Skocz do zawartości

Jaki amplituner do kina 5.0 Wilson Raptor 7


Paw

Recommended Posts

Cześć,

Planuje zakup głośników 5.0 Wilson Raptor 7/1/vocal i zastanawiam się nad amplitunerem. W przyszłości chciałbym dokupić soobofer i głośniki dolny atmos.

Propozycje amplitunerów które otrzymałem w salonach audio to Denon avr-s950h i Yamaha rx-v685.

Które z tych urządzeń będzie współgrało lepiej z tym zestawem? Może w tej półce cenowej są ciekawsze propozycje?

W salonie odsłuchiwałem kolumny z amplitunerem Denona - byłem zadowolony z jakości dźwięku.

Zestaw zamontuję w salonie, gdzie strefa do oglądania TV ma ok 20 m2 a cały salon z kuchnią ok 35 m2.

Wykorzystanie zestawu 50% film 50% muzyka

Jest to mój pierwszy zakup zestawu audio - w zasadzie to nie mam doświadczenia w tej tematyce.

Edytowano przez Paw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę wybrany zestaw kolumn Wilson Raptor 7/1/Vocal, moim zdaniem najlepszą opcją będzie elektronika Onkyo. Kolumny o charakterze raczej ciepłym, spokojniejszym, plastycznym najlepiej uzupełnić wzmacniaczem analitycznym, szybkim, zwiewnym, grającym swobodnie, ale trzymającym tempo, szybkość. Spójrz na Onkyo TX-NR686 lub model najnowszy TX-NR696.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. U nas jako forumowicz możesz liczyć na atrakcyjną ofertę cenową, szczególnie przy zakupie zestawu elektronika z kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 chętnie bym wpadł na odsłuch ale do Pabianic mam kilka godzin autem 😛

A jak się ma obsługa onkyo vs yamaha vs denon?

Odsłuchiwałem te kolumny na Denonie i mi się podobało. Nie do końca jestem zdecydowany na Denona, ponieważ są opinie że jego amplitunery są ciężkie w obsłudze - pod tym względem lepiej wypada yamaha (wg opinii z forum). Z kolei nie odsłuchiwałem kolumn na ampli Yamaha..  

Seba - początkowy budżet 4000 zł wzrósł do 6600 zł. Na więcej już żona nie pozwoli :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubad napisał:

Onkyo tx-nr696 muzycznie będzie lepiej pasować do tych kolumn jeżeli chodzi o Yamahę rx-v685 to także warto posłuchać bo moim zdaniem łatwiejsza w obsłudze. 

Ale co tobie podejdzie bardziej do gustu to dowiesz się po odsłuchu :)

Denona odpuścić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon jest ciężko w obsłudze ale to kwestia nauczenia. Na pewno nie powinna decydować o wyborze. Bardziej był był skłonny do tezy że dźwiękowo lepiej z wilsonem spisze się Yamaha lub Onkyo. 

Także polecam ci dołożenie do aurora 700 set.

A jeśli do nas masz bliżej to zachęcam do odsłuchu. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kubad napisał:

Ja bym sobie odpuścił Denona i jak masz możliwość przy okazji odsłuchu przetestowania także polecane heco aurora 700 jak mówiłeś są ponad budżet ale może spodobają ci się na tyle że warto będzie dopłacić. 

Heco Aurora 700 + 300 + C30 <- taki zestaw Heco Aurora OK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zakupiłem kolumny Heco Aurora 700 i amplituner Yamaha rx-v685.

Dla mnie bomba :) Dziękuję za tą podpowiedź!

Czekam na głośnik centralny aurora 30.

Pozostały dwa surroundy.

Czy można mieszać zestawy? Tj. Chciałbym jako surroudy zdać głośniki Yamaha Music Cast 20 - są bezprzewodowe i będę mógł je bez problemu przenieść np. na taras :) co myślicie o takim rozwiązaniu?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...