Skocz do zawartości

Raspberry Pi4 + Hifiberry Digi+ PRO


wushu81

Recommended Posts

9 minut temu, libra napisał:

Mam pytanie, jak to w końcu jest; P4 grzeje a P3 mniej?

Która więc malinka lepiej się w roli streamera sprawdza? 

No i najbardziej istotne pytanie - który dac do malinki najlepszy?

4 grzeje niesamowicie. Mam na pulpicie aktualna temp. I dochodzi nawet do prawie 70 i wtedy zaczyna sie zawieszac. Zamontowany Wentylator nie pozwala przekroczyc 52 stopni ale wieczorem przy cichym słuchaniu przeszkadza. Dac u mnie to HifaceM2tech. Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 months later...

Hejka,

 

macie już to przetestowane, jeżeli bym do rasp4b podłączył omawiany Khadas Tone Board to malinka będzie miała problemy z grzaniem?

Jak najlepiej to połączyć, bo wyczytałem, że najlepiej by Khadas był na osobnym zasilaniu, więc USB-C będzie zajęte.

Czy ewentualne dodanie wiatraczka do maliny, będzie miało wpływ na dźwięk?

 

Dziękuję, Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Cześć. 

Pozwolę sobie dołączyć się do tematu. 

Posiadam wzmacniacz diy i zamierzam podłączyć do niego malinę na stałe i korzystać ze Spotify. 

Będzie to raspberry pi 3b z nakładka hifiberry i wyświetlacz LCD. Volumio jako system odpada gdyż nie ma trybu graficznego. 

Teraz moje pytanie. 

 

Czy da się aby Spotify uruchamiało się od razu ze startem systemu? Jaki system do tego? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kenobi napisał:

To to ?

SoC temperature = 41.9°C

Skąd się innym biorą wartości podchodzące pod 70st ?

Szalenie dużo zależy od tego gdzie jest umieszczone urządzenie. Jeżeli jest tam swobodny przepływ powietrza, nie będzie raczej problemu

Moode lepiej wykorzystuje moc procesora niż volumio - różnica nawet 10 stopni u mnie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2021 o 06:38, PanJarek2 napisał:

Volumio jako system odpada gdyż nie ma trybu graficznego. 

Z tego co widzę u siebie to Volumio głównie/wyłącznie działa w trybie graficznym.

3 godziny temu, PanJarek2 napisał:

Jakie masz raspberry? 1,2,3 się tak nie grzeją. 4 już tak. 

4B przy działaniu 24/24 przez siedem dni w tygodniu jest ledwo ciepłe.

Dnia 11.04.2021 o 06:38, PanJarek2 napisał:

Czy da się aby Spotify uruchamiało się od razu ze startem systemu? Jaki system do tego? 

Volumio ma właśnie wtyczki, które pozwalają na autostart oraz autoplay określonej funkcji.

3 godziny temu, Kenobi napisał:

Skąd się innym biorą wartości podchodzące pod 70st ?

Zbyt wysokie napięcie sieci elektrycznej może być jednym z powodów.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Volumio jest to tryb domyślny. Działa tak od instalacji. Nie wiem co to jest według Ciebie jest urządzenie zewnętrzne, sprecyzuj.

U mnie system Volumio działa na Raspberry Pi3B oraz Pi4B z nakładkami AlloBoss oraz HifiBerry Digi-Pro i jeszcze na autorskim urządzeniu producenta tego systemu, czyli Volumio Primo.

Więcej informacji na stronie https://volumio.org

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie źle instalujesz system volumio na karcie sd. System musi być zainstalowany na karcie "w trybie boot". Zaraz znajdę instrukcję instalacji to podepnę.

Proszę link: https://volumio.github.io/docs/User_Manual/Quick_Start_Guide.html 

oraz w pdf poniżej.

Zajrzyj też na tę stronę i zobacz jak ten system wygląda: https://volumio.org 

Quick-Start-Guide-Volumio.pdf

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uproszczeniu potrzebny Ci jest prócz karty microSD i pliku z systemem Volumio, program np. Etcher do flashowania karty w trybie boot i instalacji volumio. Cała operacja instalacji na karcie systemu volumio trwa góra 5 minut. Potem konfiguracja systemu (w tym zakładamy indywidualne konto) za pomocą aplikacji w telefonie lub przez przeglądarkę w komputerze wpisując volumio.local i tyle.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wiem czego używam, proszę print sreen w załączeniu. Ciebie po raz kolejny (3) zachęcam do przeczytania strony: https://volumio.org.

Do obsługi maliny z Volumio, przecież trzeba chować to "paskudztwo", używam zawsze dedykowanej aplikacji Volumio na telefon/tablet lub komputera (w komputerze loguję się przez przeglądarkę internetową wpisując volumio.local). Jeżeli masz ekran lcd podłączony bezpośrednio z maliną i brak jest trybu graficznego, to problemem może być brak sterownika do tego konkretnego wyświetlacza lub problem występuje z jego (tzn. ekranu) konfiguracją (prawdopodobnie nieprawidłowo ustawiona rozdzielczość ekranu).

Spróbuj logując się na komputerze zainstalować wtyczkę z volumio o nazwie TouchDisplay. Wg instrukcji ze strony volumio: "Install Volumio’s Touchscreen plugin. That’s the easy one. Just connect to Volumio’s WebUi as you would usually do, and navigate to the Plugins page from the settings menu. In Miscellanea category, you’ll find the Touchscreen plugin. Just click install, nothing more. PLEASE NOTE: The touchscreen plugin is compatible with volumio version from 2.001 onwards." Może wtedy ruszy ten ekran. Reszta informacji do rozwiązania Twojego problemu może być pod tym linkiem: https://volumio.org/raspberry-pi-display-and-volumio-touchscreen-music-player/

Pozdrawiam serdecznie

Marek

 

Volumio_-_Audiophile_Music_Player.pdf Volumio_-_Audiophile_Music_Player_2.pdf

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...