Skocz do zawartości

Raspberry Pi4 + Hifiberry Digi+ PRO


wushu81

Recommended Posts

Cholera, to naprawdę działa! Lepsza jest separacja instrumentów, poprawiły się niskie tony. I jest jakby soczyściej. Zastanawiałem się czy to może nie autosugestia, więc podpiąłem CD-ka i pod DAC (Coaxial -> DAC RCA -> amplituner) i bezpośrednio (CD RCA -> amplituner), puściłem muzykę i przełączałem się pomiędzy wejściami. Różnica jest wyraźnie słyszalna i ten "nowy" dźwięk jest wyraźnie ciekawszy. Tak więc śmiało kupuj i testuj - choć pewnie zostanie u Ciebie na stałe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 godzin temu, neoheresy napisał:

Cholera, to naprawdę działa! Lepsza jest separacja instrumentów, poprawiły się niskie tony. I jest jakby soczyściej. Zastanawiałem się czy to może nie autosugestia, więc podpiąłem CD-ka i pod DAC (Coaxial -> DAC RCA -> amplituner) i bezpośrednio (CD RCA -> amplituner), puściłem muzykę i przełączałem się pomiędzy wejściami. Różnica jest wyraźnie słyszalna i ten "nowy" dźwięk jest wyraźnie ciekawszy. Tak więc śmiało kupuj i testuj - choć pewnie zostanie u Ciebie na stałe :)

Super, dzięki za feedback. Na pewno sprawdzę ją i porównam do swoich innych. Też myślę że zagrzeje u mnie stałe miejsce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolne źródło dźwięku z wyjściem Coaxial bądź USB.

Albo wpinasz Tone Board:

  1. pomiędzy np. odtwarzacz CD z wyjściem Coaxial a wzmacniacz (tak jak u mnie - widoczny na zdjęciu po lewej kabel USB podaje wyłącznie prąd z ładowarki)...
  2. ... albo łączysz go kablem z wtykiem USB-C z laptopem/komputerem stacjonarnym/telefonem etc. Działa wtedy - w uproszczeniu - jak dodatkowa karta dźwiękowa w komputerze.

Sygnał analogowy - w obu przypadkach - wyprowadzasz przez kabel 2xRCA-2XRCA do wzmacniacza.

Edytowano przez neoheresy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie mi chodzi, żeby podpiąć po USB z laptopem i CD-ma Coaxial, więc to było by drugie połączenie. Mam Cambridge CXA80. Możesz jeszcze podać namiary na tą obudowę?

 

P.S. Już chyba znalazłem:

https://www.audiophonics.fr/fr/boitiers-aluminium/boitier-aluminium-pour-khadas-tone-board-p-13626.html

 

Edytowano przez Artsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama płytka - https://botland.com.pl/pl/khadas-vim/14667-tone-board-generic-edition-karta-dzwiekowa-usb-khadas.html?search_query=khadas+tone&results=2 (dokładnie ta  wersja)

Jasne - obudowa: https://www.audiophonics.fr/en/aluminium-boxes-cases/aluminum-case-for-khadas-tone-board-p-13626.html

W przypadku Tone Board korzystanie z Coaxiala/USB wygląda tak, że jeśli układ wykryje dźwięk przesyłany przez USB, odcina sygnał z wejścia Coaxial i gra wyłącznie to, co w danej chwili dostaje z USB. Jeśli przestaniesz odtwarzać dźwięk z lapka (np. wciśniesz pause, przełączysz się na wewnętrzną kartę lapka albo ogólnie po prostu z lapka nie będzie nadawany dźwięk), układ DAC przełączy się na konwertowanie sygnału z Coaxiala, a z USB będzie ciągnąć tylko prąd. Nie masz więc możliwości ręcznego wybrania aktualnie używanego wejścia.

Edytowano przez neoheresy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć temat zasilania Pi4. Mam Pi4+Hifiberry Digi Pro+, będzie chyba jeszcze jakiś mały wiatraczek, bo podobno się trochę grzeją Pi4.

Póki co mam zwykły zasilacz do gniazdka impulsowy 5V/3,1A Extreme. Czy zawracać sobie głowę kolejnym pudelkiem w postaci zasilacza transformatorowego? Czy ktoś już sprawdzał, czy to coś daje i ma sens? Jeżeli tak to jaki? Tomanek? Nostromo? Pierwszy tańszy bo ok 400. Drugi ok. 440+40 za kabel USB C. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wushu81 napisał:

Chciałbym poruszyć temat zasilania Pi4. Mam Pi4+Hifiberry Digi Pro+, będzie chyba jeszcze jakiś mały wiatraczek, bo podobno się trochę grzeją Pi4.

 

U mnie grzeje sie nieludzko mimo ze ma radiatory 3 naklejone. Nie mozna trzymac reki na nich tak "dają". Generalnie po ok 15 min. Grania sie zawiesza i klops. Wiatraczek dopinany na 5v tez niewiele daje. Zastanawiam sie nad jakimś chlodzeniem wykorzystywanym w pc. Podobno Pi 3 nie grzała sie tak bardzo...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmnn... U mnie dramatu nie ma, obudowa jest ciepła ale z maliną nic się nie dzieje. Mam tylko jeden radiator na procesorze. Obudowa stalowa jak ta ze zdjęcia. Chłodzenie chciałem tak asekuryjnie i trochę podobno obniża temp. z ok 50 do ok. 35. Kilka dni temu gdzieś na stronie widziałem testy. 

obudowa-do-hifiberry-dac-i-raspberry-pi-4b-stalowa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

U mnie grzeje sie nieludzko mimo ze ma radiatory 3 naklejone. Nie mozna trzymac reki na nich tak "dają". Generalnie po ok 15 min. Grania sie zawiesza i klops. Wiatraczek dopinany na 5v tez niewiele daje. Zastanawiam sie nad jakimś chlodzeniem wykorzystywanym w pc. Podobno Pi 3 nie grzała sie tak bardzo...

Hej U mnie śmiga bez problemu na 3ce. Nigdy się nic nie przegrzewało. W sumie zastanawiam się dlaczego miałoby się aż tak grzać. Trochę dziwne. Nowa płytka jest nawet mocniejsza, także nie składa mi się to w ogóle. Z czego korzystasz ? Jaki system ? Jaki program ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wushu81 napisał:

No dobra, a w temacie zasilania? i pytania z postu #34?

Ja robiłem swoje niskoszumowe zasilanie. Ogólnie różnice są słyszalne, ale sam nie sprawdzałem przed i po. Jest wiele na ten temat w necie. Dużo osób robiło takie testy. W niektórych płytkach typu Allo Signature zalecany jest zestaw z bateriami więc myślę że jest to istotny aspekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wushu81 napisał:

Póki co mam zwykły zasilacz do gniazdka impulsowy 5V/3,1A Extreme.

Chodzi Ci o tę ładowarkę?

04235_2.jpg

Jeśli tak, to rozważ zmianę. U mnie ona sieje zakłócenia w sieci i sama z siebie pierońsko buczy. Trochę jak słabej jakości żarówki LED. Dlatego leży sobie w pudełku i jej nie używam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podobna. Z jednym wyjściem, ale to bez znaczenia. Kurcze, kolejne pudełko (czyt. zasilacz) i kolejny grubszy kabel sieciowy :/ Można pewnie by ogarnąć zasilanie np. DAC i Maliny jednym zasilaczem z dwoma wyjściami i prądami, bo widziałem takie konstrukcje. Wtedy jedno trochę większe pudło zamiast dwóch. Tylko DACa wyłączam i włączam za każdym razem gdy słucham/lub nie słucham. I musiałbym to samo z Maliną robić, więc tylko bym sobie utrudnił...

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, 5k7 napisał:

Hej U mnie śmiga bez problemu na 3ce. Nigdy się nic nie przegrzewało. W sumie zastanawiam się dlaczego miałoby się aż tak grzać. Trochę dziwne. Nowa płytka jest nawet mocniejsza, także nie składa mi się to w ogóle. Z czego korzystasz ? Jaki system ? Jaki program ?

Mam to w fazie testów narazie. Korzystam na razie standartowy odtwarzacz (nie pamietam chyba coś na V sie zaczyna) i do tego m2tech hiface dac. Radiator ma chyba z 70stopni celcjusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wushu81 napisał:

Tylko DACa wyłączam i włączam za każdym razem gdy słucham/lub nie słucham. I musiałbym to samo z Maliną robić, więc tylko bym sobie utrudnił...

Swego czasu kupiłem gniazdka sieciowe wyłączane pilotem. Początkowo był z tego jakiś "fun", który szybko przeminął. Ale odkąd mam subwoofer i DAC-a, wpiąłem je w te gniazdka i wyłączam je z pilota. Trzecie gniazdko jest wyłącznikiem dla listwy zasilającej w pokoju dzieci. Jeśli ma być koniec oglądania tv czy słuchania muzyki - a młodzież nie chce się podporządkować - robię PSTRYK, i odcinam prąd w listwie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupiłem i zamontowałem wiatraczek 5v 30*30mm za kilkanaście złotych. Wywierciłem otwór w bocznej ściance obudowy stalowej, na prawie cały wiatraczek i tam go przykreciłem. Dmucha do środka na płytę główną i Hifiberry. Podłączyłem wiatraczek do 1 (3v3) i 6 pinu(ground). Ktoś tak już podłączał (zamiast 2 (5v) i 6 pinu. Efekt jest taki, że wiatraczek trochę wolniej się obraca (wg. mnie na plus) i jak wyłączę Maline z Volumio, to Wiatraczek też się wyłącza. Na 5v chodziłby non stop. 

Diody moim zdaniem niepotrzebne ale nie znalazlem innego. 

A teraz najważniejsze. Działa to i przede wszystkim chłodzi. Wcześniej obudowa była bardzo ciepła, teraz jest minimalnie letnia. 

Może się komuś to przyda... 

Mam już też zasilacz od Nostromo, ale jeszcze nie podłaczałem. Muszę ogarnąć miejsce i kable.

20200226_220432.jpg

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zainteresować się Khadas Tone Board jako DAC stricte do PC po USB? 

Ewentualne podłączenie coaxialem z Pi4 z Digi+ Pro jednocześnie również jest możliwe?

Głównie jednak zależy mi na USB.

Sam Khadas do wzmaczniacza już RCA QED Performance Audio 40

Edytowano przez sthEn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...