8682729161

https://allegro.pl/oferta/gramofon-nordmende-rp-1050-komp-przeg-paskowy-8736796338

https://allegro.pl/oferta/gramofon-benytone-mp-3200-japan-kmpl-przeglad-8736781247

https://allegro.pl/oferta/gramofon-wega-jps-350p-sony-ps-3300-japan-8736771712

Ten ostatni model posiadam osobiście, czyli Wega jps 350 i od tego właśnie sprzedawcy 😁 Moim zadaniem, bardzo dobry gramofon. Porównywałem Wege z Technicsem (niestety nie pamiętam modelu), to Technics wydał mi się zabaweczka. Obudowa plastikowa no i sama waga gramofonu, lekki... Ale Technics nie robił złych gramofonów. Pomimo lekkiej wagi.

Tak naprawdę to co odpowiada za dźwięk, to wkładka. To ona determinuje dźwięk. W dalszej kolejności przedwzmacniacz, kolumny i wzmacniacz. Sam gramofon to mechanika. 

W przypadku 1 Technicsa, nie wiem jakie wkładki można polecić, ale tu liczyłbym na @tomek4446  i @Audio Autonomy

Czasem warto dopłacić i kupić sprzęt ze sprawdzonego źródła. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. 😁 Gramofon podłączasz pod phono przewodem 2x RCA - 2x RCA. Ale tylko pod phono i żadne inne gniazdo!!!

  Przedwzmacniacz gramofonowy możesz dokupić sobie później, jak się osłuchasz. Za np 2 miesiące. 

Będziesz potrzebować myjke do płyt, np. Analogis (około 200 zł z płynem czyszczącym), zestaw czyszczący do igieł ze szczoteczką weglową - około 50 zł (wychodzi taniej w zestawie niż wszystko osobno). Koszulki antystatyczne. Wagę cyfrową (jubilerską) - około 20-30 zł, do kalibracji gramofonu. Oraz szablon, można wydrukować lub dostaniesz przy zakupie gramofonu, ale najlepiej poprosić sprzedawcę. 

A przy zmianie wkładki dobrze mieć suwmiarkę cyfrową. Do ustawienia overhangu. Czyli odległości od igły do końca headshella. Ale to też możesz dokupić później. 

Umiesz kalibrować gramofon? 

To mój drapak pod spodem. Jeszcze na oryginalnej wkładce Sony. IMG_20190505_203059.thumb.jpg.e3499a6b4ba07cb6a4164e29b8eb25a0.jpg

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gramofonem nigdy nie miałem do czynienia, ani też go nigdy nie kalibrowałem, nawet nie wiem jak się to robi.  Chęć na zakup gramofonu naszła mnie po tym jak dostałem niemałą kolekcję płyt winylowych od ojca.  Teraz widzę że sam gramofon to nie wszystko i że to nie jest jakaś tam sobie płyta CD.  
 Co byś powiedział na stworzenie poradnika dla początkujących ? Pomogło by to niejednemu zaczynającemu zabawę z winylami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek z jakiej miejscowości jesteś? Podaj lokalizację. 

Mycie płyt jest obowiązkowe. 1. Przedłuża życie igły. 2. Dużo lepszy dźwięk, po umyciu. 

Z tym przedwzmacniaczem i nową wkładką bym nie kombinował. Na oryginalnej Sony powinno być dobrze, wkładka z epoki do starych winyli powinna się sprawdzić. Ewentualnie kupisz nową igłę. 

Ustawienie, kalibracja nie jest trudna. Nawet można ustawić gramofon bez wagi. To też wystarcza na początek. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...