Skocz do zawartości

Zmiana Yamaha R-N602


Alex81

Recommended Posts

16 godzin temu, Alex81 napisał:

Kurcze.... to na co zmienić w końcu.. ? Podajcie jakieś przykłady..

 

W pierwszym poscie tego tematu napisales, ze chcesz zmienic amplituner na wzmacniacz wiec jakies propozycje padly. Pozniej mowisz o wymianie kolumn i szczerze to tez jest slaby punkt tego zestawu. 

 

17 godzin temu, Alex81 napisał:

Chcę kupic raz a dobrze,wzmacniacz ma zostać na dłuższy czas a kolumny zmienię w miarę upływu czasu.

Tutaj musisz podjac meska decyzje co chcesz wymienic w pierwszej kolejnosci poniewaz budzet jest ograniczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alex81  jaki masz budżet na całość? 

Źródło, jak najbardziej, ale.. 

Najwięcej wniesie zmiana kolumn lub wzmacniacza. W tej kolejności. Później źródło i przewody głośnikowe i interkonekty. Osobiście jestem za wymianą wzmaka. Jeżeli sygnatura dźwięku, będzie dla Ciebie odpowiednia to można dopracować inne elementy toru. Wtedy zastanowisz się co dalej. 

Dobry piec wyciśnie z kolumn wszystko co się da. Będziesz znać wtedy graniczne możliwości kolumn. Często łączy się słabsze kolumny z dużo droższymi wzmacniaczami. Efekt może Cię zaskoczyć. 

W kwestii nowe czy używane? Używane, ale zadbane, traktowane z poszanowaniem zapewnią Ci dźwięk na dużo wyższym poziomie. No i posłużą jeszcze kilka lat. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ald890 napisał:


Jeśli zależy Ci na jakości, polecam zabrać się za źródło w głównej mierze. 

Zaczałbym od dobrego DAC i Tidal. :)

To znaczy Tidal zagra lepiej od CD i zmieni brzmienie kolumn ?;) ;)

Kiedyś kolega przyniösł z komisu odtwarzacz chyba Atola 100 i porównywsliśmy go z moim Denonem 720, ale przy cyfrowym połączeniu z dackiem w posiadanym kiedyś amplitunerze onkyo 8150 grały  tak samo. Przy dpieciu analogowym cinch minimalnie lepiej atoll, ale to  niuanse.

Niektóre, znaczy większość płyt jest nagranych tragicznie( a te same odtwarza tidal, spotify). Puszczam np Muńka, Red hot chili papers itd jest tragicznie , wkładam cd ,,Older ,  G Michaela, Floydów, Watersa i jest wow i dzieją się czary:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, to źródło autora, to Spotify strimowane na Yamahe.
Więc gdyby dodał lepszy DAC i Tidala, myślę, że sporo mogłoby się poprawić. 

Nowy wzmacniacz na pewno dużo nie wniesie, prędzej już kolumny. :) Sam robiłem próby z wzmakiem za 8tyś do mojego który kosztuje niecały tysiąc i nie było
czuć jakości dźwięku, co najwyżej zmieniła się charakterystyka, nagle było więcej średnich tonów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ampli na wzmacniacz wniesie bardzo dużo!! Wszystko zależy jakiej klasy wzmacniacz oraz jak bardzo jest osłuchany słuchacz!! 

Pozostawienie amplitunera, wg mnie nie jest dobrym pomysłem, powieważ jak kupimy lepsze kolumny to i tak nie będzie na tyle "prundu" by je dobrze wysterować!! Trzeba pamiętać, że lepsze kolumny, często są bardziej wymagające!! Więc byle czym ich nie napedzisz!! 

Kolego Ald, my tu porównujemy wzmacniacz vs amplituner, a nie wzmacniacz kontra wzmacniacz!! 

I na koniec "róbta co chceta" to do autora należy decyzja nie do nas!! 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakis ruch w temacie.. - dzięki ! To może inaczej. Jak sie delikatnie piszac wkurze bo zaczynam byc pod scianą to sprzedam i roczna R-N602 i roczne Pylon Audio Pearl 25. Może inaczej - słucham dużo róznej muzyki,sporo instrumentalnej - Loreena Mc Kennit,Clannad trochę popu ale sporo też symfonicznego metalu. Zestaw,ktory mam robi się po 30 minutach słuchania nieco męczący,bardzo się zlewa -jak dla mnie robi się bardziej jazgot. Gdy odpalam pierwsze 2 utwory zastanawiam się - po co zmieniac jest bardzo dobrze ale po chwili wylapuje braki a to bas za bardzo dudni,a to brakuje swoistego wykopu,bas zwyczajnie gra płasko. Brakuje mi nieco szczegołow,ktore sa jakby wyciszone a wiem,ze tam są. Problem tez w tym ze pomieszczenie jest małe 18m2. Jak bylem calkowicie za zmiana najpierw wzmacniacza tak dzis sklaniam sie ku kolumnom. Dalej mysle o ile lepiej zagraja Sapphire 31 (wyglad obłedny) na R-N602 od Pearlow 25. Do dziś mimo ze chce zmienic R-N602 na cos lepszego i to przy budzecie nawet 4k nikt nie moze podac mi pewbiaka. Pytałem o CA CXA60 - tylu samo odradzilo co polecilo. Z pewnych wzgledow nie moge wybrac sie na odsluch. Na ta chwile skoro nikt nie jest w stanie podac mi pewniaka we wzmacniaczu gdzie kupie go dodam WXA-10 zaczynam skupiac sie na kolumnach. Nie wiem czy dobrze czy zle ale chce zmienic Pearle.na Sapphiry 31. Jak to moze zagrac z R-N602 e malym pomieszczeniu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-N602 ma Spotify,opłaciłem premium,siadam sobie wygodnie ze smartfonem i z aplikacji musiccast zmieniam sobie utwory :) tak wiec Spotify z aplikacji.

P.S. Tidal jest jakosciowo lepszy od Spotify ????
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kupując nowy wzmacniacz dalej ugrzęźniesz z tym problemem. Zostaw sobie tą Yamahe, kup Topping d50s, oraz wypróbuj subskrybcję Tidal na 3mc.
W końcu usłyszysz detale, scena się rozszerzy, muzyka dużo zyska. 
Spotify to MP3, Tidal FLAC więc jeśli zależy Ci na detalach i wierności muzyki to jest krok, który przyniesie Ci najwięcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, miałem podobny problem, wymieniłem DAC, kolumny, i amplituner na wzmacniacz. Miałem okazję porównywać wzmacniacze za 15tyś do 3tyś.
I z pewnością największe rezultaty jeśli chcemy zmienić charakterystykę brzmienia daje:
1. Wymiana kolumn - bardzo duża różnica
2. Wymiana amplitunera na wzmacniacz - jest zdecydowanie lepiej, w szczególności jeśli masz wymagające kolumny, ale to są wręcz subtelne różnice

Natomiast, jeśli zależy Ci na wierności muzyki, to możesz mieć najlepszy sprzęt, ale jak będziesz na nich grać skompresowane Mp3 to nie tędy droga, dobry DAC i FLAC sprawia, że muzyka pokazuje wszystkie szczegóły. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify - to niestety , ale większości bubel nad bublami. Premium? Chyba tylko z nazwy. Bardzo wiele muzyki nawet w Premium to jest marne mp3 128 kbps, Oczywiście są też płyty w 320 Kbps. Kwestia tez, czego słuchamy. Zauważyłem , że dużo płyt a'la Jazz to jak najbardziej 320 kbps, a dużo rock'a, metalu, pop'u to żenujące 128 kbps czy tam w niektórych lepszych przypadkach 192kbps. Generalnie ten serwis ma bardzo duży arsenał albumów, dobry do posłuchania z doskoku na słuchawkach podłączonych do telefonu, ale na systemach stereo? ;)

Tidal - tutaj już mamy bardzo dobrą jakość, praktycznie na pograniczu z jakością Cd. Wadą niestety jest mniejsza biblioteka płyt od Spotify.

Porównywałem bezpośrednio brzmienie płyt Cd z tymi samymi płytami na Spotify i Tidal. Spotify to jakiś żart jeśli chodzi o jakość dźwięku większości albumów ;)

Nieraz czytam wypowiedzi co niektórych delikwentów na różnych portalach w internecie , że jakość Spotify jest dla nich lepsza od Tidal bo na Spotify muzyka nie ma tyle wysokich tonów i brzmi cieplej ;) To tak dla wyjaśnienia napiszę, że na budżetowych jasnych źle dobranych systemach, kiedy nam wszystko krzyczy i syczy to faktycznie może wydawać się przyjemniej na skompresowanych plikach {a co za tym idzie zmulonym, ciemniejszym brzmieniu a nie ciepłym}. Na dobrej jakości plikach wychodzi jak dany źle dobrany system gra po prostu kiepsko.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ald890 napisał:

Poczytaj sobie różnice FLAC vs MP3 

Nie no nie żartujmy róznice znam dokładnie. I tu moje pytanie. Bo zaraz zamierzam zapodać Tidala Hifi. Czegos nie rozumiem. Kupuje,odpalam w aplikacji Musiccast Tidala na smartonie ustawiam najwyzsza jakość i leci mi ladnie na R-N602. Po co mi tu gdziekolwiek Dac?? Tego nie rozumiem. A dwa wlasnie wyczytalem ze w aplikacji najwyzsza jakosc mastered jest niedostepna... czy w tym wypadlu dalej bede czuł roznice w Tidal vs Spotify ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Alex81 napisał:

Nie no nie żartujmy róznice znam dokładnie. I tu moje pytanie. Bo zaraz zamierzam zapodać Tidala Hifi. Czegos nie rozumiem. Kupuje,odpalam w aplikacji Musiccast Tidala na smartonie ustawiam najwyzsza jakość i leci mi ladnie na R-N602. Po co mi tu gdziekolwiek Dac?? Tego nie rozumiem. A dwa wlasnie wyczytalem ze w aplikacji najwyzsza jakosc mastered jest niedostepna... czy w tym wypadlu dalej bede czuł roznice w Tidal vs Spotify ??

Tidal HiFi to jakość CD flac bez kompresji, tidal master to jakość studyjna, myślę że tutaj już ciężko usłyszeć różnice między master i HiFi. Więc tak HiFi to duża różnica względem Spotify.

Lepszy DAC przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy. Więc jakieś urządzenie, musi jeszcze jakoś dobrze przekonwertować ten sygnał z Tidala. Yamaha ma budżetowy DAC taki kombajn Yamahy jest złożony z tanich komponentów. Więc dzięki temu elementowi, będziesz w stanie wykrzesać więcej z tego sygnału. Muzyka dostanie powietrza, scena się rozszerzy, to jest właśnie ta wierność której szukasz. W kolejnym etapie, można myśleć dopiero o zmianie kolumn lub wzmacniacza, żeby zmienić ogólna charakterystykę brzmienia.

Kolumny moga być analityczne, albo ciepłe, albo jakie sobie tylko wumarzysz, ale bez dobrego źródła będą grać w taki przygaszony sposób jak napisałeś w pierwszym poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już Tidal hifi działa :) Różnica do Spotify duża,pojawiła się scena i szczegółowosc no i lepszy bas. Jestem pod wrażeniem. Pod kazdym utworem pisze flac. Nie moge jefnak znalezc ustawien jakosci dzwieku ani w aplikacji ani w musiccaście. Tak czy tak wielkie dzięki,juz sporo poprawiło się :) Aż strach pomyslec jak samo przejscie ze spotify na tidal daje roznice odczuwalną,to co będzie po wymianie glosnikow lub wzmacniacza...

20191215_203304.jpg

Edytowano przez Alex81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem jakość mocno się nie poprawi co najwyżej inna charakterystyka, chyba że na prawdę wydasz dużo kasy za dobre kolumny. Celowalbym teraz w tego Toppinga 50. :) Ale milo słyszeć że uzyskałeś lepsza jakość 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2019 o 00:59, ald890 napisał:

Polecam nie słuchać naciągaczy z branży,

Którzy to?

10 godzin temu, Alex81 napisał:

U mnie już Tidal hifi działa :) Różnica do Spotify duża,pojawiła się scena i szczegółowosc no i lepszy bas. Jestem pod wrażeniem. Pod kazdym utworem pisze flac. Nie moge jefnak znalezc ustawien jakosci dzwieku ani w aplikacji ani w musiccaście. Tak czy tak wielkie dzięki,juz sporo poprawiło się :) Aż strach pomyslec jak samo przejscie ze spotify na tidal daje roznice odczuwalną,to co będzie po wymianie glosnikow lub wzmacniacza...

20191215_203304.jpg

A zmienić musisz. Domyślnie aplikacja Tidal jest ustawiona na Standard. Jeśli opłaciłeś Master to korzystaj z tego. nie pamiętam czy z poziomu Music CAST da się to zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatecznie od 3-ech dni testuję R-N803D,którą kupiłem a raczej wziąłem na testowanie i mam 14 dni na zwrot z Mediaexpertu. Posłucham jeszcze parę dni i napiszę swoje wrażenia i porównam do R-N602. Mam pytanko,zakupiłem Tidala Hifi - czy jest możliwość ustawienia w aplikacji Musiccast jakości ? Gdy odtwarzam pod utworem pisze mi Flac ale nijak nie mogę wejść w ustawienia a domyslne pewnie są bez rewelacji. Jeszcze poboczne pytanie do posiadaczy R-N803 czy po kalibracji (ustawienie basu i treble na "0") podkręcacie jeszcze bas wyżej czy to lepiej zostawić i teoretycznie ma być to najlepsza jakość dzwieku z ciekawosci ? Z góry dzięki. Jak coś mam do sprzedania roczną R-N602 w stanie idealnym z gwarancją ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803 u mnie bez dodatkowej korekcji bas sopran.Bawilem sie ktoregos dnia w podkrecanie basu po kalibracji ale uznalem ze tylko to degradowalo dzwiek.Szczegolnie cierpiala na tym srednica ktora mocno sie wycofywala.Potem troche uzywalem loudnessa ale mimo potezniejszego basu reszta jakos slabo brzmiala.Teraz juz tylko kalibracja yapo bez dodatkowych bajerow.Jakosc poszczegolnych nagran jest rozna.Jedne lepsze inne gorsze wiadomo.Slychac to nawet w stacjach radiowych.Trzeba by bylo co chwile krecic to tym to tamtym w zaleznosci od jakosci danego sygnalu.Przywyklem juz do tego ze caly czas idealnie nie bedzie.Krecenie galkami bas treble jest moim zdaniem troche bez sensu ale to tylko moja opinia.Komus innemu moze to nie przeszkadzac a wrecz sie podobac.Ile osob tyle gustow i ocen.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...