Skocz do zawartości

Zmiana Yamaha R-N602


Alex81

Recommended Posts

Witam

Mam roczną Yamahę R-N602,która gra z podlogówkami Pylon Audio Pearl 25. Pokój około 18m2 a muzyka to sporo instrumentarium,folku - Loreena Mc Kennit ale sporo też popu i cięższego metalu. Mieszkanie jest w bloku,nie chodzi mi więc o poprawę mocy ale ściśle o poprawienie jakości dźwięku. Myślę nad zmianą Yamahy na np. Nada 326 lub 356 plus jakiś streamer (Spotify to raczej główne źródło). Polecono mi też audiolaba 6000a ale wraz ze streamerem troszkę przekracza budżet. Co byście mi poradzili aby odczuwalnie poprawiła się jakość dźwięku? Co powiecie o CA CXA 60 ? Będę jak zawsze wdzieczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zmiana amplitunera na wzmacniacz wniesie bardzo dużo do brzmienia. Moim zdaniem najlepszą opcją będzie wzmacniacz Cambridge Audio CXA60 lub Audiolab 6000A. To dwa wzmacniacze o swobodnym, dynamicznym brzmieniu, które w pełni wykorzystają możliwości Twoich kolumn, a jako źródło zastosuj Yamaha WXAD-10 lub Klipsch Gate
Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania, napisz także w temacie wyceny, gwarantuję atrakcyjna ofertę w pakiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że jeśli masz zamiar zostawić pylony to nad 356 + wxad10 i to i tak jest ponad możliwości tych kolumn. A przy najmniej nie jesteś spłukany. Cambridge może być do tych kolumn deczko za jasny. Ale co kto lubi. Na drugim miejscu postawił bym atolla in100. Trzeci byłby cxa60 właśnie.

Pozdrawiam i zapraszam po wypożyczenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pięknie dziękuję za odpowiedzi,mętlik jaki mam w glowie jak zawsze jest spory. Poradziliscie mi ale kilka osób (dzieki za prywatne wiadomosci do tematu) wybija mi z glowy zmiane wzmacniacza a raczej zmianęglosników zamiast tego. Przypomne ze pomieszczenie to 18m2. Bylem juz zdecydowany w 100% na CA CXA60 + WXA-10 ale jak tak piszecie to prawie cala noc wertowałem co mozna zrobić. I tak ostatecznie staneło ze jakby zostawic Yamahe i zmienic Pylon Audio Pearl 25 na Sapphire 31 to jakby to wygladalo ? Podsumowując gdzie jakosc dzwieku byłaby bardziej odczuwalna zmieniajac R-N602 na CA CXA60+WXA-10 czy tez zostawic Yamahe a zmienić Pylony 25 Pearl na np. Sapphire 31 ??? Wybaczcie zamieszanie ale chce wyraznie czuc poprawe w jakosci dzwieku. Jeszcze raz z gory dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex81  wiele razy byłem w takiej sytuacji jak TY :) Tak się składa ze miałem Yamaha R-N602 , ale z innymi kolumnami i to dość słaby klocek.

  • Jak wiesz każdy ma inne zdanie jak i preferencje brzmieniowe , nie wspominając już o akustyce pomieszczenia  i najlepszym wyjściem z sytuacji jest wypożyczenie i posłuchanie u siebie w domu  :) Będziesz pewny czy to był dobry krok. W ostatnim czasie zmieniłem tyle wzmacniaczy i kolumn ze masakra. To wszystko wina forum  😁 Mimo ze wiele razy już grało mi bardzo dobrze , to zawsze dokonywałem jakiś zmian i czy to był słuszny krok ? Raczej nie , ale było to nowe doświadczenie i tak jak wspomniałem wypożycz i posłuchaj w swoim systemie to będzie najlepsza opcja  
  •  
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym,że Pylony Sapphire mi się okropnie podobają.Kurcze,z jednego tematu zaraz wejdziemy w drugi a ja pilnie chce podjąć decyzję.Coraz więcej pytań,zamiast na odwrót :) Podkreślam jeszcze raz sedno - zmieniać Yamahe czy Pylony,co da więcej w jakości dźwięku i zostańmy na razie przy tym :) Tak czy tak dzięki za odpowiedź.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy słuchałes któregokolwiek z urządzeń, które wymieniasz w postach? Czy chcesz kupić sprzęt na podstawie opinii zaczerpniętych z internetu. Proponuję Ci zacząć od wypożyczenia któregoś ze wzmacniaczy polecanych przez branże i sprawdzenie jak to zagra. Nie zauważyłem też żebyś pisał coś na temat tego co nieodpowiada Ci w dźwięku Twojego obecnego zestawu. I jakiego dźwięku oczekujesz. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie słuchałem ale założyłem,że gdy mam budżetową Yamahę i budżetowe głośniki PA dokładając sporo do interesu uzyskam lepszy dźwięk i takiej opini potrzebuję.Gdybym miał możliwość odsłuchu,podejrzewam,że nie pisałbym tematu na forum. Co mi nie odpowiada,ogólnie jestem zadowolony ale chciałem pójść do przodu.Bas wdg. mnie jest nieco plastikowy,mało mięsisty,brakuje temu zestawowi głębi,sceny a na niektórych utworach bardziej dudni niż gra.Dźwięk jest nieco "uwięziony" jak dla mnie.Pewnie jednak zacznę od wzmacniacza,ale nie chciałbym się wykosztować dla różnicy np. 10-15%,tylko po prostu chciałbym to odczuć z miejsca.Myślę nad tym CXA60 ale jeśli mam dołożyć parę stów i będzie jeszcze większa różnica to mogę to zrobić.Żródło to Spotify.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz poczuć 100% różnice to sprzedaj to co masz i kup sprzęt 2 razy droższy 😉. A poważnie to i to nie gwarantuje sukcesu. Nasze uszy przyzwyczajaja się do dźwięku i może być ciężko Ci się przestawić. Jeżeli szukasz więcej basu ja celowal bym raczej w atolla niż Cambridge. No i źródło jakim jest spotify to też nie jest raczej szczyt możliwości. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z dnia na dzień dokładam do budżetu i chyba troche z wyglądu uparłem się na CA - bardzo mi sie podoba. Mam pytanie cxym rózni sie CA CXA80 od CXA60 oprócz mocy i usb ? Chodzi mi konkretnie czy jakość dzwieku również jest odczuwalnie lepsza ? Chcę kupic raz a dobrze,wzmacniacz ma zostać na dłuższy czas a kolumny zmienię w miarę upływu czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba wszystko zależy od gustu 🙂 Oba te CA to fajne wzmacniacze z odpowiednimi kolumnami zagrają fajnie. Z wyglądu osobiście bardzo mi się podobają. Jeżeli chodzi o brzmienie to zdecydowanie lekkie po jasnej stronie mocy 🙂 miałem 80 w domu na odsłuchu i podobnie jak Seba proponuje zrobić to samo posłuchac u siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.... to na co zmienić w końcu.. ? Podajcie jakieś przykłady..

24 minuty temu, seba3002 napisał:

Ja ta Twoim miejscu nie wymieniał bym Yamahy na Cambridge'a. Mimo, że to wzmak to jednak też stoi po jasnej stronie mocy. Zakup poprzedz wypożyczeniem sprzętu bo inaczej może być to wymiana siekierki na kijek. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(.Bas wdg. mnie jest nieco plastikowy,mało mięsisty,brakuje temu zestawowi głębi,sceny a na niektórych utworach bardziej dudni niż gra.Dźwięk jest nieco "uwięziony" jak dla mnie. )              To czego ci brakuje dostaniesz już z NADa 326 ale tylko po tuningu , a najlepiej 356 po tuningu. Tego pierwszego mam , kupiłem go tylko z myślą o tuningu, słuchałem go fabrycznego tylko przez tydzień , porównywałem bezpośrednio z Yamahą 496, a tą z  as500 , ( myślę że te dwie yamahy nie różnią się zbytnio od twojej ) AA MAP 105 ,  HK 3480 , jak dla mnie ten fabryczny NAD zagrał najgorzej od tych moich , a po przeróbkach zdeklasował wszystkie co miałem wtedy w domu albo mam nadal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, keray69 napisał:

(.Bas wdg. mnie jest nieco plastikowy,mało mięsisty,brakuje temu zestawowi głębi,sceny a na niektórych utworach bardziej dudni niż gra.Dźwięk jest nieco "uwięziony" jak dla mnie. )              To czego ci brakuje dostaniesz już z NADa 326 ale tylko po tuningu , a najlepiej 356 po tuningu. Tego pierwszego mam , kupiłem go tylko z myślą o tuningu, słuchałem go fabrycznego tylko przez tydzień , porównywałem bezpośrednio z Yamahą 496, a tą z  as500 , ( myślę że te dwie yamahy nie różnią się zbytnio od twojej ) AA MAP 105 ,  HK 3480 , jak dla mnie ten fabryczny NAD zagrał najgorzej od tych moich , a po przeróbkach zdeklasował wszystkie co miałem wtedy w domu albo mam nadal.

Dzięki ale Nad ze względu na wygląd i brak optyka odpada.Nie podoba mi się okropnie.Zwiększyłem budżet do 4k na wzmacniacz+streamer WXA-10 i szukam czegość co na 100% zagra sporo lepiej od R-N602.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że coś wtrącę od siebie. Odsłuchaj nowe klocki w budżecie 2x większym od założonego z nowych, a później idź w używki. 

Bez odsłuchu się nie da. Inna droga to komis audio. Polecam kolegę @Pumpurek. W założonym budżecie do 4000 zł już na starcie zyskujesz. Bo na odsprzedaży używanych nie stracisz zbyt wiele. Kolega pomoże wybrać odpowiedni sprzęt do Twoich upodobań muzycznych. Poza tym dostaniesz sprzęt w dobrej kondycji i możesz wymieniać na inne konfiguracje. Odsłuch w warunkach domowych jest najlepszą opcją.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniej kupić i wymienić wzmacniacz, bo mały. Tylko miej świadomość te Pylony perl były sprzedawane w zestawach w marketach  i wciskane przez salony audio jako złoty gral do wszelkich marek wzmacniaczy😫 . Jakoś tam grają, ale bardzo ciągnął w dół każdy szmacniacz, amplituner. Na zdjęciach widać ich paździeżowe niechlujne wykonanie, wylany klej itd, gra to podobnie. Fajne są do przysłowiowego używanego piecyka z olx za 500zł i tyle.

Edytowano przez kolodziejski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...