Skocz do zawartości

Dobór kolumn podłogowych aby żyło się lepiej


sudd3nly

Recommended Posts

Witam,

(wszystkich zainteresowanych odpowiedzią 😄)

Dopiero co zostałem szczęśliwym posiadaczem amplitunera Onkyo TX-8250, który zakupiłem po dłuższym reasearchu na przeróżnych forach. Obecnie rozglądam się za wyborem odpowiednich kolumn podłogowych, opcji się narobiło tyle, że sam nie wiem na co najlepiej postawić. Byłbym wdzięczny za pomoc w selekcji co być może przybliży mnie do właściwego zakupu.

Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim szeroko pojęta muzyka elektroniczna (m.in. psychill, dark ambient, house, idm, trip-hop) z naciskiem na techno. Jako, że gust jednak mam dość eklektyczny to często zapuszczam się w rejony rocka (psychodelicznego, indie, klasycznego) czy muzyki klasycznej.

Ciężko mi powiedzieć co dokładnie cenię sobie w charakterystyce dźwięku - na pewno lubię gdy bas schodzi nisko co pozwala mi bardziej poczuć się jakby ktoś grał specjalnie dla mnie, lubię też słyszeć pewne niuanse w kompozycji, które można wychwycić np. posiadając lepsze słuchawki.

Sprzęt ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki, relaksu a także oglądania filmów, Kolumny na pewno będą używane podczas imprez dlatego fajnie jakby miały charakterne brzmienie, najważniejsze jednak aby sprawdzały się w korzystaniu z nich na co dzień, aby nie męczyły uszu.

Pokój w jakim znajdowałyby się kolumny ma około 28 metrów kwadratowych, trzeba też uwzględnić to, że jest wysoki sufit (4 metry) gdyż mieszkam w kamienicy 😎.

Budżet jaki chciałbym na nie przeznaczyć to maksymalnie 2000 zł za parę. Najlepiej aby były nowe jednak nie wykluczam też używek jeśli znajdę ciekawą ofertę.

Modele nad jakimi się zastanawiałem to:

Magnat Quantum 677 (niestety nigdzie niedostępne, widziałem jedynie jakieś powystawowe, poobijane na allegro)

Magnat Quantum 675

Tonsil Fiesta

Melodika BL40 MK3

STX Electrino 250

Pylon Audio Pearl 27

Pylon Audio Pearl 25

Dali Zensor 5 (tutaj byłyby używki)

Czy coś z tej listy definitywnie byście wykreślili? Coś szczególnie polecili? Może są jeszcze jakieś inne ciekawe produkty, które mi umknęły?

Pozdrawiam serdecznie, dzięki z góry za ewentualne odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z podanych przez Ciebie modeli najlepiej sprawdzi się Melodika BL40 MK3, ale moim zdaniem warto minimalnie dołożyć i wybrać Heco Aurora 700. To trochę lepsze kolumny, z lepszym dociążeniem, plastyką. Świetnie sprawdzą się także w Twoim pomieszczeniu, które poza powierzchnią jest także wyższe.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za odpowiedzi!

@S4Home Egodrop zaliczony przeze mnie nie raz, nie dwa, aczkolwiek nie tym razem, mam nadzieję że było warto:) 

Pewien błąd wkradł się w określenie przeze mnie modelu Melodiki. Jak widzę wersja MK3 jest droższa (za parę) o 500-600 zł co niezbyt mnie ustawia w obecnym momencie (cenę można windować bez końca, mój początkowy budżet i tak zakładał mniejsze nakłady). Chciałem się więc zapytać jeszcze czy wcześniejsza wersja, tj. MK2 jest warta uwagi? Budżetowo mieści się w mój zakres. Czy jest diametralna różnica co do jakości wspomnianych kolumn? Jeśli MK2 są niewarte uwagi co byście polecili (niestety 😔) w moim ograniczonym budżecie? Maksymalnie mógłbym dodać do tego jeszcze 150 - 200 zł.

Pozdrawiam.

Edytowano przez sudd3nly
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...