Skocz do zawartości

Kolumny stereo + wzmacniacz


Rafał Serwach

Recommended Posts

Witam 
Po dłuższym posiadaniu kina domowego i amplitunera, stwierdziłem że to jest bez sensu, bo i tak głównie używam dźwięku stereo, więc przyszedł czas na jakąś zmianę. 
Poszukuje jakiś fajnych kolumn stereo, oraz wzmacniacza, który w większości będzie dostawał sygnał z TV, czyli najlepiej żeby miał wyjście optyczne. 
Kwota jaką mam na taki zestaw, jest dość skromna, bo zaledwie 3 tyś, ale  przypuszczam że do tej kwoty też da się  coś ciekawego złożyć :) 
Dodam jeszcze, że  lubię  bardziej ciepły profil grania ;)
Liczę  na waszą  pomoc 

Pozdrawiam  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podałeś wielkości salonu. Zakładam pomieszczenie odsłuchowe trochę ponad 20m2. Moja propozycja to wzmacniacz Marantz PM6006, ewentualnie francuska integra Advance Acoustics X-i50BT. Jeden z powyższych wzmacniaczy połączyłbym z polskimi kolumnami Pylon Audio Pearl 25. Zestaw taki powinien Cię w pełni usatysfakcjonować dźwiękowo,

zapraszam jeśli masz takie możliwości na odsłuchy do naszego salonu, może na miejscu znajdziemy jeszcze inne, równie ciekawe konfiguracje. Oczywiście dla forumowicza zawsze atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacz to do dyspozycji masz w zasadzie tylko Yamahę as501 i marantza pm6006. Oba to ciekawe produkty chodź grają jednak inaczej. Wybór podyktował bym wyborem kolumn. Od tego zacznij. Ale jakie to kolumny to przydało by się wiedzieć jakie pomieszczenie.

Czy monitory to elac b6.2 czy dali oberon 3 czy mniejsze podlogowki jak nota550x czy melodika bl40mkIII czy większe jak heco victa 702 lub magnat shadow 207.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie w jaki będę  stały głośniki ma 22 m2, czyli taki nie za duży salon ;) 
Sprzęt może być nowy bądź używany, wiem że car audio że można kupić używkę  w dobrym stanie  i lepiej będzie grało niż większość nowych w tym przedziale cenowym. 

 

Dodam jeszcze że wolałbym zgrabne kolumny, ale to już ze względu czysto estetycznych. 
Zapomniałem jeszcze dodać, że ważne dla mnie jest to żebym "czuł bas" ;) czyli albo by bym chciał kolumny które  zagrają  mocno dołem, albo   dodatkowy sub. 
Obecnie posiadam  głośniki JAMO S628, napędzane są  przez DENON  avr-x2100w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tysiące może być problem ale jak jesteś w stanie dorzucić parę stówek to ze wzmacniaczy może być Yamaha as501 lub Marantz pm6006. Odnośnie ciepło grających kolumn to np. indiana line 550x podłogówka ale nie za dużo na pewno dobrze poradzi sobie w 22m.

Pamiętaj żeby wcześniej umówić się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...