Skocz do zawartości

Zasilacz liniowy do raspberry pi


Tomasz S.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 godzin temu, Tomasz S. napisał:

PS czy ktoś w Warszawie i Okolicach ( forumowicz lub sklep ) posiada i zgodziłby się na porównanie tego stremera z czymś firmowym ? Mam na myśli jakiś droższy odtwarzacz niż powiedzmy 2-3 tys. Chodzi mi o porównanie w tych samych warunkach na tym samym sprzęcie. Wyłączając aspekt estetyczny i obsługi a koncentrując się na samym dźwięku.

Chciałbym porównać z czymś firmowym. Napisałem czy ktoś się zgodzi bo nie mam innego streamera z wyjściem cyfrowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum porównywali sygnaturę z transportami za 10k+

Zasilanie liniowe będzie dopełnieniem dla całości. Skupiłbym się jednak bardziej na własnych doznaniach i zadowoleniu, niż porównaniach.

Mam porównanie do takich do 1k+ i jedynie do Moon z odsłuchów w salonie,którego ceny nie pamiętam,ale wiem że streamer był więcej wart niż mój cały system.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mar Ka ja swój najdroższy streamer też sprzedałem więc w warunkach domowych nie sprawdzę.  Sąsiednie forum , którego nazwy nie wypowiadamy ma chyba obecnie problemy z serwerem więc też nie doczytam. No teraz tylko czekać. Nie znam się na elektronice ale czy taki Topping P50 zasiliłby mi i czystą stronę maliny i DAC Topping d50s ?

Power output:USB-Ax2、DC(5.5/2.1)x1
Power supply noise:<1mVrms
Output Power:
DC5V 1A x2
DC15V 1A
DC5V 1A x1+DC15V 0.9A
DC5V 0.8A x2+DC15V 0.8A

@Paweł Pawlik jestem za na 100%, testujmy ! :)

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta strona nie potrzebuje wydajnego zasilania,tu spokojnie wystarczy 5v 1A

Nie mogę odnaleźć wersji swojego zasilania,ale jest to płytka 2x 3A max

Z pomiarów miernikiem napięcia,malina +sygnatura , bierze około 10W .

Są jeszcze różne teorie zasilania sygnaturki w przedziale od 5-9v, gdzieś na anglojęzycznych forach czytałem.Ja zdecydowałem się na 5,1V zarówno malina jak i hat.Podobno zasilaniem, kondensatorami układu zasilania też można wpłynąć na brzmienie.Ale do tego jeszcze nie dojrzałem 😂

U niektórych Pi działa 24h,jako że nie można wyłączyć jak tylko wtyczką z gniazdka,to założyłem u siebie gniazdo Smart Wi-Fi na całe audio i załączam to harmonogramem aplikacji,lub za pomocą smartfona.Przydatna sprawa.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update. Digione Signature jest tak dobra jak piszą. Nie mam porównania z bardzo drogimi streamerami ale to najlepszy jaki miałem jak do tej pory.co ciekawe na drugim miejscu chyba postawiłbym laptopa z Daphille razem z Dacem Topping d50s co też świadczy dobrze o dacu bo z poprzednim tak dobrze nie grał. Póki co brudną stronę zasilam zasilaczem allo z zestawu a czystą iFi Power , ale mam 2 zestawy baterii, zostawiam sobie je na po świętach. Polecam mocno, jeżeli jeszcze nie napisaliście listu do Mikołaja to dopiszcie na listę digione Signature. ( Audiofilski stoper do drzwi z Obi trzeba dokupić oddzielnie :) )

IMG_20191223_220929.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chlorofil, słabe bo? Coś mi się wydaje że nawet nie miałeś,lub nie słuchałeś nigdy żadnej z nakładek.

Co jest w takim razie lepsze w zakładanym budżecie? Jestem ciekaw odpowiedzi,bo osobiście nie widzę konkurencji w tej kwocie dla żadnej z nakładek.

Tomasz S., wygrzanie nakładki to jakieś 80-100h,.Po tym czasie powinno być jeszcze lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie recenzję: https://www.audiostream.com/content/allo-digione-signature-review

Ten Schiit EITR można kupić za 500 zł używany a też o 2 klasy lepszy niż malinka....

Jest to bardzo miałkie granie, bez wyrazu, bez emocji, bas taki sobie czyli nijaki, znacznie lepiej jako streamery wypadają: Marantz NA8005 tylko kitowe sterowanie oraz oprogramowanie, Sotm SMS 200, stary bo z 2007 roku, Linn Majik DS. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chlorofil,czyli tak jak myślałem...Nie miałeś,nie słuchałeś.Podajesz to co znalazłeś w sieci.Mimo wszystko, uważam że signature to bardzo dobry transport.Mam porównanie do bardzo drogiego Moon oraz takiego którego nazwy nie pamiętam,ale nigdy sobie takiego nie kupię.Z tym że ja słyszałem i wiem co mam;)

8 minut temu, Chlorofil napisał:

Tu macie recenzję: https://www.audiostream.com/content/allo-digione-signature-review

Ten Schiit EITR można kupić za 500 zł używany a też o 2 klasy lepszy niż malinka....

Jest to bardzo miałkie granie, bez wyrazu, bez emocji, bas taki sobie czyli nijaki, znacznie lepiej jako streamery wypadają: Marantz NA8005 tylko kitowe sterowanie oraz oprogramowanie, Sotm SMS 200, stary bo z 2007 roku, Linn Majik DS. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee...yyyy . No mamy tą recenzję i autor poleca. Więc OCB ? 

"Conclusion

The DigiOne Signature Player’s hardware improvements handily paid off. While a relatively steep price increase over the original, it is still an exemplary sounding digital transport. Better yet, those on a modest budget should be able to afford it. That it resolves what few nitpicks I had of the original and improves the formula from there makes me recommend it as strongly as I’m able and without hesitation.

 

No a te pozostałe streamery to "trochę" więcej kosztują 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem DigiOne i malinka nigdy nie będzie Ok.... to jest przejściowy tani grajek. Dobry.... ale bez polotu i wyrafinowania, muzyka powinna angażować a do tego potrzebna min. barwa, zróżnicowany bas itp. Lumin jest Ok, tylko drogi.....niech ktoś z was pożyczy lumina najtańszego, zrozumiecie o co chodzi.... Przy czym nawet streamer taki jak linn, lumin za 20 tys, nie jest tak dobry, jak używane CD do 2000 zł. Dobre stare CD.

Edytowano przez Chlorofil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten Shiit to USB to coaxial converter a nie streamer po pierwsze. Po drugie nawet w tej recenzji i tak wyszło ,że Signature zagrało lepiej, po 3 to ,że piszesz ,że Lumin jest ok tylko drogi to tak jak nie napisać nic albo napisać ,że Auralic G2 jest ok też tylko drogi. Po czwarte uwierz mi,że przeczytałem setki opinii z różnych for i obejrzałem,chyba wszystko co jest na YouTube przed zakupem i powoływanie się na jedną recenzje i pisanie,że jest słabe bo się słyszało inną wersję jest niepoważne ale masz do tego prawo bo każdy słucha swoimi uszami, zwłaszcza ,że nie napisałeś z jakim Dacem. Chyba konstruktywnej wymiany tu nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chlorofil Na pewno można lepiej i drożej.Przyznaję, że zwykłe digione gra z "okrojonym" dołem, dlatego wybrałem SIG,bo oferuje wszystko to czego brakowało w tańszych nakładkach.

Sygnatura także pewnie nie jest doskonała,jednak oferuje jakość która może się podobać.Warto pamiętać,że piszemy o streamerze w przedziale poniżej 1k do 2k za najdroższą wersję z zasilaniem liniowym, bateryjnym,czy jak kto woli.

CD może i lepsze,nie wiem,nigdy miałem żadnego z prawdziwego zdarzenia.Gramofon pewnie jeszcze lepszy od CD.

Malina nie jest dla każdego,to sprzęt DIY.Chętnie kupiłbym gotowe pudło w sklepie, które zagra podobnie lub lepiej.Jedyny problem jest taki,że dobrze grające gotowce są poza moim zasięgiem finansowym.

Dlatego też,ten "tani" malinowy grajek,przy każdym odsłuchu daje radość z każdej wydanej na niego złotówki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...