Skocz do zawartości

Zasilacz liniowy do raspberry pi


Tomasz S.

Recommended Posts

Ech, to niepotrzebne bicie piany tylko.Raz,że nasz "zielony' kolega,wypowiada się na temat DigiOne,mniemam więc że nie miał nigdy do czynienia z sygnaturą. Tym bardziej z zasilaniem liniowym tejże maliny

Druga sprawa,to są podane transporty w cenie 3x wyższej od bohatera wątku. Więc jak wcześniej,co kto lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie a takie zapytanie?Miałem kiedyś malinę z hifiberry dac + pro podłączoną do Marantza 8005 przewodami Rca.Jak wiadomo Marantz nie posiada dac więc wykorzystywana była nakładka z maliny.Teraz mam Nadv356 z dac2.0 ,jeśli zakupie malinę z Digi One i podłączę optykiem do Dac w Nad to który z nich będzie odpowiedzialny za jakość dźwięku np.Tidal lub muzyki granej z Usb wpiętego w malinę?Poprzednio miałem Moode audio i byłem zadowolony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mar Ka napisał:

Ech, to niepotrzebne bicie piany tylko.Raz,że nasz "zielony' kolega,wypowiada się na temat DigiOne,mniemam więc że nie miał nigdy do czynienia z sygnaturą. Tym bardziej z zasilaniem liniowym tejże maliny

Druga sprawa,to są podane transporty w cenie 3x wyższej od bohatera wątku. Więc jak wcześniej,co kto lubi.

Sygnatura + zasilacz liniowy i inne gadżety, to nie wychodzi pod 2000 zł? Szkoda czasu, nie uzyska się z tego szlachetnego brzmienia, brak wyrafinowania, barwy, dociążenia. Do odsłuchów aby zakupić następnie płytę, jak najbardziej malinka na tak. Czy angażuje muzycznie? Nie.... Ale proszę zwrócić uwagę, że dopiero streamery za 10-20 tys. są muzycznie ok. Można je porównać z dobrym CD za 2000-5000 zł. A zielony nie jestem kolego Mar Ka, miałem okazję posłuchać około 15-20 streamerów. W tym: malina signature  (różne wersje), sotm, linn, lumin, marantz, pioneer, mytek, NAD, Auralic (różne modele),dcs nb, naim, cambridge audio i mam punkt odniesienia.

Edytowano przez Chlorofil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,kolego sympatyczny.Czytając jednak Twoje wpisy, mam dziwne wrażenie że nie masz pojęcia o czym piszesz,albo piszesz tylko żeby pisać...Ale niech będzie,że sygnatura jest słaba i nie nadaje się do niczego.Mi pasuje, innym także.Mam wrażenie obcowania ze sprzętem hi-end za niewygórowaną kwotę i niech tak zostanie.

Nadal nie podałeś konkurencji w kwocie stricte związanej z kosztem pi+ nakładka.Dlaczego?Z prostego powodu.Bo jej po prostu nie ma.Nie twierdzę że jest doskonała, jednak w wyznaczonym budżecie nie ma sobie równych.I to będzie na tyle.EoT.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Kumpel miesiąc temu kupił zasilacz liniowy do swojej malinki na aliexpress. 
Mówi że różnica jest. Wierzę mu bo razem testowaliśmy wiele sprzętów. Jeszcze u niego nie byłem od tamtego czasu.
Pozdrawiam
Post z grudnia, więc już od tamtej pory pewnie wiesz coś więcej.
I jak ten chiński zasilacz liniowy się sprawdza? Kolega wciąż chwali i słyszy poprawę brzmienia? Jest tego pełno na Ali Express ale patrząc po zdjęciach wszystko to samo tylko inne logo czasem. Kusi to ceną, wychodzi naprawdę ciut tylko drożej niż zrobić samemu diy.
Ma ktoś z forumowiczów taki chiński zasilacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

Ma ktoś z forumowiczów taki chiński zasilacz

Taki mam. Dobrej jakości części elektroniczne. Stabilizator LT1085. Mostek Sanken. Trafo Talema. Obudowa Alu robi za radiator. Zasilam Allo Sparky z USBridge plus Chromecast Audio jednocześnie. Trochę po dłuższym słuchaniu się grzeje. 

Resizer_15894877902530.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, czyli jak dobrze widzę i domyślam się wersję 2x usb 15 watowy na trafo Talema. Myślałem o tym większym czyli 25W,żeby ewentualnie pi 4 zasilić a pod drugim wyjściem mieć chromecast. I tak nigdy przecież nie grają naraz.

A jak wrażenia odsłuchowe? Coś się zmieniło względem ładowarki?

 

P. S. Teraz dopiero zobaczyłem że pod słowem "taki" kryje się link. Czyli dobrze się domyślałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go i na testach w domu i ja :)

Tak różnica jest. Na plus. Dźwięk jest pełniejszy. Swobodniejszy. Nie jest to jakaś miażdżąca różnica ale moim zdaniem w cenie całości maliny + zasilacza warto.

Natomiast dobrał za słaby? Na to wygląda gdyż na zewnętrznym zasilaczu nie jest już wstanie przeczytać dysku. Słychac że się kreci ale nic nie pokazuje. Na seryjnym działa ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Dzięki Mariusz i Piotr. Muszę przemyśleć jeszcze temat. Czy dołożyć do lepszej nakładki czy wejść w zasilacz. Oczywiście z czasem będzie i to i to, ale buduję system małymi krokami.
Dzisiaj przyszła mi hifiberry Digi pro, do tej pory słuchałem po usb. Przyznam że jest różnica, z nakładką lepiej. Ale za wcześnie jeszcze by rozwijać temat. Na 99% hifiberry póki co ze mną zostaje. Na chwilę, tak tylko dla złapania orientacji posłuchem przez bluetooth, potem chromecast a potem hifiberry. Jest widoczna różnica na korzyść nakładki.
Może na Black Friday sobie kupię ten zasilacz, póki co nie mam spiny wielkiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nakładka nie zagra to zasilacz nie dośpiewa ;) Zasilanie to dosyć często subtelny poziom różnić, czasem trudny do uchwycenia, czasem kwestia konkretnej nakładki czy sprzętu (na czym grasz), różne konstrukcje.  Czasem to kwestia sieci elektrycznej, podłączasz u siebie i jest super, a u kolegi słabo. Także zmiennych jest tona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam i nie chce robić chaotycznych ruchów. Na pewno, jak twierdzą znawcy, wszystko gra. Zmienić zasilacz, zawsze jeden impulsowy mniej w sieci. Nigdy nie mogę zebrać się do testu, żeby wyłączyć wszystko w domu, wszystkie zasilacze od dekoderów, multiswitch, switch, routera, TV, komputer, lodówka - no wszystko - i zostawić tylko wzmacniacz. Podobno wtedy jest realna różnica.
Dzisiaj dzień urlopu więc kolejna zabawa ze strzyżeniem uszami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
A jaki dokładnie kupił?
Wątek sprzed kilku miesięcy. Też pytałem wtedy o to i Piotrek z S4h wyjaśnił, że to któryś z tych z Bingzi, Breeze Audio - te najpopularniejsze na Ali. I z tego co zapamiętałem to ten w wersji 15W i trochę za słaby był. Jak masz smykałkę to może coś samodzielnie na Studer900 albo Sigma11. "Znamy się" z drugiego forum i z Twojej grupy FB i na pewno widziałeś na AS sporo informacji na te tematy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...