Skocz do zawartości

Raspberry Pi4 + Hifiberry Digi+ PRO


wushu81

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Cześć. Widzęże temat śwież. Szukam karty DAC do maliny. Pomysłem jest zrobienie maliny portable playera. Dyski m2 na USBczyli tona miejsca na FLAC wyswietlacz akumaulatorki 18650 z plytka UPS stoje teeaz nad wyborem karty. Mysle na Hifiberry bądź khadasem. Czy khadas dedykowany pod maline bierze wszystko z gpio? Czy jako czapka musi mieć dodatlowe zasilanie? Chcialbym oszczedzac porty usb z maliny bo juz dwa 3.0 mam zajete przez dwa dyski jeden zwyklybprzez dotyk z wyswietlacza. Czy kttos używał moze maliny + khadas tylko po gpio? Jak to grało? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sorrki za osunięcie w odpowiedzi szukałem płytki zasilającej. Na szczęście suptronics wydało nowe płytki podające nawet do 8A w dobrej cenie.
https://www.khadas.com/tone
Myślałem nad Allo BOSS DAC 1.2 czy też HI-FI Berry HD2 rozmyślam nawet nad tym nowym droższym Khadasem mimo że Topping D10 dobry w swym budżecie, ale tu chodzi o "portable".... Co też nakłoniło mnie do wzięcia pod uwagę kolejną super płytke od Suptronics X5000 (http://www.suptronics.com/miniPCkits/x5000.html) z wbudowanym AMP co by jakoś ominąć potrzebę taszczenia osobnego AMPa do nausznych słuchawek niestety można już tej płytki nigdzie dostać jest wersja X5500 z wszystkim wlutowanym co w sumie nie robi większego problemu.
Jak na razie wywaliłem PiJuice bo obciążenie max do 2.5A (niestety już po zakupie) na szczęście powstrzymałem się przed zakupem S.USV co dawało do 5A tytko kosztuję 2x co X750 od wcześniej wspomnianej firmy i ma wygodne USB-A już wlutowane. Pomysł z msata na USB też został porzucony na dyski 2.5" dzięki płytce X828 mam nadzieję że będzie obsługiwać hotswapp pod raspianem. Jak na razie testy będą pod 3.5 LCD późniejsza wielkość będzie pewnie dobrana jak to wszystko gabarytowo wyjdzie. Ale pewnie coś oled aby było energooszczędne i możnabyło odpalić retro pi. Czekam aż dojdzie X750 i X828 żeby już powoli projektować obudowę tego ustrojstwa. 
http://www.suptronics.com/Xseries.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Hej,

ma dwa pytania do użytkowników. Chciałbym kupić Raspberry Pi4 2 lub 4 gb ramu (dla oprogramowania RoPieee wystarcza ponoć 2 gb ramu) + kartę muzyczną do malinki HiFiberry Digi+ albo Digi2 Pro. Nie mogę znaleść informacji o przetworniku w obydwu urządzeniach. Czy faktycznie jest sens dopłacić za pozłacane wyjście coax. I tak planuje po toslinku wpiąć do wzmacniacza z Dackiem Sabre Yamaha R-N803D. Khadas jest sztos, ale ma wyjścia analogowe co powoduje, że trzeba dokupić 2xRCA dobrej jakości (dodatkowe koszty) DAC w Khadasie jest lepszy niż w mojej Yamaszce, ale układ chce kupić tylko do Roona. Kadas nie ma wifi więc malinka jest potrzebna, niezbędna żeby spiąć układ z Roonem.

 

Edytowano przez Bruno_natura
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...