Skocz do zawartości

Brak dźwięku z YT i innych aplikacji, po wejściu do menu Kina D.


krumar8@o2.pl

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 Mam pytanie do obeznanych w temacie. Nie wiem czy zrozumiale opiszę problem, ale spróbuję.

Otóż posiadam amplituner kina d. Maranz 1710, który jest podłączony do TV (Samsung Nu8002) poprze „HDMI 4 Arc”.

Podczas oglądania/słuchania z You Tube, dźwięk słyszę w kolumnach kina domowego, czyli jest jak na razie OK.

W czym problem:

Otóż podczas odtwarzania np. koncertu z YouTube, jak chcę w tym samym czasie wyświetlić menu (graficzne) kina domowego na  ekranie TV , w celu przestawienia kilku parametrów audio,  nagle  dźwięk z YouTube przestaje być słyszalny! – czemu???  Jak coś w ustawieniach kina zmienić nie słysząc  dźwięku z YouTube?

WAŻNE -  wchodzę do graficznego menu kina domowego, poprzez wejście w TV  HDMI 4 Arc, czyli tam, gdzie jest podłączone Kino Domowe.

OCZYWIŚCIE na pilocie K.D. przyciskam "AUDIO TV" !!! . Lecz jest cisza. Słychać tylko jakieś systemowe dźwięki wydawane z menu telewizora.

Co mam przestawić w ustawieniach amplitunera, żeby było słychać odtwarzany dźwięk z YouTube bądź z innej aplikacji VOD  podczas grzebania  „menu” kina domowego?

PS. Jak nacisnę na pilocie TUNER to słyszę radio, a jak wspomniany Audio TV to jest cisza.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Onkyo gdy wchodzę  do głównego menu to pojawia się ono na ekranie TV  a  dźwięk  znika i to jest normalne. Ale gdy chcę np.dostroic głośność centrala lub suba to w trakcie słuchania/oglądania włączam  "quick menu" i wtedy w narożniku Tv wyświetla mi się mini menu i można wszystko ustawić ale tylko do następnego włączenia amplitunera bo są to ustawienia chwilowe i znikają. Ale wystarczy zapamiętać te ustawienia wejść do głównego menu powtórzyć to i już zostanie na stałe .Ale quick menu wyświetla się tylko wtedy gdy w Tv źródłem sygnału jest HDMI do którego podpięty jest amplituner, na Youtube puszczanym z apki TV trzeba korzystać z wyświetlacza amplitunera. Może  Marantz ma podobny guzik na pilocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...