Skocz do zawartości

Pioneer vsx-s520 czy Pioneer SX-S30DAB


Recommended Posts

Witam,

czym różnią się te dwa modele w praktyce? Pioneer vsx-s520 i Pioneer SX-S30DAB. Jakie kolumny podstawkowe zagrają z nimi dobrze w budżecie do 1500 zł? Zródło telewizor, czasem tidal i rado internetowe. Gatunek raczej pop. Zależy mi na muzyce a nie na filmie.

Edytowano przez Jarosław Słowik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pioneer VSX-S520 to amplituner wielokanałowy, dodatkowo w obudowie slim, natomiast Pioneer SX-S30DAB to klasyczny amplituner stereofoniczny sieciowy. Jeśli zestaw będziesz wykorzystywał do odsłuchu muzyki, zdecydowanie skreśl z listy VSX-S520. Natomiast model SX-S30DAB to już stare urządzenie, może warto zainteresować się najnowszym, lepszym modelem SX-N30AE, ewentualnie bliźniaczym urządzeniem Onkyo TX-8250. W pakiecie z kolumnami możesz u nas kupić taki zestaw w bardzo atrakcyjnej ofercie.

Kolumny - nie podałeś wielkości salonu, zakładam że jest to około 20m2. Na pewno polecam Monitor Audio Bronze 2. To mocne, energicznie i żywo grające monitory. Alternatywą może być Polk Audio S20E. To kolumny o bardziej dynamicznym, twardszym brzmieniu. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 kolumny podstawkowe. Urządzenie ma być typu slim, all-in-one. Ma się uruchamiać z tv. Zależy mi na muzyce, główne źródło to youtube, ale też tuner fm i tidal. Pokój 17 metrów, 5 x 3,5.

Jeszcze w grę wchodzi marantz 1509/1609, nic innego nie znalazłem....

W kinie domowym, bo wzmacniacze itp. odpadają gdyż nie mają hdmi lub ewentualnie optyka pod tv żeby dało się sterować głośnością z tv.

Nie wiem czego się spodziewać po takim systemie podpiętym pod tv gdzie źródłem jest głównie youtube, jak to się ma do soundbara. Odsłuchiwałem tylko sounbary, aktualnie mam też podpięty soundbar sony xt-ht1 pod tv..

Edytowano przez Jarosław Słowik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...