Skocz do zawartości

Jaki amplituner do Monitor Audio W180 + W150LCR + W165 System 5.0


max_dara

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w dobraniu amplitunera do zestawu głośników Monitor Audio W180 + W150LCR + W165 System 5.0 plus Taga Harmony TCP-200.

Nie mamy szczególnych wymagań, w większości czasu będzie grało radio dodatkowo muzyka ze smartfona . Salon 50kmw.  Jeśli są potrzebne dodatkowe informację to proszę o info.

dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet w granicy 2600zł myślałem o denonie  AVR-X2600H . Co do wzmacniacza to nie mam zielonego pojęcia. Jestem laikiem w tej kwestii i teraz na pewno kupił bym suba aktywnego.

Zastanawiam się czy dalej iść w wzmacniacz do suba gdzie będę musiał postawić dodatkowy element zajmujący miejsce czy prościej będzie kupić wersję aktywną.

Proszę jakieś linki do wzmacniaczy do subów (w miarę małych rozmiarów).

Czy taki wzmacniacz do suba wystarczy ?   Taga Harmony TA-250MIC v.2

Dzięki za pomoc

Edytowano przez max_dara
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze o Denonie AVR-3500X. Większe możliwości od 2600X i niewiele tracisz w stosunku do nowszego modelu.

Wzmacniacz do subwoofera nie musi być stereo. Ponieważ zakres częstotliwości jest mały, a wzmacniacz jednokanałowy, nie ma potrzeby droższej konkurencji. Taki tani wzmacniacz w zasadzie wymiótł całą konkurencję wśród wzmacniaczy:
https://www.amazon.co.uk/Subwoofer-Amplifier-Integrated-Fosi-Audio/dp/B07L6FN97Z

Kolejny krok wyżej to Monitor Audio IWA-250, ale to już 2000 zł.

Kalibracja w amplitunerze rozwiąże kwestię fazy i odcięcia niskiej częstotliwości, dlatego też nie potrzebujesz jej we wzmacniaczu (przynajmniej dopóki podłączasz tylko jeden subwoofer).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...