Skocz do zawartości

Yamaha 803d i aurora 700 jak to jest z tymi przewodami?


kryss20

Recommended Posts

Witam,

kupiłem w końcu swój pierwszy zestaw stereo i nie rozpisując się jestem zadowolony, a nawet bardzo. 

Piszę natomiast w sprawie przewodów głośnikowych. Otóż wyszedłem z założenia ze przewody powinny być po prostu solidne z dobrej miedzi o odpowiedniej grubości, logika podpowiada mi ze przewody nie grają o ile nie są marnej jakości. 
 

I tak zamówiłem  cordial 2x2,5mm, a później natknąłem się na opinie O nich  Które były bardzo nie przychylne np „zabiera bas, wypiera z barw, tłamsi przestrzeń” i mnóstwo tym podobnych opisów tak złożonych, jakby co najmniej kolumny były wymienienie w ich zestawach. 
 

i teraz moje pytanie czy ten przewód  jest aż tak zły ? Czy rzeczywiście różne przewody robią taka różnice ? 
 

czkeam aż owe przewody mi dojdą ale ciekawi mnie wasza opinia, 

aktualnje zestaw gra mi na jakiś miedziano aluminiowych 2x2,5mm czyli wziąłem co mieli w lokalnym sklepie. No i tak jak pisałem dobrze mi gra, ale to pewnie dlatego ze najdroższe głośniki jakie w życiu miałem były ze 1000zl podłączone do pc
 

Edytowano przez kryss20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynasz kolejna burze kablowa. Takich wątków na necie jest tysiąc po tysiące stron. Nie zamierzam się tu z nikim klucic. Kabli które kupiłeś nie znam albo ich nie pamiętam więc nie okresle czy są dobre czy złe.

Ale różnica brzmienia na kablach jest. Nie oczekuj też totalnie innego dźwięku. To szlif kilkuprocentowy. Delikatna modyfikacja. Jak juz je kupiłeś to sprawdź, posłuchaj na spokojnie. Zawsze z czystej ciekawości możesz wypożyczyć coś innego z "dobrymi opiniami" i zobaczysz czy słyszysz różnice. Jak nie to po temacie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie miałem zamiaru wywoływać żadnej burzy. 
chcialem poznać opinie osób które miały do czynienia z różnymi przewodami, tanimi, drogimi itd. Trochę się przestraszyłem czytając ze takie słabe te cordiale, odrazu sobie wyobraziłem ze będzie tragedia z dźwiękiem. 
 
nie jestem audiofilem i nie mam chęci nim być jednak głuchy nie jestem. Chciałbym sprzęt związać odpowiednimi wiązkami i cieszyć się dźwiękiem a nie ciagle tam grzebać  i wymieniać. No cóż zobaczymy czy będzie różnica 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam cordiala od ponad roku.Z tym ze przekroj 4mm.I nie slysze niczego zlego w tym przewodzie.Dotad nie mialem okazji podlaczyc czegos np duzo drozszego.Ale juz np w przypadku przewodow IC roznice uslyszalem.Na poczatku mialem zwykly kabelek z elektromarketu za bodajze 20zl.Potem kupilem Aurore z M@B i praktycznie od razu pojawila sie poprawa.A najwieksza poprawa na plus pojawila sie po zakupie coaxiala Tara Labs.Tak wiec kable owszem graja.Ale jesli ktos spodziewa sie jakiejs totalnej zmiany to lepiej chyba zmienic wzmacniacz a najlepiej kolumny.Z RN803D dobrze sie zgrywa cd Pioneera.Podlaczajac inny sprzet jest juz troszke gorzej.Dlatego rozwazam dokupienie streamera Pioneera.No ale poki co tylko mysle mysle mysle😄.Tak wiec jesli ten cordial zabiera ci bas czy inne pasmo to innym przewodem raczej tego nie zmienisz.Predzej winy bym szukal albo w samym sprzecie albo w akustyce pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, 

nie chodzi o to ze spodziewam się dużej zmiany bo mi czegoś brakuje, akurat basu tym kolumnom nie brakuje, a czytając opinie ludzi myślałem ze zacznie brakować.

Zestaw mam od kilku dni wiec potrzebuje czasu żeby ocenić czego tam brakuje jednak ogolnie jest na duży plus to co tam słyszę. No nic pewnie dziś dojdzie paczka to sprawdzę czy jest różnica między przewodami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej popracowac nad akustyka.Kabelki ewentualnie na koniec zostawic.U mnie np w miejscu odsluchu nie ma wiele basu.Ale juz blizej rogu szczegolnie z prawej strony jest go duzo.A gdy wejde do kuchni to az flaki przewraca😄.Zatem zamiast kombinowac kabelkami lepiej pomyslec o adaptacji akustycznej choc to do prostych zadan nie nalezy.Wiem bo sam z tym walcze juz dlugo.Ale jak to sie mowi...co kto woli😄...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 o 06:23, kryss20 napisał:

Witam,

kupiłem w końcu swój pierwszy zestaw stereo i nie rozpisując się jestem zadowolony, a nawet bardzo. 

Piszę natomiast w sprawie przewodów głośnikowych. Otóż wyszedłem z założenia ze przewody powinny być po prostu solidne z dobrej miedzi o odpowiedniej grubości, logika podpowiada mi ze przewody nie grają o ile nie są marnej jakości. 
 

I tak zamówiłem  cordial 2x2,5mm, a później natknąłem się na opinie O nich  Które były bardzo nie przychylne np „zabiera bas, wypiera z barw, tłamsi przestrzeń” i mnóstwo tym podobnych opisów tak złożonych, jakby co najmniej kolumny były wymienienie w ich zestawach. 
 

i teraz moje pytanie czy ten przewód  jest aż tak zły ? Czy rzeczywiście różne przewody robią taka różnice ? 
 

czkeam aż owe przewody mi dojdą ale ciekawi mnie wasza opinia, 

aktualnje zestaw gra mi na jakiś miedziano aluminiowych 2x2,5mm czyli wziąłem co mieli w lokalnym sklepie. No i tak jak pisałem dobrze mi gra, ale to pewnie dlatego ze najdroższe głośniki jakie w życiu miałem były ze 1000zl podłączone do pc
 

Najważniejsze czy masz przyjemność ze słuchania swojego zestawu, jeśli tak, ciesz się nim i nie szukaj dziury w całym :)) Ważne żebyś miał kable ze złączkami np. widełki, nie gołe, bo będą się utleniać i to pogorszy efekt na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2019 o 11:00, kryss20 napisał:

Zestaw mam od kilku dni wiec potrzebuje czasu żeby ocenić czego tam brakuje jednak ogolnie jest na duży plus to co tam słyszę.

Pozwól kolumnom się wygrzać, bo zmiany, które usłyszysz testując teraz kable, będą wynikiem albo stopniowej zmiany brzmienia nowych kolumn, albo po prostu zmiany położenia Twojej głowy po każdej zmianie kabli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marek001 napisał:

Najważniejsze czy masz przyjemność ze słuchania swojego zestawu, jeśli tak, ciesz się nim i nie szukaj dziury w całym :)) Ważne żebyś miał kable ze złączkami np. widełki, nie gołe, bo będą się utleniać i to pogorszy efekt na pewno.

Zdecydowanie przyjemność mam 🙂 Złączek nie mam, ale w planie kupić mam wygodne w użyciu banany. Z ciekawości sprawdzę jeszcze jakieś melodiki  wszyscy mówią ze dobre i to będzie ostatnia zmiana przewodów 😀wyrobie sobie ostateczna opinie czy kable grają heh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marek001 napisał:

Ważne żebyś miał kable ze złączkami np. widełki, nie gołe, bo będą się utleniać i to pogorszy efekt na pewno.

Oj tu muszę się wtrącić. Technicznie kable bez złącz mają lepsze przewodzenie. Utlenianie? No to o jakich kablach my mówimy. Dobre kable się nie utleniają. Albo odcina się końcówkę 5cm raz na 5 lat.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najsłabszym ogniwem banana jest śrubka, którą dociska się rdzeń kabla. Jeśli używać banana, to tylko po wlutowaniu przewodu w jego końcówkę. A najlepiej pocynować (stopem ołowiowym) odizolowany koniec kabla i wkręcić go bezpośrednio w zacisk kolumny/wzmacniacza bez żadnych bananów czy innych widełek. No chyba, że pracujecie w salonie audio lub kilka razy dziennie robicie ślepe testy z przełączaniem kolumn czy wzmacniaczy.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2019 o 09:39, kryss20 napisał:

tyle ze wygodne to

Ile razy w roku odpinasz?

Dnia 12.12.2019 o 18:29, T Z6 napisał:

Ja przestalem sie zajmowac kabelkami.Zamowilem pulapki basowe.Zobacze co to zmieni w niskich tonach.Jesli bedzie lepiej to zaopatrze sie w panele itd.Czas najwyzszy na walke z akustyka a nie jakies tam kabelki.Bez urazy😄.

Wrzuć fotki jak dojdą i jak to u Ciebie wygląda.

11 godzin temu, kryss20 napisał:

Zapytam się o jeszcze jedna rzecz w tym watku żeby nie zakładać tematu, a wiec jak lepiej ustawić wzmacniacz na 8 ohm czy 4 ? Przy 4 będzie głośniej jeśli dobrze rozumiem ?

Nie do końca. Zmieniając impedancję przygotowujesz wzmacniacz do pracy z trudniejszym obciążeniem. Zasilacz jest do tego przygotowany. Zmień na 4. Bo nie ma kolumn 8 omowych. Albo jest ich bardzo mało. Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...