Skocz do zawartości

Zasilacz liniowy do raspberry pi


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć, 

Przy porównaniu 1:1 u mnie okazało się ,że Chromecast audio + dac grają lepiej niż malina z hifiberry dac+pro po RCA. Pomyślałem,że żeby pójść krok dalej a nie wydawać dalej tysięcy na streamer użył bym Maliny jako transport zakładając inny hat tzn Allo digione lub Digione signature. Sporo osób pisze ,że zmiana zasilacza mocno wpływa na dźwięk. Tez macie takie doświadczenia ? Jeżeli tak to jaki zasilacz warto do takiej maliny kupić ?  Tak trochę z boku porównywał ktoś digione z digione signature ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najchętniej to bym wypożyczył zasilacz. Czytam sobie jakieś bardziej niezależne recenzje gdzie autor porównywał digione i signature z zasilaczem liniowym , bez i z bateriami i według niego to najlepiej z baterią, potem na zwykłych zasilaczach a na liniowym przy signature już za ostro na górze. Znowu zwykły digione lepiej na liniowym. Zasilacz kosztuje z 4 stówki czyli tyle co dobry hat. Więc za tyle samo PLN mam zwykle digione + zasilacz albo signature i zwykle ładowarki. Cyfrowe wyjście chce na pewno bo mój dac jest kozacki okazało się i źle mi się bez niego słucha a do maliny włożyłem pendrive'a a na nim 60 GB flaczków.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem hifiberry digi+,allo Boss,allo digione.Pomyślałem,że jeżeli signature nie wniesie znaczących różnic,to wrócę do digione.Finalnie została sygnaturka.Zasilam to podwójnym zasilaniem liniowym DiY.

Każda nakładka gra inaczej.Z sygnatury dźwięk jest szczegółowy,to granie najbardziej mi pasowało.Nie mam ochoty na dalsze zmiany.Podwòjne zasilanie liniowe złożysz za mniej niż 200pln.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Cześć, 

Przy porównaniu 1:1 u mnie okazało się ,że Chromecast audio + dac grają lepiej niż malina z hifiberry dac+pro po RCA. Pomyślałem,że żeby pójść krok dalej a nie wydawać dalej tysięcy na streamer użył bym Maliny jako transport zakładając inny hat tzn Allo digione lub Digione signature. Sporo osób pisze ,że zmiana zasilacza mocno wpływa na dźwięk. Tez macie takie doświadczenia ? Jeżeli tak to jaki zasilacz warto do takiej maliny kupić ?  Tak trochę z boku porównywał ktoś digione z digione signature ? 

Skoro płytki już masz ta zasil osobno DAC+ PRO i dodaj mu dobry kondensator , a zapewne zmienisz nieco zdanie. Zależy kto co lubi. Ja jestem bardzo zadowolony z tego DACa a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też by było dobrze wiedzieć. Załóżmy,że potrzebuję zasilić 2 urzadzenia ( malinę + hat albo malinę +  dac ) to czy takie allo shanti za 700 zł to optymalne rozwiązanie czy da się taniej / lepiej w podobnej cenie ? Ewentualnie czy taki tomanek dedykowany do maliny za 400 zł zrobi to tak samo dobrze ?

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Ok, zacznę w takim razie od zasilacza, potestuje na nim, dokupię potem hat z wyjściem cyfrowym. @Mar Ka możesz tak w 2 zdaniach opisać różnice między tymi nakładkami w dźwięku ? Nie znam się na elektronice więc raczej kupię gotowe rozwiązanie zamiast DIY

Kiepski ze mnie wierszokleta.Hifiberry digi+ pro.Pamiętam,że zniechęciła mnie ostrość wysokich tonów,grała u mnie najkrócej.

Allo Boss,przyjemne granie, dociążone dolnymi rejestrami.Przeszkadzało mi "wygaszenie" szczegółowości dźwięku na średnicy oraz dalszych planów sceny.

Allo Digione,byłem zachwycony sceną, szczegółowością,ale doskwierało słabsze dociążenie dolnych rejestrów.Odchudzony dòł,ale za to piękna średnica z wygładzoną górą.

Digione Signature.Jest szczegółowo, połączenie dociążenia dołu z allo Boss ze szczegółowością allo digione.Średnica jest może lekko cofnięta w porównaniu do zwykłego digione.Jednak ten hat u mnie zagrał najlepiej.Nawet ze zwykłym zasilaniem potrafi pokazać tzw. pazur. Odsłuch wszystkich nakładek na zwykłym zasilaniu.Po ostatecznym wyborze, zdecydowałem się na złożenie zasilacza liniowego i tak już zostało.

Zasilacz liniowy wniósł zmiany w separacji instrumentów, ogólnym wygładzeniu grania,stereofonii.Nie bawiłem się już w dobór zasilania,zmiany kondensatorów,itp.Gra to naprawdę dobrze.Przestałem szukać,teraz po prostu słucham i cieszę się tym co skompletowałem.

Warto posłuchać kilku nakładek i mieć wybór, chociaż zapewniam,że granie sygnatury to naprawdę wysoka półka i czujemy że mamy do czynienia z muzycznym high end, który będzie dopełnieniem reszty systemu.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem dopiero że masz topping d50, który ma wejście usb.Nie lepiej będzie podłączyć malinę bez hata po usb do tego dac?Ominie Cię ewentualny zakup nakładki.

Też rozważałem taką opcję,jednak musiałbym brać w ciemno,a Ty Dac już masz. Nakładkę zawsze możesz kupić na próbę i oddać jak nie przypasi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś muszę zacząć. Gdybym chciał dokupić signature i zasilacz liniowy + obudowa to już się robi ponad 1800 czyli podobnie jak cocktailaudio n15d, który ma i analog i cyfrę i miejsce na dysk 2,5 cala i jest w metalowej obudowie. Botland chyba jako jedyny sklep ma signature a i tak nie jest na stanie, więc zostają zagraniczne i nie tak łatwo już pożyczyć od nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Od czegoś muszę zacząć. Gdybym chciał dokupić signature i zasilacz liniowy + obudowa to już się robi ponad 1800 czyli podobnie jak cocktailaudio n15d, który ma i analog i cyfrę i miejsce na dysk 2,5 cala i jest w metalowej obudowie. Botland chyba jako jedyny sklep ma signature a i tak nie jest na stanie, więc zostają zagraniczne i nie tak łatwo już pożyczyć od nich.

Znajomy z zaprzyjaźnionej firmy podesłał mi link, który polecał konstruktor głośników z Szwajcarii - ponoć jest zachwycony.

https://pl.aliexpress.com/item/32894523077.html?spm=a2g1y.12024536.productList_8130654.pic_4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, pytałem i finalnie kupiłem Digione Signature ze zwykłymi zasilaczami Allo i zestawem baterii do zasilania czystej strony. Mam nadzieję ( a raczej mój portfel ) że to ostatni audio zakup w tym roku. Jak dojdzie to dam znać jak to gra. PS czy ktoś w Warszawie i Okolicach ( forumowicz lub sklep ) posiada i zgodziłby się na porównanie tego stremera z czymś firmowym ? Mam na myśli jakiś droższy odtwarzacz niż powiedzmy 2-3 tys. Chodzi mi o porównanie w tych samych warunkach na tym samym sprzęcie. Wyłączając aspekt estetyczny i obsługi a koncentrując się na samym dźwięku. W swoich warunkach domowych będę miał możliwość porównania tylko z Chromecast audio z Dacem i malinie z hifiberry dac + pro. Oprócz streamera i jego zasilania nagram identyczny zestaw FLAC na identycznych pendrivach. Poza tym mam konta premium w Tidal HiFi i Spotify. To jak ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Czytałem, pytałem i finalnie kupiłem Digione Signature ze zwykłymi zasilaczami Allo i zestawem baterii do zasilania czystej strony. Mam nadzieję ( a raczej mój portfel ) że to ostatni audio zakup w tym roku. Jak dojdzie to dam znać jak to gra. PS czy ktoś w Warszawie i Okolicach ( forumowicz lub sklep ) posiada i zgodziłby się na porównanie tego stremera z czymś firmowym ? Mam na myśli jakiś droższy odtwarzacz niż powiedzmy 2-3 tys. Chodzi mi o porównanie w tych samych warunkach na tym samym sprzęcie. Wyłączając aspekt estetyczny i obsługi a koncentrując się na samym dźwięku. W swoich warunkach domowych będę miał możliwość porównania tylko z Chromecast audio z Dacem i malinie z hifiberry dac + pro. Oprócz streamera i jego zasilania nagram identyczny zestaw FLAC na identycznych pendrivach. Poza tym mam konta premium w Tidal HiFi i Spotify. To jak ? 

Generalnie pomysł jest dobry. W mojej ocenie potrzeba by również dołożyć zrównoważony przedwzmacniacz, który nie dodaje od siebie oraz samą końcówkę mocy by miało to większy sens. Jego charakterystyka wpływa na brzmienie tak więc porównanie nie będzie prowadziło do sensownych wniosków. Jedynie to plus to daje to, ale czy jest to ocena samego komponentu tj. DACa ? Mam wątpliwości. Sam dla siebie weryfikowałem. Różnice są ogromne. Poza tym potrzebna była by grupa osłuchanych osób, niektórzy lubią to, niektórzy tamto. Dla jednego gra skrajami jest tą najlepszą, dla drugiego jest krzywdzeniem dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę pisać o tym raportu czy prowadzić badań naukowych :) chciałbym to sprawdzić w takich samych warunkach na popularnym nie highendowym sprzęcie. Mamy zestaw 2 kolumn, wzmacniacz, dac i właśnie te 2 streamery. Kokumny, akustyka, pozycja odsluchowa i odtwarzane pliki się nie zmieniają więc mierzymy tylko wpływ transportu na dźwięk. Może w takim teście wziąć kilka osób bo czemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o to że to wcale nie będą wnioski który z nich jest lepszy ;) Jeżeli przedwzmacniacz np. podkreśla średnicę, a DAC ma ją wycofaną to można wyciągać wnioski że np. gra lepiej. A prawda jest inna ;) Więc nie oceniamy tylko transportu;)

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...